Цнотливість: Чому проблема не тільки в наслідках

“Істинне вчення, якщо його зрозуміли, змінює ставлення і поведінку. Вивчення євангельських вчень змінить поведінку на краще швидше, ніж це зробить вивчення поведінки”.

– Президент Бойд К. Пекер

Як студент другого курсу УБЯ я займався в класі з підготовки до шлюбу, коли я отримав завдання написати статтю на тему за моїм власним вибором про стосунки і шлюб. Я був активним молодим чоловіком-Святим останніх днів, і я чув багато уроків про цнотливість за своє життя, тому я вирішив, що я хочу написати про шкідливий вплив дошлюбного сексу. Я вже знав основи: дошлюбний секс – це погано, і ви не повинні робити це, тому що якщо ви це зробите, вас охопить почуття провини. Все, що я повинен був зробити, це знайти кілька досліджень, які б підтримали мою гіпотезу, і я закінчу свою статтю, перш ніж ви зможете вимовити «абстиненція».

Тож, ви можете собі уявити моє збентеження, коли я з’ясував, що дослідження не були на моєму боці. Згідно з дослідженнями, які я знайшов, більшість американських підлітків, які мали досвід дошлюбного сексу, як правило, не були охопленні почуттям провини. Деякі навіть не шкодували про своє рішення. Я був здивований. Певно дослідники зробили щось не так, подумав я. Можливо, розмір вибірки не був досить великим. Можливо, підлітки, яких опитували, всі були брехунами. Звичайно ви б мали відчувати себе винуватим, якщо у вас був секс до шлюбу! Саме тому ми маємо цього уникати! Так думав я.

Ви, напевно, вже помітили недоліки в моїй логіці. Я вірив в цнотливість, і я прийняв на себе зобов’язання жити доброчесним життям, але це було з неправильної причин. Уроки, які я і мої молоді товариші завжди чули, були засновані на страху. Нас навчали, що ми повинні зберігати секс для шлюбу, тому що, якщо ми цього не зробимо, то емоційні результати будуть миттєвими і катастрофічними. На цитатах про муки сумління і почуття провини в результаті нецнотливої поведінки робився найбільший наголос. Коротше кажучи, все це стосувалось наслідків.

Закон цнотливості – це, звичайно, сувора заповідь. Серйозність закону ясно показана в Писаннях і в численних виступах на Генеральній конференції. Але, як і всі закони Бога, цнотливість була створена разом із щастям, а не страхом. Навчання цнотливості виключно на основі наслідків спотворює реальність і дає підсвідоме повідомлення, що секс є річчю, якої варто боятися. Як, в такому випадку, навчати цнотливості? Ми повинні поставитися до цього серйозно, але ми також повинні переконатися, що у нас є чіткі аргументи для підтвердження того, чому ми навчаємо. Я вважаю, що є три рівня у навчанні цнотливості, і в той час як два з них є певною мірою ефективними, тільки один зможе змінити життя молодих людей, які зрозуміють це.

Перший рівень: Наслідки

Ми всі вже знайомі з цим підходом. На рівні наслідків, молодь вчать бути цнотливими, щоб уникнути згубних наслідків, які можуть мати місце, якщо вони цього не робитимуть. Чи існують наслідки сексу до шлюбу? Звісно. Але вони можуть бути не такими, як ви думаєте.

Наслідком, про який ми говоримо найчастіше, є почуття провини. Почуття провини дуже поширене серед підлітків, які мають дошлюбний секс, АЛЕ це почуття провини дуже сильно співвідноситься з релігійністю підлітка. Іншими словами, чим більш ви релігійні, тим більш ймовірно, що ви почуватиметеся винуватими через те, що ви не цнотливі. Чи означає це, що Церква обманювала нас, обіцяючи, що почуття провини неминуче буде слідувати за дошлюбним сексом? Ні. Просто мова йде про те, що це є справедливим для співтовариства Святих останніх днів, але не обов’язково для всього світу в цілому.

Підпишіться на нас в Інстаграм

Хоча, не поспішайте робити висновки. Це відкриття не означає, що тільки релігійна людина буде почуватися погано через нецнотливу поведінку, в той час як решта світу взагалі через це не переймається. Дослідження показують, що нерелігійні підлітки, які мали дошлюбний секс, відчувають щось подібне, – але набагато більш поширене, ніж почуття провини, – вони відчувають жаль. Звучить наче так само? Але ці почуття відрізняються. Почуття провини приходить від розуміння, що ви порушили божественний закон, про який ви знаєте краще, ніж інші. Ви знали про закон цнотливості, але ви порушили його. Жаль приходить з різних причин. Одного разу провели дослідження серед студентів, які мали досвід дошлюбного сексу, більшість сказали, що вони шкодують через своє рішення. Найбільш поширеною причиною для жалю було відчуття, що це рішення порушило їхні особисті норми поведінки, розуміння, що вони хотіли не того ж самого, чого хотів їхній партнер, або тому, що їхній партнер наполягав на цьому. Хоча жаль не є загальним почуттям, воно надзвичайно поширене, особливо серед молодих жінок.

Дошлюбний секс також тягне за собою ризик нестабільності у сімейних стосунках пізніше у житті. Згідно з одним із досліджень, дошлюбний секс є одним з провідних факторів, який порушує стабільність шлюбів в Сполучених Штатах. Інше дослідження показує, що втрата цнотливості до шлюбу сильно співвідноситься з підвищеним ризиком розлучення. Крім цього, існують більш очевидні наслідки дошлюбного сексу. Захворювання, що передаються статевим шляхом, і позапозашлюбна вагітність завжди є ризиком для тих, хто не дотримується цнотливості. Ті, хто порушує закон цнотливості можуть зіткнутися з цими наслідками і з’ясувати, що задоволення від однієї ночі не окупає той біль, який може за цим послідувати.

