вчитися буди вдячною

Я звикла думати, що «Будь вдячний» розшифровується як «Не скигли!».

У Писаннях є веління: «Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі» (1 Солунян 5:18). Це означає взагалі все – навіть труднощі, чи не так?

Мені було складно жити в дусі подяки, почасти тому, що для мене розуміння того, що означає бути вдячною в будь-яких обставинах – це процес, який все ще не закінчився.

Раніше я чула, як люди кажуть, що вони вдячні за свої випробування. Коли я дорослішала, мені було важко це осмислити. Як можна бути вдячним, якщо трапилося щось жахливе? Мене збивало з пантелику те, що люди говорили подібні речі, тому що я думала, що це означає, якщо у вас дійсно є віра, ви буде зустрічати кожну проблему з посмішкою і відразу ж будете вдячніими але у мене так не виходило.

Кілька років тому моя мама померла від раку, і завдяки цьому життєвому досвіду я почала краще розуміти, що люди мають на увазі, коли говорять, що вдячні за свої випробування.

Подяку сладайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі.

1 Солунян 5:18

Бути вдячними в горі

Я й досі пам’ятаю скорботу тих днів, одразу за її відходом, – болісну, моторошну порожнечу; тяжкість, яка так сильно давила на моє серце, що часом я не могла дихати. Біль був нестерпним.

У той час я служила на місії на півночі штату Нью-Йорк, і одним з моїх завдань було проводити екскурсії до історичних місць Церкви в Пальмірі. Через кілька днів після маминої смерті, холодним вітряним ранком я проводила екскурсію для однієї жінки на ферми Джозефа Сміта.

Поки ми йшли вона розпитувала мене про мою сім’ю, і я сказала, що мій тато приїде за мною до Нью-Йорку, коли закінчиться моя місія.

«А твоя мама?» – спитала вона.

«Вона померла у вівторок».

Прямо там, на холоді, стоячи в снігу, вона зупинилася, обійняла мене і плакала разом зі мною. Коли ми продовжили наш шлях, вона поділилася тим, як вона також переживала втрату коханої людини, і як приїхала на ферму Джозефа Сміта після відчайдушної молитви, щоб дізнатися, як допомогти своїй родині. У нас із нею не було відповідей на всі питання, і ми не могли залагодити проблеми одна одної, але те, що ми були разом і молилися разом, дало нам обом надію і силу.

Коли вона пішла, я була вдячна. Вдячна за те, що моя скорбота допомогла мені втішити її в її горі. Вдячна за ту можливість, що Бог дав нам, допомогти і підтримати одна одну, коли ми обидві так сильно цього потребували.

Я зрозуміла дещо про вдячність з того випадку. Вдячність – це не спосіб ігнорувати наші проблеми або швидке позбавлення від глибокої скорботи. Вдячність з’являється від того, що ми постійно пам’ятаємо Бога та Його милість. У неї є очі, які бачать, як Він діє в моєму житті. Вона не з’являється від відсутності болю, скоріше, біль фокусує мою увагу на моїй потребі в Спасителі, і вдячність виникає від того, що я пам’ятаю Його благодать і милосердя до мене в тяжку годину.

Вдячність з’являється від того, що ми постійно пам’ятаємо Бога та Його милість.

«Я вдячна за випробування» – це тільки частина речення

Я краще сприймаю слова «Я вдячна за випробування», коли думаю про них, як лише про частину речення, яке повністю звучить так: «Я вдячна за можливості зростання, які прийшли разом з моїми випробуваннями. Я вдячна за те, що завдяки цим обставинам, я бачила, яким чином Бог працює в моєму житті».

Не думаю, що хтось скаже: «Так, я хотів би втратити __________ (впишіть в порожнє поле роботу, коханих, будинок, здоров’я, безпеку, стосунки або щось ще, що має цінність у житті)». Не думаю, що люди, які втратили все під час стихійних лих цього року, були вдячні, коли бачили, що на них насувається ураган, вогонь або землетрус.

Чи вдячна я за те, що померла моя мама? Звісно ж ні..

Чи вдячна я за те, чого я навчилася з цього життєвого досвіду? Так. Щиро. Це не означає, що я вже «впоралая» з втратою мами. Я буду завжди сумувати за мамою, і я все ще сумую за нею. Є деякі труднощі в цьому житті, з якими ми ніколи не зможемо «впоратися». Такі випробування мають постійний вдосконалюючий вплив на наше життя, який допомагає формувати з нас людей, якими Бог хоче, щоб ми стали, і за це ми можемо бути вдячними.

Бачити руку Бога

В Ученнях і Завітах 123:17 говориться: «Життєрадісно робімо все, що в нашій владі; а тоді стіймо спокійно з найглибшою впевненістю, щоб побачити Боже спасіння і руку Його, яку буде явлено».

Часто, коли ми стоїмо спокійно і озираємося назад, ми бачимо, що явлено руку Божу.

Я звикла думати, що «стояти спокійно», щоб побачити, що явлено руку Божу в моєму житті, означає робити мою частину і потім дивитися в майбутнє, очікуючи, що Бог зробить Свою. Іноді так і буває, але нещодавно я усвідомила, що часто, коли ми стоїмо спокійно і озираємося назад, тоді ми бачимо, що явлено руку Божу. Коли я «стою спокійно» і озираюся на своє життя, я бачу як:

  • те, що я хворіла кілька разів за останні чотири місяці, допомогло мені усвідомити, що мені потрібно знизити темп життя і піклуватися про себе фізично, емоційно і духовно;
  • мої дїї згідно з відповіддю, яку я отримала на молитву про те, що саме я могла б зробити для поліпшення свого здоров’я, допомогли мені ще й з самодисципліною;
  • Бог допоміг мені, нарешті, відпустити старі стосунки, щоб звільнити місце для стосунків з моїм чоловіком.

Коли ми згадуємо Бога, роблячи паузу, щоб відшукати в пам’яті ті часи, коли ми бачили Його руку в дії, наші очі можуть бути відкриті, щоб ми побачили ці моменти більш чітко. Іноді нам потрібно, щоб пройшов час після цих важких випробувань, щоб ми змогли побачити це, але з часом і з допомогою Святого Духа ми побачимо, як Бог вів нас в ці моменти, і будемо вдячні.

Ця стаття була написана англійською мовою Аріель Монсон та опублікована на сайті lds.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Авторское право © 2018 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest