ЯК ПОМЕРЛИ ПЕРШІ ДВАНАДЦЯТЬ АПОСТОЛІВ

Нещодавно читаючи про апостолів на популярному християнському веб-сайті, я випадково натрапив на список того, як, імовірно, помер кожен апостол. Я пам’ятав, що деяких з них було вбито досить жорстоко, але все ж, я був шокований деякими деталями. З цікавості я провів власне дослідження на цю тему, про що ви прочитаєте нижче.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: Ці смерті описані досить детально, тому підготуйтеся. Крім того, більшість подробиць про смерть апостолів не можна знайти в біблійних оповіданнях або навіть на LDS.org. Джерела більшості з них мають віддалене відношення до історії, або походять з апокрифічних та НЕ-СПД-джерел. Я надав посилання на ці джерела, але я не здивуюся, якщо одна-дві подробиці виявляться некоректними. Я вас чесно попередив.

1. СИМОН ПЕТРО

Якщо ви і знаєте про якісь смерті апостолів, то, швидше за все, про смерть Петра. Після численних випробувань в Римі, він був розп’ятий. Але, відчуваючи себе негідним бути розп’ятим таким самим чином, як і його Спаситель, Петро попросив, щоб його розіп’яли догори ногами на перевернутому хресті, що й було зроблено.

2. АНДРІЙ (БРАТ ПЕТРА)

Андрій нечасто згадується в Біблії, а доступної інформації про обставини його смерті ще менше. Але ось що говорить про це National Geographic:

На думку історика релігії XV століття Дорманна Ньюмана, Андрій – брат Петра – вирушив в Патри в західній Греції в 69 р. н.е., де римський проконсул Егіат вів з ним дискусії про релігію. Егіат намагався переконати Андрія відмовитися від християнства, щоб не довелося його катувати і стратити. Але коли це не спрацювало, очевидно, він вирішив надати Андрію повний набір жорстокого поводження. Андрія бичували, а потім прив’язали до хреста, але не прибили, щоб він довше страждав перед смертю. Андрій залишався живим протягом двох днів, впродовж яких він проповідував перехожим.

3. ІВАН БОГОСЛОВ (ТАКОЖ ІВАН УЛЮБЛЕНИЙ)

Традиційна християнська думка припускає, що Іван Богослов помер з природних причин на острові Патмос, де він жив у вигнанні. Однак, згідно з віруваннями Святих Останніх Днів, ми покладаємося на розділ 7 Учення і Завітів:

І Господь сказав мені: Іване, Мій улюблений, чого ти бажаєш? Бо якщо ти попросиш те, що ти хочеш, воно буде дано тобі.

І я сказав йому: Господи, дай мені владу над смертю, щоб я міг жити і приводити душі до Тебе.

І Господь сказав мені: Істинно, істинно Я кажу тобі, через те, що ти бажєш цього, ти залишишся, доки Я прийду у Своїй славі, і пророкуватимеш перед народами, колінами, язиками й людьми.

Тож цілком можливо, що Іван просто бродить десь поруч, проповідуючи євангелію, поки ми розмовляємо.

4. ЯКІВ (БРАТ ІВАНА)

Взагалі-то, є уривок з Біблії, який підтверджує цю інформацію, він знаходиться в Діях 12:1-2:

А Цар Ірод тоді підніс руки, щоб декого з Церкви гнобити.

І мечем він стяв Якова, брата Іванового.

От і все. Ірод був поганою людиною.

5. ВАРФОЛОМІЙ (ТАКОЖ ВІДОМИЙ ЯК НАФАНАЇЛ)

Про смерть Варфоломія відомо дуже мало. Деякі джерела просто кажуть, що він був замучений, а інші кажуть, що з нього здерли шкіру і відтяли голову. Одне джерело каже, що шкіру з нього «зняли ножами» (flayed with knives). «Flayed» може означати, що шкіру просто здерли, але також може означати, що шкіра була здерта через розриви після побиття або бичування. І дійсно, інша гіпотеза припускає, що через важкі побиття батогом шкіра Варфоломія була роздерта «на шматки». Загальне в цих різних теоріях те, що, хоч би якою була причина смерті, це було дуже неприємно.

6. ПИЛИП

Люди, схоже, розходяться думками щодо обставин смерті Пилипа. Одне джерело вважає, що його було повішено, інше вважає, що розіп’ято під час його служіння в Єгипті. У ті часи люди не були великими шанувальниками християнських місіонерів.

7. ХОМА

Кожне джерело, яке я знаходжу, про смерть Хоми, припускає, що його було заколото списом під час його служіння в Індії. Жах.

8. МАТВІЙ (ЗБИРАЧ МИТА)

Цей християнський веб-сайт каже, що Матвій «став місіонером і був заарештований в Ефіопії. Саме там його було спалено на вогні або прибито до землі списами, а потім обезглавлено. Крім цього відомо дуже мало, бо Матвій був в дуже віддаленому місці в Африці і пішов туди, куди мало хто з істориків або християн наважилися б піти».

National Geographic дає трохи іншу версію, кажучи, що, згідно з легендою, Матвія було «заколото в спину мечником (в Ефіопії), якого послав цар Гертакус, після того як Матвій засудив моральність царя».

9. ЯКІВ (НЕ БРАТ ІВАНА)

Яків Молодший через користувача Wikimedia Commons: послідовник Рембрандта [Суспільне надбання]

Теорія 1: Якова було розіп’ято під час його служіння в Єгипті (майте на увазі, джерелом цієї інформації є Вікіпедія. Тож, поставтеся до неї з часткою скептицизму).

Теорія 2: Яків «помер як мученик, і його тіло розпиляли на шматки».

Теорія 3: У похилому віці його було побито, забито камінням і добито дубиною по голові.

Теорія 4: Яків проповідував на стіні, коли єврейські релігійні лідери вирішили його звідти скинути. Очевидно, він вижив, тому, подібно до третьої теорії, вони побили його камінням та забили його до смерті палицею.

10. ЮДА (НЕ ПЛУТАТИ З ЮДОЮ ІСКАРІОТОМ)

Згідно з інформацією Православної Церкви в Америці, Юда був у Вірменії, коли його було розіп’ято і простромлено стрілами приблизно через 45 років після смерті Христа.

11. СИМОН ЗИЛОТ (НЕ СИМОН ПЕТРО)

Теорія 1: Він помер «мирно в Едесі», в місті, яке зараз знаходиться десь в сучасній Туреччині.

Теорія 2: Цей католицький веб-сайт також стверджує, що Симон Зилот помер в Едесі, але був розп’ятий. Менш мирна смерть, ніж наша перша теорія.

Теорія 3: Він був місіонером в Африці, а потім в Англії, де його було розіп’ято близько 74 р. н.е.

12. ЮДА ІСКАРІОТ

Біблія допомагає нам і в цій історії. В уривку від Матвія 27:3-5 говориться …

Тоді Юда, що видав Його, як побачив, що Його засудили, розкаявся, і вернув тридцять срібняків первосвященикам і старшим,

та й сказав: Я згрішив, невинну кров видавши. Вони ж відказали: А нам що до того? Дивись собі сам…

І, кинувши в храм срібняки, відійшов, а потому пішов, та й повісився…

АЛЕ Дії 1: 16-19 дають нам зовсім іншу картину його смерті:

Мужі-браття! Належало збутись Писанню тому, що устами Давидовими Дух Святий був прорік про Юду, який показав дорогу для тих, хто Ісуса схопив, бо він був зарахований з нами, і жереб служіння оцього прийняв.

І він поле набув за заплату злочинства, а впавши сторчма, він тріснув надвоє, і все нутро його вилилось…

І стало відоме це всім, хто замешкує в Єрусалимі, тому й поле те назване їхньою мовою Акелдама, що є: Поле крови.

Я думаю, що серед СОД ми більше звикли до теорії повішання, але хто знає. Зрештою, це не має великого значення.

ТЕПЕР ВИ ЗНАЄТЕ

Дуже цікаво дізнатися більше про те, як померли ці апостоли, але більш важливо вивчати, що вони робили і чого навчали протягом всього свого життя. Послання Петра, євангелії від Матвія і Святого Івана і т.д. Ось де багато корисного. Якщо ви не знаходили часу для вивчення життя цих людей і Вчителя, якому вони служили, я б радив вам цим зайнятися.

Ця стаття була написана англійською мовою Девідом Снеллом та опублікована на сайті mormonhub.com. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Авторское право © 2018 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest