Церква Ісуса Христа – структура

Церква Ісуса Христа - земне керівництво

Згідно вірувань Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, саме Христос є головою Церкви, відкриваючи свою волю через одкровення земному керівництву Церкви. СОД вірять, що вони змогли відтворити саме ту організаційну структуру, яка була встановлена Самим Христом. Існує призначена виконавча влада, відома як Перше Президенство, що складається з Президента Церкви (Пророка) та двох його радників. Перше Президентство відповідає за прояснення учень і позиції Церкви стосовно багатьох питань, за впровадження нових програм, які найточніше відповідають волі Господа. Вони мають повноваження делегувати ці завдання іншим людям. Першому Президенству допомагають приймати рішення та організовувати роботу Кворум Дванадцятьох Апостолів (так само, як Ісус мав дванадцять Апостолів). Для прийняття глобальних змін у позиції Церкви необхідна одноголосна згода Кворуму Дванадцятьох та Першого Президенства.

Під керівництвом Кворуму Дванадцятьох працює Кворум Семидесяти, куди входять інші гідні цих покликань чоловіки. Кворум Семидесяти виконує більш практичні завдання, як наприклад, відвідування членів Церкви в різних частинах світу, керівництво різними церковними організаціями і надання допомоги в місіонерській роботі. Головуюче Єпископство також допомагає керувати мормонською Церквою. Їх роль полягає в керівництві Священством Аароновим, яке є нижчою гілкою священства, і в основному зосереджене на нагальних питаннях, як наприклад, будівництво церковних будівель, надання допомоги бідним і збір десятини. Всі згадані вище покликання відомі як представники Вищої Влади Церкви. Вони складають основну частину керівництва мормонської Церкви. По мірі зростання Церкви Кворум Семидесяти може бути розширений для надання допомоги у адміністративних церковних питаннях.

Існують також Президентства, які працюють під управлінням цих чотирьох основних органів влади, щоб координувати діяльність допоміжних організацій. Сюди входять генеральне Президентство Товариства допомоги, яке керує всесвітньої жіночою організацією Церкви, генеральне Президентство Товариства молодих жінок, яке керує програмами для молодих дівчат від 12 до 17 років, і генеральне Президентство Початкового товариства, у відомстві якого знаходяться всі організації для дітей від 3 до 11 років.

 Нижче ви можете переглянути коротке відео, яке розповідає про Церкву Ісуса Христа: