сатана використовує наші праведні бажання

Ми всі хочемо дотримуватися того плану, який є для нас у Небесного Батька. Але іноді сатана використовує наші праведні бажання в своїх цілях, щоб перешкодити нам розвиватися.

28-річна Аліса, яка щойно завершила навчання за програмою магістра. Ще відтоді, як вона була маленькою дівчинкою, вона дуже хотіла одружитися в храмі з чоловіком своєї мрії.

Протягом багатьох років вона зустрічалась з багатьма чоловіками, але щоразу, коли стосунки стають серйозними, а у Аліси з’являється відчуття, що природне полум’я бажання до її нового бойфренда починає зростати, вона панікує та тікає.

Вона боїться, що все стане занадто плотським. Вона швидше воліла б припинити відносини з одним з цих потенційних наречених, ніж піддатися ризику «напартачити» в момент пристрасті, що завадить їй укласти шлюб в храмі.

***

Дастін, 22-річний колишній місіонер, мріє зробити щось неймовірне в своєму житті. Він хоче бути підприємцем… або лікарем… або адвокатом… або інженером. Чесно кажучи, він не впевнений. У нього багато захоплень та інтересів. Єдине, в чому Дастін впевнений, так це в тому, що він хоче переконатися, що обрав правильний шлях, щоб Бог міг використовувати його в якості потужного інструменту для впливу на життя інших людей.

Того літа, коли він закінчив навчання зі ступенем бакалавра гуманітарних наук, він не поспішав отримати роботу з повною зайнятістю або розпочати свою власну справу, на той випадок, якщо Господь спонукає його подати документи до аспірантури. Він також не подав документи до аспірантури, бо не відчував чіткого небесного підтвердження щодо того, яким шляхом йому слід йти. Також він не зустрічається з жодною дівчиною у своєму приході, бо через кілька місяців може поїхати, а він не хоче нікому завдавати непотрібного болю.

Більш за все Дастін не хоче вибрати щось неправильне і зруйнувати план Бога для свого майбутнього.

***

Бетсі живе мрією про ідеальну сім’ю Святих Останніх Днів. У неї добрий, ніжний і уважний чоловік, який багато працює, щоб вона могла втілити в життя свою мрію про те, щоб залишатися вдома і виховувати своїх трьох прекрасних дітей, проводить регулярні домашні сімейні вечори, допомагає в господарських роботах по дому і підтримує її в тому, щоб вона регулярно проводила час поза домом разом зі своїми подругами, поки він грає з дітьми. Вони живуть в чудовому заміському будинку з великим двором, і надихаючі вінілові цитати з Писань висять над її дверима.

Одного разу, чудовий чоловік Бетсі зізнається їй, що він переживав стрес, був перевантажений роботою і дивився порнографію, щоб допомогти собі впоратися з усім. Новина застає її зненацька, і вона відчуває, що її зрадили. Вона коливається між почуттям гніву і недовірою до чоловіка і співчуттям у поєднанні з бажанням допомогти йому подолати його проблему.

Вона чує як близькі подруги й родичі кажуть, що якби вони спіймали своїх чоловіків за переглядом порнографії, вони б розлучилися без роздумів. Їй соромно, вона втратила надію і не знає, чи боротися за те, щоб пробачити його, зцілити своє серце і відновити шлюб, на який вона все ще сподівається, з чоловіком, в якому вона все ще бачить так багато хорошого, або ж піти від нього і йти за своєю мрією з кимось, кому вона може довіряти. Вона в безвихідному становищі.

***

У вас є надії та мрії, які важливі для вас. Деякі з ваших найгірших побоювань можуть полягати в тому, що ви можете не реалізувати ці мрії, не втілити Божі плани для себе або не отримати обіцянок, які знаходяться у вашому патріархальному благословенні.

Ви можете так сильно боятися того, що ви не зможете реалізувати свій божественний потенціал, що станете відчувати себе ніби паралізованими, нездатними діяти.

День за днем ​​ви чекаєте і молитеся, що ваші праведні бажання – храмовий шлюб, успішна кар’єра, ідеальна сім’я – якимось чином проявляться у вашому житті, якщо ви просто будете продовжувати жити праведно і мати достатньо віри.

Чим довше ви чекаєте, тим далі, здається, ваші цілі віддаляються від вас. Одного разу ви прокидаєтеся і розумієте, що застрягли.

Сатана використав ваш страх не досягти праведних бажань вашого серця, щоб обманом ввести вас в стан бездіяльності та відсутності прогресу – прокляття.

Це усвідомлення може бути болючим, навіть розпачливим. Пам’ять про згаяні дні та втрачені можливості може переслідувати нас у вигляді жахливого занепокоєння, депресії, почуття провини або докорів сумління. На щастя для нас, прокляття (зупинка в прогресі) не має бути постійним в цьому житті.

Старійшина Лінн Г. Роббінс сказав: «Покаяння – це завжди доступний дар Бога, який дозволяє і дає змогу переходити від невдачі до невдачі без втрати ентузіазму. Покаяння не є Його запасним планом в разі нашої невдачі. Покаяння є Його планом, згідно зі знанням того, що ми зазнаємо невдачі».

Отже, якщо ви застрягли, надія є!

Ви можете покаятися. Ви можете, як написано в Біблійному словнику, «відчути зміну розуму й серця, яка приносить нове ставлення до Бога, до себе й до життя взагалі».

Замість того, щоб боятися не досягти ваших найбільших надій та бажань, змініть свою точку зору і усвідомте, що шлях до ваших мрій вимощений невдачами. Так само, як Нефію довелося зробити три спроби, щоб повернути мідні листи, перш ніж він досяг успіху. Як і Джозефу довелося три роки поспіль повертатися на пагорб Кумора, перш ніж Мороній дозволив йому взяти листи. Як і Авінадію, який знову і знову повертався, щоб закликати грішного царя Ноя до покаяння, в кінці кінців був убитий і в цьому житті так і не побачив плодів своєї праці. Як Алмі та Амулеку, які були місіонерами Господа, були кинуті в тюрму, голодували, були побиті та змушені дивитися на те, як люди, яких вони любили та навчали євангелії, були спалені вогнем.

Успіх полягає в тому, щоб докладати щирих зусиль, не впоратися, почати заново і наполегливо продовжувати, поки ми не отримаємо свою вічну винагороду.

Для Аліси це означає навчитися довіряти собі, щоб встановити відповідні межі, прийняти своє дане Богом прагнення до близькості, вірити, що її партнер буде поважати її, і, найголовніше, розвивати більше віри в те, що, якщо вона припуститься помилки, це не кінець її мрії. Господь може пробачити і пробачить її.

Дастіну потрібно навчитися тому, що «не годиться, щоб [Бог] на все давав накази», і що частиною нашого досвіду в цьому житті є прийняття наших власних рішень – часто без чіткого керівництва від Господа. Йдеться про те, щоб рухатися вперед з ентузіазмом і вірити в те, що якщо ми підемо невірним шляхом, Небесний Батько дасть нам це зрозуміти, поки не стало надто пізно. Розуміти те, що є важливі уроки, яким потрібно навчитися, і люди, які потребують нашої присутності в їхньому житті, і це приховано в кожній невдачі і кожному невірному повороті.

Для Бетсі це означає розуміння того, що звичка її чоловіка до порнографії не є її провиною. Це означає визнання того, що її зрадили, пошук шляху зцілення і вміння встановлювати межі. Це означає навчитися не плутати довіру з прощенням. Потім вона могла б звернутися до сили Спасителя, щоб Він допоміг їй пробачити і підтримати її чоловіка в його боротьбі, якщо їй підходить цей шлях.

Як то кажуть: «Успіх – це не відсутність невдачі. Це означає переходити від невдачі до невдачі без втрати ентузіазму».

Це життя сповнене змін, боротьби і труднощів. Так легко піддатися страхові, що ми можемо розчарувати нашого чоловіка або дружину, батьків, друзів, керівників і особливо нашого Батька на Небесах.

Але ви так само мужні, як і ті святі, які жили до вас.

І як Спаситель, який напередодні Своєї Спокути відчував таке занепокоєння щодо того, що мало статися, що Він навіть попросив, щоб чаша була пронесена повз Нього, якщо це можливо, так само і ви можете відчувати страх і все одно продовжувати робити те, що потрібно.

Божий план для нас – це план дії, а не план очікування. Найбільші чудеса і благословення, які Бог має для нас, можуть бути тільки на іншому боці нашої наступної помилки.

Ця стаття була написана Nate Bagley та опублікована на сайті ldsliving.com під назвою «How Satan Uses your Rughteous Desires against You»

Українська © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest