релігія та депресія

Рівень депресії в США в останні десятиліття підвищився на 33 відсотки за період з 2013 по 2016 роки. Багато людей вказують на засоби масової інформації, а також на синдром втрачених можливостей та порівнювання себе з іншими не в свою користь, яке супроводжує цей синдром, як на джерело збільшеного рівня депресії. Проте, нове дослідження говорить, що в підвищенні рівня депресії дійсно можна звинуватити брак релігії та духовності.

У дослідженні використовували нейровізуалізацію для спостереження за людьми, які були обрані через схильність до ризику розвитку серйозного депресивного розладу на підставі їхнього сімейного анамнезу. Потім дослідники прийшли до висновку, що релігійні або духовні переконання можуть впливати на мозок на мікроструктурному рівні і що ці структурні відмінності роблять людей більш стійкими до депресії.

Звичайно, люди кажуть, що ходити до церкви – це добре, але що робить людину більш стійкою, коли справа доходить до депресії? Відповідь складається з двох пунктів.

По-перше, релігія дає людям відчуття мети. Дослідники з Університету Гданська в Польщі виявили, що наявність мети в житті є важливим фактором, який дозволяє людям давати раду  депресивним почуттям.

По-друге, релігія дає людям відчуття приналежності до колективу та можливість віддавати іншим людям. Обидва ці почуття є механізмами, які дозволяють людям дати раду депресії.

Навіть якщо ви самі не страждаєте від депресії, ви, ймовірно, знаєте когось, хто страждає. За даними Американської Асоціації Тривожності і Депресії, 6,7 відсотка дорослих в Сполучених Штатах мають досвід депресії. Так само, дослідження 2016 року показало, що 11,3 відсотка підлітків страждають від випадків депресії.

Коли ви дивитесь на таку статистику, це може скласти гнітюче враження. Але я думаю, що це нове дослідження втішає, бо приємно знати, що зовнішнє джерело, повністю незалежне від Церкви, визнало, що всі зустрічі та заходи, які ми проводимо, мають цінність.

Це не означає, що ви не  можете мати досвід депресії, якщо ви є Святим Останніх Днів, бо, звичайно, ви можете. Релігія не є панацеєю від депресії, але вона може бути одним із засобів, які ви використовуєте для боротьби з нею.

Якщо ви або хтось з ваших знайомих бореться з депресією, використовуйте доступні вам засоби, в тому числі ті, які надаються Церквою Ісуса Христа Святих Останніх Днів. У Церкви є кілька чудових джерел, в тому числі стаття «Немов розбита посудина».

Ця стаття написана англійською мовою Сідні Гонсалес та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest