відмовитися від порно

Через розповсюдженість і вільний доступ до порнографії у наш час, не дивно, що люди починають вивчати її вплив на наше сексуальне життя. Згідно даних, наведеними на веб-сторінці projectknow.com, 420 мільйонів веб-сторінок Інтернету присвячені порнографії, це означає, що непорнографічних веб-сторінок у інтернеті приблизно… гаразд, це до Вікіпедії. Нещодавно вчені Кембриджського університету провели дослідження мозку залежних від порнографії за допомогою сканування та дійшли висновку, що результати були такими самими, як і у наркозалежних. Через такий невичерпний потік порнографії у нашому розпорядженні, зростає стурбованість щодо її впливу на наш мозок, наші відносини та навіть на наші тіла (звісно, це не має нічого спільного з необґрунтованими погрозами вашої матусі про те, що ви втратите зір чи у вас виросте волосся на долонях). Останнє дослідження спільноти Реддіт (Reddit) під назвою НіМастурбації (NoFap), мета якої допомагати людям утримуватись від перегляду порнографії, допомогло дослідникам краще зрозуміти, як саме порнографія впливає на наше життя. Досі нема остаточних результатів цього дослідження, але є, безумовно, деякі статистичні дані, над якими варто замислитись. Ось деякі основні причини того, чому, певно, було б варто увімкнути Netflix[1] наступного разу, коли ви відкриєте свій ноутбук:

1. У залежних від порнографії знизився потяг до свого постійного сексуального партнера, але ті, хто постійно змінює своїх сексуальних партнерів, мають тривале сексуальне збудження. Це явище відоме як «ефект Куліджа» чи поведінка, пов’язана з пошуком чогось нового. Врешті-решт, порнографія привчає глядача постійно очікувати на щось нове.

2. Кожен п’ятий серед тих, хто постійно дивляться порнографію, визнали, що їхні власні сексуальні бажання контролюють їхню поведінку.

3. 12 відсотків опитаних повідомили, що дивляться порнографію по Інтернету 5 чи більше годин на тиждень. 59 відсотків повідомили, що кожного тижня дивляться порнографію від 4 до 15(!!) годин.

4. Майже 50 відсотків опитаних ніколи в житті не займалися сексом. Це означає, що вони мають суто цифровий досвід інтимних стосунків.

5. 42 відсотка чоловіків, які навчаються у коледжі, повідомили, що регулярно відвідують порносайти.

6. У 53 відсотків опитаних розвинулась звичка до регулярного перегляду порнографії у віці від 12 до 14 років. Тривожні 16 відсотків опитаних повідомили про те, що почали дивитися порнографію ще до того, як їм виповнилося 12 років.

7. 64 відсотки опитаних повідомили, що їхні смаки стосовно порнографії стали більш екстремальними або збоченими.

8. Серед опитаних віком 27-31 років: 19 відсотків страждають від передчасного сім’явиверження, 25 відсотків не бажають займатися сексом зі своїм партнером, 31 відсоток має проблеми з оргазмом, та 34 відсотки мають еректильну дисфункцію.

9. 60 відсотків опитаних відчули поліпшення своєї сексуальної функції після того, як вони припинили займатися мастурбацією/дивитися порнографію.

10. А 67 відсотків опитаних стали більш енергійними, а також більш продуктивними.

Ось так. Може ці докази й не досконалі з наукової точки зору, але можна досить впевнено припустити, що порнографія має негативний вплив на наше життя. Можливо, саме зараз є слушна нагода дати відпочинок «втомленій» руці чи, принаймні, використати її для того, щоб набрати номер реальної живої людини й запросити її на побачення.

Що ВИ можете зробити

Поширюйте інформацію про шкідливий вплив порнографії. ПОДІЛІТЬСЯ цією статтею та повідомте людям конкретні факти з цього приводу.

[1] Американський провайдер інтернет-служби “на вимогу” потокового мультимедіа у 243 країнах світу.

Ця стаття була вперше опублікована англійською мовою на fightthenewdrug.org. Переклад Олексія Тищенко.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки:

Pin It on Pinterest