Всі ці наслідки є цілком реальними, але вони не найважливіше в законі цнотливості. Є шанс, хоча й невеличкий, уникнути усіх цих наслідків. Немає 100% гарантії, що ви отримаєте будь-який з цих наслідків, якщо ви порушите закон цнотливості, тож завжди є шанс, що ви зможете «уникнути цього». Але закон цнотливості стосується всіх, тож мають бути й інші причини дотримуватись його.

Другий рівень: Винагороди

Наступний крок після рівня наслідків є винагороди. Чи є винагорода за дотримання закону цнотливості? Безсумнівно. З одного боку, можна уникнути всіх негативних наслідків! Тааа-дааам! Але почекайте, є ще більше! Ще одна гарна причина залишатися цнотливим до шлюбу це те, що можна було б назвати збалансованими відносинами. Уявіть собі пару, яка відчувала б таку емоційну близькість, що вони могли б поділитися усім один з одним. Вони знали б секрети один одного, потаємні мрії, надії і страхи, ​​і любили б один одного саме через це. Тепер уявіть, що пара боялася б навіть обійняти один одного. Ого! Щось не так з їхніми стосунками. Їхній рівень емоційної близькості зайшов набагато далі, ніж рівень їхньої фізичної близькості. Така ж проблема існує у людей, які не залишаються цнотливими. Коли фізичні стосунки розвиваються швидше, ніж емоційні і духовні, тоді ці стосунки стають нездоровими. Пари повинні розвиватися у всіх областях в рівній мірі, тож, коли приходить час для емоційних і духовних зобов’язань (шлюбу), вони готові до найсильнішого фізичного зобов’язання (статевого акту).

Крім того, набагато більше шансів, що секс у шлюбі буде безкорисливим, що може насправді зробити шлюб кращім. За даними сімейних соціологів Уайт і Галлахер, в безкорисливій близькості «любов і турбота про партнера зміщує фокус в сексуальних відносинах в бік від себе до іншої людини. Цей самовідданий підхід до сексу, як це не парадоксально, найбільш ймовірно доставить сексуальне задоволення як чоловікам, так і жінкам». Непогано, чи не так?

Підхід з винагородами кращій, ніж підхід з наслідками. Він зображує секс як хорошу річ, яка має статися в свій час, і це більш позитивний підхід. Але хіба це найкраще, що ми можемо зробити? Чи розмахування винагородою перед людьми дійсно змінить їхні серця і змусить їх хотіти дотримуватись заповіді? Це добре, але ми не дійшли до суті справи.

Третій рівень: Мета

Яка мета стоїть за цнотливістю? Чому Господь хоче, щоб ми були цнотливими, і в чому полягає роль сексуальної близькості, коли ви одружені? Ми вважаємо, що найвищий завіт, який ми можемо укласти на землі, це завіт целестіального шлюбу. Тому це очевидно, що секс і цнотливість дані нам, щоб допомагати нам в цьому завіті. Спенсер В. Кімбол одного разу процитував Біллі Грема, коли він сказав:

«Біблія прославляє секс і його належне використання, представляючи його як створений Богом, призначений Богом, освячений Богом. Це очевидно, що сам Бог вклав в нас фізичний потяг між статями з двох причин: для продовження людського роду, а також для вираження такого роду любові між чоловіком і жінкою, яка створює істинну єдність.» І старійшина Холланд сказав, що фізична близькість «є найвищим символом повної єдності, повноти і єдності, встановлених і визначених Богом. Починаючи з Еденського саду, метою шлюбу було єднання чоловіка і жінки – їхніх сердець, надій, життів, любові, сім’ї, майбутнього, всього».

підпишіться на наш ютюб канал

Причина, з якої ми хочемо залишатися цнотливими, це щоб ми могли за допомогою сексу побудувати целестіальний шлюб, а не грати з ним у великому самотньому світі, який більше занепокоєний дешевими, скороминущими задоволеннями. Секс допомагає нам досягти певного рівня і жити повним сімейним життям. Він відкриває двері до вічної близькості між подружжям. Він орієнтований на вічну любов. Це найбільша річ, про яку ви могли б попросити в стосунках, чи не так? Ось що таке цнотливість. Справжня цнотливість – це працювати в напрямку целестіального шлюбу, сповненого задоволень і романтики на землі, а потім любов’ю протягом усієї вічності. Це прославлення сексу і надання йому можливості виконати мету шлюбу і збагатити його, щоб чоловік та дружина не мали ніякого жалю. Як тільки ви це дійсно зрозумієте, усім своїм серцем, вам вже не буде цікаво порушувати закон цнотливості, бо ви будете розуміти, що будь-що, що суперечить цнотливості, буде відволікати вас від вічного кохання, яке приносить Божий шлях.

Наслідки? Звичайно, вони важливі. Але вони всього лише одна маленька частина цієї дивовижної речі, яку ми називаємо цнотливістю. Ми маємо пам’ятати це, коли ми навчаємо цнотливості інших. Ми маємо пам’ятати, що Бог дає нам дух сили і любові, а не страху (2 Тимофія 1:7). Давайте навчати цнотливості, пам’ятаючи про це, тому що це не тільки наслідки. Це – кохання.

Ця стаття була написана Остіном Ратхоллом і опублікована на сайті ldsdaily.com. Переклад Людмили Данієл.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.

Pin It on Pinterest