Уложення віри

Зображення мормонського Пророка Джозефа Сміта

У 1842 році Джозефом Смітом було складено 13 Уложень віри, які узагальнено та доступною мовою пояснювали у що саме вірять члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

13 Уложень віри:

 1. Ми віримо в Бога, Вічного Батька, і в Його Сина Ісуса Христа, і в Святого Духа.
 2. Ми віримо, що людей буде покарано за їхні власні гріхи, а не за Адамову провину.
 3. Ми віримо, що завдяки спокуті Христа все людство може бути спасенним через послушність законам і обрядам Євангелії.
 4. Ми віримо, що основними принципами і обрядами Євангелії є: перше – віра в Господа Ісуса Христа; друге – покаяння; третє – хрещення зануренням для відпущення гріхів; четверте – рукопокладення для надання дару Святого Духа.
 5. Ми віримо, що чоловік мусить бути покликаний Богом через пророцтво й рукопокладення тих, хто має повноваження, щоб проповідувати Євангелію і виконувати її обряди.
 6. Ми віримо в той самий устрій, що був у первинній Церкві, а саме: в апостолів, пророків, пасторів, учителів, євангелістів і так далі.
 7. Ми віримо в дар мов, пророцтва, одкровення, видінь, зцілення, тлумачення мов і так далі.
 8. Ми віримо, що Біблія – це слово Боже настільки, наскільки правильно її перекладено; ми також віримо, що Книга Мормона – це слово Боже.
 9. Ми віримо всьому, що Бог відкрив, усьому, що Він відкриває тепер, і ми віримо, що Він відкриє ще багато великого і важливого стосовно Царства Божого.
 10. Ми віримо в дійсне збирання Ізраїля і відновлення Десяти колін; що Сіон (Новий Єрусалим) буде побудовано на Американському континенті; що Христос буде особисто царювати на Землі, і що Землю буде відновлено, і вона одержить свою райську славу.
 11. Ми залишаємо за собою право вклонятися Всемогутньому Богові так, як нам каже власна совість, і визнаємо за всіма людьми те саме право: нехай вони вклоняються як, де і чому вони хочуть.
 12. Ми віримо в підлеглість монархам, президентам, правителям і урядовцям, дотримуючись закону, шануючи і підтримуючи його.
 13. Ми віримо, що повинні бути чесними, вірними, цнотливими, доброзичливими, чеснотними і творити добро всім людям; справді, ми можемо сказати, що слідуємо настановленню апостола Павла: ми віруємо в усе, сподіваємося всього; ми багато чого перетерпіли і сподіваємося, що зможемо перетерпіти все. Якщо є щось чеснотне, чудове, славнозвісне, гідне похвали—ми прагнемо цього.