зрада, прощення, розлучення

Багато років тому двоє моїх друзів встали біля вівтаря і вступили в шлюб перед Богом, друзями і сім’єю. Як властиво молодим, вони були шалено закохані і не бачили нічого іншого попереду, крім дітей, щастя і вірності настільки далеко в майбутньому, наскільки могли бачити їхні люблячі очі.

Як виявилося, їхні очі не могли бачити так далеко, як вони припускали. Нещодавно в розмові з моєю дружиною та жінка зізналася, що у її чоловіка був роман на стороні.

Наша подруга вже давно помітила, що в її шлюбі з’явилися проблеми. Вони часто розлучалися на кілька днів через роботу. Коли вони були вдома разом, її чоловік часто втрачав самовладання, був грубим у спілкуванні, а його зміни настрою були непередбачувані. Але дружина ніколи не підозрювала його в невірності.

У цієї пари чудові діти, і вони виховали їх настільки добре, наскільки це можливо. Вони регулярно відвідують церкву, а дітей вчать любити і слідувати за Господом. Обоє батьків добре їх забезпечують і беруть активну участь в їхньому вихованні.

Коли дружина звернулася до чоловіка з підозрами, він обрав небезпечний у всіх випадках підхід – брехня, приправлена ​​краплею правди. На початку він зізнався, що дивився порнографію по Інтернету, а потім, що бував у клубах для чоловіків, хоча він клявся, що ніколи не переступав межу фізичної близькості. Протягом декількох тижнів вона крапля за краплею отримувала нові визнання, поки на неї не вилився увесь потік правди.

Він проводив час з жінками в різних містах далеко від дому. Брехня і фінансові витрати були значними.

Відчуваючи повне приниження, його дружині довелося зробити аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом. Це, за її словами, стало одним з найбільш емоційно болючих кроків на її довгому шляху до духовного одужання.

Зараз ця пара консультується з психологом, оскільки вони точно знають, що саме бачать їхні очі на горизонті. Вона каже, що він попросив вибачення у неї і у Бога. Вона вірить, що може пробачити, але тільки Небеса знають, що з ним буде в вічності.

Нещодавно, під час іншої розмови по телефону, вона поставила питання, яке переслідує її день і ніч. Якщо вона щиро пробачить його, як цього навчав Ісус Христос під час Свого земного служіння, чи означає це, що вона має зберегти шлюб? Або все ж, можливо, дійсно пробачити чоловікові невірність, але все одно подати на розлучення і прагнути почати нове життя?

Я часто розмірковував про це. Що означає справжнє прощення?

Якщо я пограбую банк, можливо, мені буде легко повернути гроші, розплатитися своїм часом і отримати прощення тих, кому було завдано збитків.

Якщо один з моїх молодших дітей скаже неправду, йому неважко буде це виправити і отримати повне і безумовне прощення.

Якщо я буду неуважний по відношенню до своєї дружини і завдам їй болю, вибачення – іноді в поєднанні з квітами і/або шоколадом, в залежності від серйозності ситуації, – зазвичай виправить становище.

Цілком очевидно, що перелюб – це більш серйозний проступок. Я знаю інші пари, які пережили те, що сталося і знову знайшли щастя і прощення. Я також знаю чоловіка та жінку, чиї шлюби були розірвані практично відразу після того, як прозвучали зізнання у провині.

Якщо ви були чоловіком в такому ж становищі, чи знайома вам ситуація? Зізналися ви? Стояли ви на колінах?

Якщо ви відчували біль дружини, який ви знайшли вихід? Чи розійшлися ви? Чи розлучилися? Чи повинна вона пробачити і все забути, або ж пробачити і рухатися далі?

Незважаючи на важкі дні в пошуках рішень, питань залишається більше, ніж відповідей. Поки що вона усвідомила, що, хоча її чоловік, можливо, і забув, чому він її покохав з самого початку, Бог не забув. Він любить її і розуміє її страждання і біль краще, ніж будь-хто з нас.

Вона також усвідомила, що серед шлюбів, що зазнають труднощів, не існує двох схожих один на одного, навіть якщо вони можуть здаватися схожими на перший погляд. Обставини можуть бути подібними, але душі, що ховаються за фактами, самі сини і дочки Бога, абсолютно унікальні.

Можливо, після всіх обговорень і роздумів, сповнених молитов, урок полягає в наступному: в наші найтемніші хвилини, коли найменший промінчик світла став би благословенням, коли ми не бачимо, яким має бути наш наступний крок, наш Батько на Небесах чекає на нас з небесними відповідями, які не можна знайти на землі.

І, можливо, зовсім не нам судилося дати єдине осмислене визначення “істинного прощення”.

Стаття була написана Джейсоном Ф. Райтом англійською мовою і опубліковано на сайті deseretnews.com. Переклад Людмили Данієл.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.
Позначки:

Pin It on Pinterest