піднімати

Це не ваші звичайні справи перед тим, як ви відправляєтесь спати.

Кожного вечора, як за розкладом, на порозі дому Кеті з’являються двоє відвідувачів. Вони тепло її вітають. Вони розпушують її подушки. Знімають з неї домашні капці та саджають її в інвалідний візок. Потім вони піднімають її і вкладають у ліжко.

Коли у Кеті розвинувся розсіяний склероз, 50 друзів, сусідів і членів Церкви об’єдналися, щоб по черзі робити те, що вона не могла більше робити сама. Кеті думала, що це буде тривати кілька тижнів. Кілька років по тому її відвідувачі все ще приходять, вечір за вечором, щоб піднімати її.

Не тільки Кеті відчула на своєму власному досвіді, що таке бути піднятою. Як сказав один доброволець: “Вона підняла мене у багатьох відношеннях”.

Куди б Він не йшов, Він завжди піднімав інших

Коли Ісус сказав: “Любіть ближнього свого” – Він не мав на увазі, що ми маємо просто не думати про них погано, ставити лайки до їхніх постів в Instagram та перекинутись парою слів в магазині час від часу. Звичайно, ці речі важливі. Але є набагато більше, ніж це.

Любити інших, як Він показав нам, – це піднімати їх.

Ісус провів все своє життя піднімаючи руки, які опустилися. Він давав надію тим, хто її втратив і товаришував з самотніми. Він дбав про хворих і годував голодних. Він молився за тих, хто розіп’яв Його, бо безкорисливою була Його турбота про інших.

Куди б Ісус не пішов, юрби жадали, щоб Він проводив з ними свій час і приділяв їм увагу. Він ніколи не відвертався від них і не казав: “На жаль, у мене є важливіші справи”.

Коли Він бачив когось, хто був знесилений, Він простягав до них Свою руку. Він піднімав їх.

“Його життя було спадком любові. – сказава Томас С. Монсон – Хворих Він зцілював, пригнічених підбадьорював.”

Коли Він бачив когось, хто був знесилений, Він простягав до них Свою руку. Він піднімав їх.

Є хтось, кому ви потрібні саме сьогодні

Це саме так, хіба ні? Любити інших. І не тільки нашим серцем, але й нашими руками. Не тільки на словах або через почуття, але й через справи. Любити – означає піднімати.

І хоча ми чули заклик “любіть один одного” вже мільйон разів, нам ще потрібно про це нагадувати кожен день.

Тому що життя тяжке для усіх. Є безліч способів, як це може збити людину з ніг. Але якщо ми будемо наслідувати приклад Ісуса і піднімати один одного, ми можемо зробити цей світ добрішим, кращим.

Сьогодні ми можемо бути стійкими і виконувати важку роботу. Завтра ми можемо бути тими, кого треба підняти, і ті, кого ми колись підняли, піднімуть нас.

Ми можемо зробити цей світ добрішим, кращим

З чого почати

Ми можемо вести красиві розмови і мати хороші наміри, але від цього не буде ніякої користі, якщо вони не призводять до дій. З чого почати? Як ми можемо краще наслідувати приклад Ісуса і піднімати інших?

Як завжди, відповідь в маленьких речах. Можливо вони не змінять світ за один день або за все життя. Але вони будуть рухати голку в правильному напрямку.

Моліться: Думки і молитви самі по собі не зможуть підняти. Але саме з цього можна розпочати. Бог знає потреби всіх Своїх дітей. Він також знає унікальні особистості та здібності кожного з нас. Якщо ми запитаємо, Він покаже нам місця, де приховані “тягарі скорбот людських,” де ми можемо допомогти краще за все. Запитайте, а потім дійте.

Приймайте активну участь: Швидше за все, є кілька організацій в вашій громаді, які вже присвятили свою діяльність тому, щоб піднімати інших. Дізнайтеся про них і подумайте, як ви можете допомогти. Такі ресурси, як JustServe.org можуть бути хорошою відправною точкою.

Будьте уважними: Проекти служіння та організовані заходи – прекрасний спосіб, щоб щось змінити. Проте, більшість можливостей любити і піднімати інших прийдуть тихим, неочікуваним шляхом. Ми помітимо їх, якщо будемо придивлятися і прислухатися. Нам не завадило б пам’ятати, що “ті смертні, яких ми зустрічаємо на паркувальних майданчиках, у кабінетах, в ліфті чи будь-де – це та частина людства, яку Бог дав нам, щоб ми любили їх і служили їм”. Давайте не будемо занадто зануреними у наше власне життя і наші власні розваги, коли ми проживаємо наш кожний день, щоб помічати невеликі можливості для того, щоб підняти інших на їхньому шляху.

Будьте позитивно налаштовані: Ми можемо пам’ятати, що “наш вибір говорити про інших та іншим лише те, що позитивне, піднімає й зміцнює людей навколо нас“. В світі досить негативу. Допоможіть схилити чашу терезів в інший бік, дотримуючись позитивних і сповнених любові відносин, чи то особистих, чи в Інтернеті.

Будьте терплячими: Ми особисто можемо зробити багато хорошого для інших, але ми не можемо зробити все, і, безумовно, не за один день. Замість того, щоб відчувати почуття провини за все, що ми, як нам здається, маємо робити, щоб допомогти іншим, але не робимо, давайте зосередимося на декількох речах, які ми можемо зробити сьогодні. Запитайте себе: “Чи зробив я щось хороше сьогодні?”, замість “всі добрі справи”.

Давайте докладати трохи більше зусиль. Давайте простягати руку трохи далі. Давайте піднімати трохи вище.

Любов підніме нас вище

Нас оточують люди, яким відчайдушно потрібен хтось, хто б їх підняв. Деякі з них можуть бути нашими друзями. Деякі з них можуть бути сторонніми людьми. Але всі вони наші брати і сестри.

Тож давайте докладати трохи більше зусиль. Давайте простягати руку трохи далі. Давайте піднімати трохи вище. Вони покладаються на нас. Бог покладається на нас, тому що “ми – руки Господа тут, на Землі, з мандатом служити Його дітям і піднімати їх”.

Наші індивідуальні зусилля можуть здатися незначними – добрий вчинок тут, самовіддана жертва там, – але наші маленькі зусилля всі разом можуть дуже сильно змінити життя інших людей. І врешті-решт, тих, хто проводять своє життя піднімаючи інших, самих буде “піднесено в останній день“.

Ця стаття була вперше опублікована англійською мовою на сайті lds.org. Переклад Людмили Шепелєвої.

Подивіться відео на цю тему: 

 

 

 

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.
Позначки:

Pin It on Pinterest