помилкові думки про гріх

Ніхто не хоче говорити про страшне слово на букву Г – гріх. Але зараз я говоритиму про нього. І повірте, ви захочете послухати (чи, радше, прочитати).

Гріх – це природна частина життя. Ми знали, що будемо грішити тут, на землі, і Бог знав, що ми будемо грішити. Я запевняю, Його не дивує те, що ми грішимо. На щастя, мета Його Сина – врятувати нас від цієї шкідливої думки. Більша частина того, про що ми говоримо в Церкві, пов’язана з гріхом та покаянням, але я думаю, що ми повинні знати про деякі речі, які іноді можуть загубитися через труднощі перекладу.

ПОМИЛКА № 1: ДУМАТИ, ЩО ГРІХ – ПОНЯТТЯ ВІДНОСНЕ

погляд на гріх людини і бога

За винятком зречення Святого Духа (так звані Сини загибелі), немає гріха, в якому ви не можете покаятися, якщо ви дійсно цього хочете. Я навіть знала людей, на рахунку яких було вбивство, але вони покаялися і були хрищені для відпущення гріхів. Якщо вони змогли очиститися, ви також зможете.

Той факт, що ви боретеся із залежністю від порнографії нічим не гірше в Божих очах, ніж чиясь боротьба з крадіжками, обманом або насильством. Так, деякі гріхи мають більш серйозні наслідки, ніж інші, особливо, якщо вони зачіпають оточуючих нас людей, але гріх – це гріх, і Бог чекає, що кожен з нас подолає його (з Його допомогою, зрозуміло).

Одного разу мама розповіла мені історію про мого дідуся, яка сталася з ним в приході. Вони сиділи на своєму звичайному місці в неділю, коли перед ними сіли двоє відвідувачів, від яких пахло сигаретним димом. У повітрі повис сморід, і незабаром жінки, які сиділи за ними через два ряди, почали осудливо шепотітися одна з одною про неприємну пару.

Коли моєму дідусеві, нарешті, набридло слухати їхні коментарі, він обернувся, посміхнувся і сказав: «Хіба ви не раді, що ніхто не може відчути запах ваших гріхів?»

Хотіла б я бути там, щоб побачити їхні обличчя! Завдяки цьому випадку моя мама засвоїла цінний урок (і навчила мене): ми не маємо права судити когось тільки тому, що він грішить не так, як ми.

ПОМИЛКА № 2: ДУМАТИ, ЩО ВСІ ПОВИННІ ДОТРИМУВАТИСЯ ОДНАКОВИХ СТАНДАРТІВ ЗАВІТУ

У дитинстві моя найкраща подруга не була членом нашої Церкви, і одним з її улюблених напоїв була (та й зараз є) кава. Я пам’ятаю, як обговорювала це зі своєю мамою, і вона сказала мені: «Вживання кави для [неї] не є гріхом, тому що вона не укладала з Богом таких самих завітів, як ти». Це було для мене справжнім відкриттям! Звичайно ж, пити каву не було гріхом для моєї подруги. Будучи членами Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, ми обіцяємо Богу, що будемо дотримуватися Слова мудрості, але моя подруга ніколи не давала цієї обіцянки.

Іноді, коли ми укладаємо завіти, ми думаємо, що всі повинні дотримуватися одних і тих самих високих стандартів. Але інші люди йдуть своїм шляхом, і ми маємо приймати те, на якому етапі своєї життєвої подорожі вони знаходяться.

Ми повинні заохочувати і зміцнювати, коли це необхідно, але ніколи не принижувати.

ПОМИЛКА № 3: ЗЛОВЖИВАТИ ПОЧУТТЯМ ПРОВИНИ

Коли я була місіонеркою, мені було легко почати звинувачувати себе. Я постійно думала про те, що я могла б поліпшити, але навряд чи думала про те, що вже мала. Одного разу після конференції зони медсестра місії запитала нас з напарницею, як наші справи. Фізично у нас все було відмінно, тому ми відповіли позитивно.

Потім вона запитала, як ми почуваємося морально. Моя відповідь була не такою оптимістичною. Я ніколи не забуду, що вона сказала потім: «Сестри, послухайте. Ви всі неправильно використовуєте почуття провини. Ви використовуєте його, щоб звинувачувати себе, замість того, щоб дозволити йому мотивувати вас покаятися і рухатися далі».

Я була приголомшена. Але вона була на 100% права. Почуття провини – це дана Богом емоція, яка покликана швидко надихати на зміни, а не на сором і огиду до себе. Застосовуйте його так, як це було задумано.

ПОМИЛКА № 4: МАТИ НЕГАТИВНИЙ ПОГЛЯД НА ПОКАЯННЯ

Довгий час я думала, що покаяння – це жахливо, й іноді так воно і є. Але я думаю, що важливо розуміти, що саме тому ми тут, і саме тому помер Ісус Христос.

В моєму місіонерському щоденнику є сторінка, на якій написано: «Покаяння Є планом». Я не можу пригадати, хто це сказав, але ці слова явно засіли у мене в голові. Без покаяння у нас ніколи не було б ні перспективи, ні можливості стати подібними до Небесного Батька.

Намагайтеся не боятися покаяння, але шукайте його постійно. Розглядайте покаяння як дар, яким воно і є.

ПОМИЛКА № 5: ВІДМОВЛЯТИ СОБІ В ПРОЩЕННІ

Одна з найпростіших помилок, які можна зробити (на мій погляд) – шукати прощення у Бога, але у себе – ні. Якщо вам досі соромно за те, що ви зробили, ви, ймовірно, не зовсім пробачили себе. Мені стало це зрозуміло з ситуації з моєю сусідкою по кімнаті (назвемо її Джейн):

Джейн швидко стала однією з моїх найближчих подруг. Я відчувала, що можу розповісти їй про що завгодно, і вона відчувала те ж саме. І ось одного разу вона поділилася зі мною своїм колишнім гріховним досвідом. Мені не вірилося, що Джейн поділилася чимось настільки особистим, але вона не здавалася збентеженою або присоромленою. Вона просто бачила скоєне в істинному світлі і знала, що воно в минулому – Бог повністю подбав про це.

Тоді я зрозуміла, що в моєму житті є речі, які я не залишила в минулому. Я знала, що Бог простив мене, але у мене все ще було сильне почуття сорому за те, що я робила. В той момент я вирішила відпустити все це. Джейн навчила мене тому, чому вона навчилася на своїх помилках, і це допомогло мені також розглядати мої попередні гріхи у якості уроків.

КОЛИ ГРІХ ЗАБРУДНЮЄ ВАШЕ ЖИТТЯ, НЕ ЗАБУВАЙТЕ ЗМИВАТИ ЙОГО ПОКАЯННЯМ

Давайте згадаємо основні тези цієї статті:

– Гріх – поняття НЕ відносне.

– Правильно використовуйте почуття провини.

– Не плутайте завіти з заповідями.

– Розглядайте покаяння в позитивному сенсі.

– Вам також потрібно пробачати себе.

Ця стаття була написана англійською мовою Беккой Бейрд та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest