Велике відступництво та Відновлення

: Ілюстрації Першого видіння Джозефа Сміта, у якому він бачить Бога Батька та Ісуса Христа

Перше видіння. У цьому видінні Пророк Джозеф Сміт бачив Бога-Батька та Сина Його, Ісуса Христа, та спілкувався з     Ними

Повноваження керувати церквою на Землі, отримали від Ісуса Христа Його Апостоли, однак у майбутньому, майже всіх їх було вбито. З плином часу, вчення Спасителя було спотворено,– з’явилися десятки сект та єресей. Деякі фундаментальні вчення були викривлені, а деякі повністю втрачені. Це явище називається “Великим відступництвом”, тобто відступництвом від справжнього вчення Христа. Характерними ознаками цих часів є відсутність повноважень для проведення таїнств Євангелії та відсутність божественного провадження, тобто жоден церковнослужитель не був наділений повноваженнями проводити будь-які церковні таїнства, включаючи хрещення та передачу священства. Проходили століття, різниця між церквами ставала все більш вираженою, навіть з’явилися люди, які зрозумілі, що щось іде не так, та спробували змінити стан речей. Цими людьми були великі реформатори Мартін Лютер та Джон Кальвін, які всім серцем прагнули відновити первісний вигляд церкви, однак час для цього ще не настав.

Відновлення через Джозефа Сміта

У Сполучених Штатах жив маленький хлопчик чотирнадцяти років. Його звали Джозеф Сміт. Він виріс у сім’ї віруючих батьків, однак сам так і не належав до жодної з християнських церков, оскільки прагнув знайти одну єдину істинну церкву і побоювався зробити поспішний вибір. Він часто відвідував служіння багатьох християнських конфесій, та спілкувався з їх лідерами, проте розумів, що всі вони видають свої думки за слова Бога. Якось у 1820 році маленький Джозеф шукаючи відповіді на свої запитання знайшов у Біблії такі рядки: “А якщо кому з вас не вистачає мудрості, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє,– і буде вона йому дана” (Якова 1:5). Ці слова вразили Джозефа Сміта до глибини душі, він щиро повірив у те, що Господь обов’язково дасть відповіді на його запитання,– варто лише попросити їх. Тому він вирішив діяти, і одного весняного ранку пішов у ліс, неподалік свого дому, та вставши на коліна з усіє вірою яка в нього була, звернувся до Бога з проханням вказати йому, яка ж з церков є істинною. З його слів, у наступний момент він побачив неймовірно яскравий стовп світла, який повільно спускався з небес. Коли світло впало на Джозефа, він побачив дві сяючі Особи. У цьому ведінні йому з’явилися Небесний Батько та Його Син. Господь повелів Джозефу не приєднуватись до жодної з церков. Так, через 10 років після цього, Господь вповноважив Джозефа Сміта відновити Його Церкву на Землі, тобто дав йому право та сили діяти від Його Імені. Ці повноваження були передані йому через Івана Хрестителя, Петра, Якова та Івана, які з’явилися у вигляді янголів. Ці чоловіки першими отримали священство на пряму від Ісуса Христа і передали це священство Джозефу Сміту. Сучасний пророк Томас С. Монсон є уповноваженим наступником Джозефа Сміта, чия лінія священства простежується від Самого Ісуса Христа.

Чому відновлення Священства є таким важливим для нас?

Відновлення священства — це не просто формальність, оскільки жодна людина не може за власним бажанням вповноважити себе, чи когось іншого діяти від імені Бога. Всі вчинки та обряди, проведені людиною, яка сама себе назначила не є дійсними та не мають жодної сили в земному чи духовному світі. Саме тому, мормони так багато уваги приділяють факту Відновлення Священства через Джозефа Сміта.

Не менш важливою частиною Відновлення є те, що Господь відкрив Джозефу Сміту багато знань, які були втрачені за часів Відступництва, наприклад знання про сутність Батька, Сина і Святого Духа, знання про Божий план щастя, знання про важливу роль сім’ї, а також знання, що Ісус Христос відвідував американський континент незадовго після свого воскресіння. Ці та інші фундаментальні істини були відкриті у Книзі Мормона та інших Священних писаннях, які вже були написані. Мормони вірять у те, що Господь через своїх сучасних пророків і далі буде відкривати багато важливих і величних знань про волю Бога для своїх дітей, оскільки вони живуть в ці останні дні та потребують Божого керівництва, не менше ніж Його народ за часів Вітхозавітних пророків.