Відвідуючи свою подругу Полу, я із захопленням спостерігала, як вона одночасно готувала на вечерю домашню пасту, качала малюка, що плаче, і уважно слухала численні прохання своєї трирічної дитини. На мій погляд, вона була прикладом ідеальної жінки: спокійною, щасливою, зосередженою на потребах своїх дітей, а також на моїх, і при цьому вона на швидку руку готувала їжу, яка була кращою за ту, що будь-коли готувала я.

Можете уявити собі моє здивування, коли через кілька днів в соціальній мережі вона поділилася тим, як сильно вона переживає, порівнюючи себе з іншими матерями, долаючи післяпологову депресію і відчуття, що для своєї сім’ї вона робить недостатньо.

Я замислилася про досконалість, про ті недосяжні стандарти, досягти яких я прагнула, і яких, як я вважала, досягла практично кожна жінка з мого оточення. Я знала, що Христос наказав нам: «Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний» (Матвій 5:48), і я цього щиро бажала. Але я зрозуміла, що досконалість, якої прагнули ми з Полою, ймовірно, більшою мірою була пов’язана з часом, ніж з пунктом призначення.

Думаю, що одного дня ми будемо сильно здивовані, дізнавшись, наскільки відрізняється наше розуміння досконалості від того, чого навчав нас про досконалість Спаситель.

ЩО Я ВВАЖАЛА ДОСКОНАЛІСТЮ

Моє уявлення про ідеальну жінку складалося з того, що я бачила в усіх жінках, яких знала у своєму житті.

У моїх подругах, яких обожнювала і завжди вважала найкращими.

У моїй матері, якій я багато чим була зобов’язана.

І також в чудових інфлюенсерах, за якими стежила в соціальних мережах.

Ось те, що для мене, відповідно до соціальних медіа, є ознаками ідеальної жінки:

 • У відмінній формі
 • Гарна
 • Успішна
 • Чистий дім
 • Має невичерпний оптимізм
 • Заміжня
 • Добре одягнені діти
 • Подорожує світом
 • Ніколи не купує більше, ніж їй потрібно, але у неї є все, що вона хоче
 • Не ходить за покупками в піжамі

Звичайно, повністю дотримуватися цього списку щодня мені не вдавалося. І я відчувала, що все, що не є ідеальним, взагалі не має ніякого значення – я можу бути або ідеальною, або невдахою.

Але я зрозуміла, що мої очікування щодо досконалості не мають ніякого відношення до того, ким наказав мені бути Христос.

ЩО ТАКЕ ДОСКОНАЛІСТЬ

Не думаю, що Бога хвилює, наскільки бездоганним є мій дім, в яких країнах я побувала, або чи знаю я, як приготувати домашню пасту.

Бог піклується про моє щастя, щастя моєї сім’ї і наше вічне спасіння.

Коли Христос сказав «Отож, будьте досконалі», Він не просив мене постійно прагнути досягти якихось неможливих стандартів. Він допоміг мені побачити мій Божественний потенціал. Він просив мене з нетерпінням чекати на моє славне майбутнє. Як пояснював Президент Рассел М. Нельсон: «Вдосконалення—це процес, що триває. Він може сягнути повноти лише після Воскресіння і лише завдяки Господу. Досконалість чекає на всіх, хто любить Його і дотримується Його заповідей» (Perfection Pending, Генеральна конференція 1995 р.).

Вдосконалення, яке ще триває, не є ідеальною картинкою. Воно не є бездоганним. І воно навіть не виключає помилок минулого.

Бути досконалим, як цей термін використовується в Писаннях, означає бути виповненим, повним, розвиненим до кінця. Іншими словами, щоб стати досконалою, я маю бути викупленою. Я маю бути сповненою любові. Я маю бути повною через Христа.

Думаю, що цей список ближче до того, з чого складається хороша людина, та, яка колись зможе «стати досконалою у Христі» через благодать Бога:

 • Любить оточуючих
 • Хоче найкращого для своєї сім’ї
 • Завжди поруч, якщо є потреба
 • Піклується про себе (подрімати – це нормально!)
 • Прислухається до власних потреб
 • Виявляє терпіння до себе
 • Добра і сповнена покаяння
 • Прагне стати краще

Бог може зробити багато чого з нами, коли ми щиро робимо все, щоб йти за Ним і служити Його дітям.

Для мене великим джерелом втіхи стали ці слова Старійшини Джеффрі Р. Холланда: «Тож я вірю, що Ісус не мав бажання у Своїй проповіді на цю тему винести нам догану за наші недоліки. Ні, я вірю, що Він хотів віддати данину тому, ким є Бог, Вічний Батько, і чого ми можемо досягти з Ним у вічності» («Отож, будьте досконалі – зрештою»).

Отож, будьте люблячими.

Отож, будьте терплячими, з іншими та з собою.

Отож, будьте смиренними і готовими каятися, приходьте з своїми недоліками до Бога щоразу, коли ви відчуваєте себе невдахою.

Одного дня ви станете досконалими через Христа – і, хто знає, на що це буде схоже в наступному житті? Але я знаю, що можу бути кращою версією себе вже сьогодні, намагаючись стати більш схожою на Бога.

Ця стаття була написана англійською мовою РМ Дженнінгс та опублікована на сайті churchofjesuschrist.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest