чашка з гарячим напоєм

Останнім часом Міжнародне Агентство Всесвітньої організації охорони здоров’я з вивчення раку (IARC), в яке входять 23 вчених з 10 країн, розглянули близько 1000 досліджень, які стосуються гарячих напоїв. На основі даних цих досліджень ВООЗ дійшла висновку, що вживання гарячих напоїв (близько 65°C) пов’язане з високим ризиком розвитку раку стравоходу.

Цікаво, що це дослідження не виділяє окремо такі напої як кава або чай, а просто відносить всі гарячі напої в одну категорію ризику. Протягом багатьох років святі останніх днів обговорювали тлумачення Слова Мудрості в У. і З. 89:9 : “І ще, гарячі напої не для тіла або черева.”

Багато хто стверджує, що цей закон даний у зв’язку з високим вмістом кофеїну, який є в багатьох напоях, вважаючи, що це викреслює інші напої зі списку. Проте, цікаво, що ці нові дані співпадають зі словами з У. і З., і вказують на те, що Господь дає нам заповіді, щоб захистити нас від речовин, які викликають звикання, а також шкідливі, навіть якщо в цей час ми не можемо зрозуміти призначення цього закону.

Висновки ВООЗ виходять з досліджень, які пов’язали високі показники раку стравоходу у людей, які пили “дуже гарячий чай або каву, в порівнянні з тими, хто споживав свої напої при більш низьких температурах”, повідомляє TIME. “Дослідження на тваринах також наводять на думку, що навіть дуже гаряча вода може збільшити ризик захворювання на цей тип раку, певно тому, що висока температура обпікає ніжні тканини стравоходу; таке пошкодження може потім викликати більш швидке оновлення клітин, що може в деяких випадках призвести до неконтрольованого росту злоякісних клітин.

“Група агентів, які потенційно можуть викликати рак у людей, включає в себе 79 речовин, які частіше за все зустрічаються в червоному та переробленому м’ясі, смажених продуктах, ДДТ та папілома-вірусі людини (що пов’язано з раком шийки матки).”

Цікаво, що червоне м’ясо входить в цей список, створюючи ще одне посилання на Слово Мудрості: “Так, також м’ясо тварин і птахів повітряних Я, Господь, призначив для вживання людиною з дякуванням; проте, його треба вживати помірно”.

Дослідження показали, що саме температура напоїв, а не самі речовини, викликають рак; передбачається, як зазначає TIME, що вживання гарячих напоїв при більш низьких температурах зменшує ризик захворювання на рак, включаючи рак стравоходу.

Ця стаття була опублікована на ldsliving.com  під назвою “New Research Confirms: “Hot Drinks” Are Not Good for Your Body (but It’s Not About the Caffeine)

Українська©2016 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih ©2016 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.
Позначки:

Pin It on Pinterest