Десять заповідей

Статуя Ісуса Христа

Десять заповідей – це Божі Закони, які були вигравірувані на двох кам’яних плитах та дані Богом Мойсею на горі Сінай. Багато хто вважає, що більше не має необхідності їх дотримуватись, посилаючись на слова Ісуса “… Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе. На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять” (Від Матвія 22:36-40). Члени церкви Ісуса Христа Святих останніх днів вірять, що ці заповіді зараз не менш важливі , ніж у часи, коли вони були відкриті, оскільки слова Ісуса не заперечують їх, а лише розкривають справжню їх природу. Мормони приймають їх  за найнадійніший фундамент для життя як окремої людини, так і суспільства в цілому. Більше того, кандидат для хрещення в мормонській Церкві повинен підтвердити в особистій співбесіді, що він вірить і дотримується певних моральних стандартів, включаючи Десять заповідей. Давайте згадаємо їх ще раз:

  1. Хай не буде тобі інших богів переді Мною!
  2. Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.
  3. Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно.
  4. Пам’ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.
  5. Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!
  6. Не вбивай!
  7. Не чини перелюбу!
  8. Не кради!
  9. Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!
  10. Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого! (Вихід 20:3-17)