Великдень

Великдень – дуже важливий день для всього християнства. Як не як, в цей день Христос розірвав пута смерті. Який ще день міг би краще підійти для святкування, ніж день, коли всі, хто коли-небудь жив на землі, були врятовані? Але як саме мормони святкують Великдень?

1. Ми йдемо до церкви

Оскільки Пасха завжди випадає на неділю, ви можете бути впевнені, що будинки зборів СОД будуть наповненні людьми, які співають «Знайте всі, Христос воскрес!» і приносять свої свідчення про Спокуту Христа. Проте, наші Великодні богослужіння особливо нічим НЕ відрізняються від будь-якої іншої неділі. Скоріш за все, в Товаристві Допомоги буде спеціальний музичний номер або солодкі частування, але звична структура зборів залишається незмінною.

2. … Якщо тільки ми не

Однак в деякі роки, такі як цей, 2018 рік, Генеральна конференція СОД випадає на Великодню неділю. У ці дні більшість мормонів вирішують дивитися Конференцію з комфортом у себе вдома. Це означає, що вони не підуть до церкви в цей Великодній день, на відміну від більшості решти християнського світу.

Але це не означає, що ми не поклоняємося Богові в цей день! Вихідні, коли проходить Генеральна конференція – це, як церква по максимуму. Замість звичайних трьох годин в церкві, ми дивимося чотири або п’ять сесій трансляцій, тривалістю дві години кожна. Це означає, що мормони витрачають близько десяти годин в свої Великодні вихідні, зосередившись на словах сучасних пророків.

3. Ми можемо фарбувати яйця, шукати великодні кошики та їсти набагато більше цукерок, ніж було б корисно для здоров’я

Те, що ми сприймаємо Великдень всерйоз, не означає, що ми також не можемо добре розважатися! У кожної сім’ї є свої великодні традиції, але моя сім’я завжди намагається дотримуватися тих традицій, від яких у нас буде ще більше карієсу, і які дозволять нам їсти ще більше солодощів. Однак незалежно від того, що робить кожна окрема сім’я, витоки вікових великодніх традицій багаті й складні.

4. Ми можемо насолоджуватися смачною їжею

Моя мама завжди готувала ситну сирну картоплю, шинку та зелені боби на Великдень. Вона, як правило, готувала стільки ж їжі, скільки і для Дня подяки. Різні мормонські сім’ї можуть готувати й інші класичні мормонські страви для свого Пасхального застілля. Або, можливо, вони готують традиційні страви з усього світу.

5. Ми співаємо і слухаємо дивовижну пасхальну музику

Деякі з моїх улюблених пісень зі збірника гімнів – це гімни про спокуту. Найчастіше це гімни зі списку тридцяти чи більше причасних гімнів, а це значить, що ми повинні часто їх співати, що радувало б мене. Але, здається, ми співаємо тільки «Цей день Великодній» і ще пару гімнів на Великдень. Я завжди з ніжністю ставлюся до цих пісень тому, що вони містять в собі важливе послання. «Цей день Великодній», наприклад, надає особливого значення тому, як ми можемо перемогти біль, смерть і страх через спокуту Христа.

Крім того, ми можемо слухати Мормонський Табернакальний хор. Цього року він виконав «Месію» Генделя.

6. Ми насолоджуємося медіаконтентом, пов’язаним з Великоднем

Прислухаючись до приємних мелодій Мормонського Табернакального хору, ви можете відчути необхідність переглянути чудові зображення Христа. Або, можливо, вам захочеться переглянути пару (або вісім) відеосюжетів, які нагадують нам, що Христос – Цар світу. Церква завжди випускає дивовижні нові відеосюжети, такі як ці Великодні відео, і я завжди ловлю себе на тому, що витрачаю багато часу, переглядаючи відео або зображення. Це час, витрачений з користю, тому що це допомагає мені зосередити мої думки на Спасителі.

7. Найголовніше, ми дізнаємося більше про Христа

Слухаємо ми історію Спокути, Розп’яття і Воскресіння Христа в церкві, чи на Генеральній конференції, чи в Мормонських Посланнях або вдома, більшість мормонів, та чи інакше, чують це в той чи інший момент кожного Великодня. Або ж частіше.

Ми також читаємо про відвідування Христом Американського континенту, де Він навчав його жителів про хрещення, заповіді блаженства і про багато інших речей, яким Він навчав людей в Єрусалимі.

Ми дізнаємося про служіння Христа в Духовному Світі в той час, коли Його тіло три дні знаходилося в гробниці, під час якого Він закликав праведних мертвих трудитися, щоб привести до Нього інших.

Чесно кажучи, слухати про нескінченну спокуту Христа і Божу любов до Його дітей ніколи не набридне. Слухати одні й ті ж самі прекрасні слова про те, як камінь був відвалений від гробу, ймовірно, моя особиста улюблена Великодня традиція.

Але я не можу говорити за кожного мормона. Я впевнений, що у багатьох членів церкви абсолютно різні традиції для цієї пори року. Напишіть, як ви любите святкувати Великдень в коментарях нижче!

Ця стаття була написана англійською мовою Келлі Бердик і опублікована на сайті mormonhub.com. Переклад Людмили Двнієл.

 

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.
Позначки:
Авторское право © 2018 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest