вікно автомобіля

Приблизно 12 років тому зі мною трапився один з найкращих, а згодом й один з найгірших випадків моєї місії… обидва трапились з різницею у 20 секунд. Ми з напарником сиділи у своїй машині, коли зупинились на світлофорі в штаті Мічиган. Ми побачили людей, які сиділи в машині, що зупинилася поруч з нами, та дивилися у наш бік; і як будь-які хороші місіонери, ми вирішили скористатися нагодою, щоб подарувати їм Книгу Мормона.

Ми почали жестикулювати, вказуючи на Книгу Мормона та запитуючи, чи не проти вони її прочитати. Нам здалося, що вони зацікавилися нашою пропозицією, і ми передали їм Книгу Мормона через відкрите вікно їхньої машини до того, як ми роз’їхалися. Мій напарник та я були дуже задоволені тим, що сталося. Ми не могли повірити в те, що ми спромоглися подарувати Книгу Мормона (до речі, це доволі складно зробити у штаті Мічиган), навіть не виходячи з машини.

Книга мормона англійською мовою

Ми продовжували їхати по тій самій дорозі й були дуже щасливі. Ми їхали на нашу наступну заплановану зустріч. Врешті-решт, ми доїхали до світлофора на перехресті. Як тільки на світлофорі знов загорілося зелене світло, кілька машин пролетіли повз нас, і ми також почали рухатись. Але коли ми почали рухатись вперед… ми почули потужний глухий удар у вікно нашої машини. Він був доволі гучним. Ми не знали, чи в нас хтось стріляв, чи що, але ми повистрибували з наших місць. Ми побачили об’єкт синього кольору схожий на звиток біля машини… і ми зрозуміли, що то було. Ті мічиганці, яким ми щойно так вдало подарували тисячолітнє Святе Письмо, жбурнули їм в нас на тому жвавому перехресті. Ми перетворилися з піднесених… на пригнічених місіонерів.

Тож ми зупинилися, щоб заспокоїтись та осмислити те, що щойно трапилось. На певній відстані від нас лежала Книга Мормона, розчавлена та спаплюжена знов і знов кожною машиною, яка там проїзжала. Ми не могли залишити її там. Ми почувалися доволі кепсько. Тож ми дочекалися, коли припиниться дорожній рух, та побігли на середину дороги і врятували її. Коли ми її підняли, вона була у жахливому стані. Загнуті сторінки, бруд та сліди від шин на ній змусили нас назвати цю книгу … “Поранений солдат”.

Ми забрали книгу до своєї квартири та відправили у відставку на поличку, щоб майбутні місіонери могли її бачити.

Люди, які викинули тоді Книгу Мормона у вікно своєї машини, можливо, зробили це через свою необізнаність Ми не були на них дуже сердиті. Нам просто було сумно. Можливо, вони чули щось дійсно погане про мормонів, коли були у церкві чи в Інтернеті, та вирішили, що та книга, яку вони тримали в руках у своїй машині, була просто сміттям, якого треба позбутися, викинувши через вікно.

Якщо хтось жбурляє чи зневажає Книгу Мормона, не варто дуже сердитися через це. Найкраще з того, що ми можемо зробити у цьому випадку – це спокійно поділитися істотними доказами про її істинність, принісши своє особисте свідчення про те, як ця книга особливим чином вплинула на ваше життя. Книга Мормона говоритиме за себе, коли людина, яка її вивчає, буде робити це з відкритим серцем. Але до того, важливо надати логічні аргументи стосовно Книги Мормона для того, щоб допомогти відкрити їхні серця та розум, щоб у майбутньому вони могли зрозуміти, що вона істинна. Люди, які так необачно знехтували цією книгою, зробили це лише через мирський обман, тільки через це. Якби тільки у мене була нагода поговорити з тими, хто жбурнув тією Книгу Мормона, щоб я міг їм докладно пояснити, що насправді вони викинули у вікно своєї машини. Якби у мене була така нагода, то я навів би їм вісім наступних причин, чому їм варто було б надати цій книзі шанс.

1. Ця книга, якою вони жбурнули в нас, дійсно зробила кожну людину, яка читала її та жила за її принципами, кращим чоловіком чи жінкою.

2. Ця книга містить на своїх сторінках стільки ж чи навіть більше життєвої мудрості, ніж будь-яка книга, яка будь-коли існувала. Багато немормонських істориків, теологів та філософів погодились з цим фактом. Вони просто вважають Джозефа Сміта генієм, а не пророком.

3. Ця книга існує, і вона або була вигадана, або була дійсно перекладена. Але потрібна надзвичайна віра, щоб повірити, що Джозеф Сміт міг написати цю книгу, яка випереджала на довгі роки будь-які доступні йому на той момент дослідження.

4. Люди, які оточували Джозефа Сміта, були не менш скептично налаштовані, ніж будь-хто в наші дні. Вони самі намагалися багато разів знайти будь-які ознаки шахрайства у перекладі Книги Мормона. Але незважаючи на це, кожен з них отримував відчуття більшої переконаності, ніж будь-коли, що Джозеф Сміт – пророк.

5. Якщо Джозеф Сміт був достатньо розумним, щоб самотужки написати Книгу Мормона, як дехто припускав, тоді йому був не потрібен писар. Він зробив би все це самотужки, щоб звести нанівець будь-яку можливість свого власного викриття.

6. Жоден зі свідків цієї книги ніколи не похитнувся у своїх свідченнях, навіть через пильну увагу громадськості чи приниження.

7. Книга Мормона – це не наукова праця винахідливого генія. Це не вигадка та не роман. Це складна історія багатьох занепокоєних батьків та пророків. Ви не можете просто сісти та написати щось схоже на це, а науковий аналіз цього тексту доводить той факт, що було декілька різних стародавніх писарів з різними стилями письма.

8. У світі, який не визнає Біблію й вважає її фікцією, Книга Мормона допомагає відновити віру в Біблію та зміцнює віру в Спасителя Ісуса Христа.

Майже за 200 років ніхто не зміг логічно пояснити, як ця книга могла з’явитися на світ. Але є мільйони людей по всьому світі, які дали шанс Книзі Мормона та можуть сказати вам без жодних сумнівів, що вона мала позитивний вплив на їхнє життя. Для того, хто докладно та з відкритим серцем вивчив Книгу Мормона, очевидно те, що вона не є обманом.

Два хлопця мормонські місіонери ідуть по вулиці

У той день у штаті Мічиган мій напарник та я стали свідками того, як в нас буквально жбурнули Книгою Мормона через вікно. Сліди від покришок на понівеченій обкладинці того примірника завжди будуть мені нагадувати про те, що у світі є люди, які б дійсно могли знайти корисні для себе вчення у тій книзі, якою вони жбурнули в нас.

Джозеф Сміт писав з тюрми Ліберті у березні 1839 року про те, що ми повинні “покласти та витратити наше життя, аби пролити світло на всі приховані справи темряви, наскільки ми знаємо про них; а вони істинно явлені з небес”. (УЗ 123:13) Приблизно через два тижні, 6 квітня, Джозефа звільнили з тюрми Ліберті. Зверніть на це увагу. 6 квітня. Думаєте, це він теж міг організувати?

Книга Мормона сама по собі – диво, але це тільки-но верхівка айсбергу у цьому відновленні, яке все ще триває на землі у наші дні. Все, що людині треба зробити – дати Книзі Мормона шанс. Саме з цього все й починається…і якщо зробити так, перед вами відкриється новий світ чудес і можливостей.

Ця стаття була написана Грегом Трімблом і вперше опублікована англійською мовою на www.gregtrimble.com. Переклад Олексія Тищенко.

Також ви можете прочитати інші статті на цю тему:

Відео про Книгу Мормона:

 

 

Читати Книгу Мормона онлайн

Безкоштовно замовити Книгу Мормона

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки:

Pin It on Pinterest