матір навчає синів скромності

Мої любі хлопчики,

Я хочу поговорити з вами про скромність. Ні, не відключайтесь. Принципи і благословення скромності так само стосуються хлопчиків, як і дівчаток. Я знаю, що ви звикли чути, що скромність – це те, наскільки наш одяг прикриває наші тіла, і, можливо, у вас немає з цим проблем. Але наша євангелія вчить нас: «Скромність є виявом покори і добропристойності в одязі, зовнішньому вигляді, мові і поведінці. Якщо ви скромний, то не привертаєте до себе недоречної уваги. Замість цього, ви намагаєтесь “прославля[ти] Бога в тілі своєму та в дусі своєму».

Розумієте, скромність – є виявом, і це означає, що в першу чергу вона має починатися всередині нас. Краще за все я зрозуміла це зі слів Езри Тефта Бенсона, який сказав: «Господні зусилля спрямовані зсередини назовні. Світ впливає [на нас] ззовні всередину. Світ витягає людей з нетрів. Христос витягає нетрі з людської [душі], і тоді вони самі витягають себе з нетрів. Світ формує людей, змінюючи навколишнє оточення. Христос змінює людей, які згодом змінюють своє оточення. Світ змінює людську поведінку, однак Христос може змінити саму природу людини».

Мороній нагадав нам, що «Бог сказав, що треба очистити спочатку посудину всередині, а потім очистити посудину зовні також». Скромність починається в наших серцях, і це вимагає зусиль, як від природного чоловіка, так і від природної жінки. Нам всім наказано однаково прославляти Бога, і, якщо ми робимо це, ми можемо змінитися зсередини. Якщо ми прагнемо ставити Бога на перше місце в нашому житті і «не боїмося ганьби від людей та їхніх образ не лякаємося», у нас формуються міцні стосунки з Ним. Якщо ми розвиваємо палке бажання прославляти Бога і любимо Його заповіді більше, ніж все те, чому вчить нас світ, Він благословить нас прагненням проявляти скромність в нашому одязі, зовнішньому вигляді, мові і поведінці.

Це не означає, що ви можете носити все, що вам завгодно, поки ваше серце не зміниться, тому що у нас все ще є стандарти, яких ми дотримуємося. Це означає, що ми приділяємо особливу увагу внутрішній скромності в нашому домі. Якщо ви проявляєте послух Господові, одягаючись скромно, вам буде легше відчувати Його Дух і пізнавати Його краще. Ми всі чули про спіралевидний спад, але це схоже на висхідну спіраль, яку можуть запропонувати небеса.

Я хочу, щоб ви застосовували святе, а іноді й важке мистецтво бути неупередженим. Так легко засудити нескромного однолітка, але це відбувається тільки тому, що ви можете бачити це на власні очі. Нескромне серце приховане всередині тіла, і набагато легше зробити щось непомітно, щоб інші не кидали на вас погляди, повні засудження. Як ми можемо вирішити, який гріх гірше? На щастя, ми не можемо і не маємо це робити, тому нам варто залишити цю роботу Богові. Але це гарне нагадування про те, як мало ми насправді знаємо про недосконалості інших людей і про те, наскільки несправедливо так строго судити деяких людей, просто тому, що їхні гріхи помітні оку.

Ви ніколи не почуєте, як ваша мати каже дівчаткам, що вони повинні одягатися скромно, тому що демонстрація їхніх тіл може приносити погані думки в голови хлопчиків. Думаю, можна допомогти як дівчаткам, так і хлопчикам. Ця техніка засоромлення дівчаток заради скромності вчить їх зосереджуватися на «засудженні людей» замість прославлення їхнього Бога. Вона не встановлює планку так високо, як це має бути.

Дівчатам слід одягатися скромно, але вони повинні робити це, щоб показати свою любов до Бога. У свою чергу, Бог дасть їм можливість мати справжній вплив на інших, як це робив Христос. Справа не в тому, що ми не хочемо допомогти їхнім одноліткам в їхньому оточенні, а в тому, що вони самі будуть це робити! Просто те, що вони ставлять високі цілі, щоб догодити Богові, дозволить їм з Божою допомогою мати набагато більший вплив на велику кількість людей з правильних причин. Замість того, щоб змінювати поведінку за допомогою тактики засоромлення, їх слід вчити діяти в ім’я Бога, дозволяючи самим їхнім душам прагнути до скромності зсередини.

Але як щодо хлопчиків, таких як ви? Що ви думаєте про себе, коли чуєте, що ви є жертвою своєї фізіології протягом всього свого життя? Ця наука доводить, що ви не можете контролювати свої думки поряд з недостатньо одягненою дівчиною? Вибачте, але ця наука не узгоджується з моїм розумінням НЕСКІНЧЕННОЇ Спокути.

Підпишіться на нас в Інстаграм

Чому б нам, замість цього, не навчити вас, що за допомогою вашого Спасителя ви МОЖЕТЕ контролювати свої думки, ви ЗДАТНІ подолати спокусу, і ви і тільки ви будете нести відповідальність за свої думки і дії, незалежно від того, що інші роблять навколо вас. Я хочу, щоб ви зрозуміли, як Спокута може бути застосована до вас, а цей вид навчання зводить нанівець її «необмежену силу». Я не можу пригадати, щоб десь в євангелії було сказано, що ми навчаємо, що інші люди повинні робити правильний вибір тому, що наша біологія обмежує нас в тому, щоб ми могли робити хороший вибір. Не в моїй євангелії. Не в моєму домі.

До того ж давайте подумаємо над тією істиною (і вельми серйозно), про яку говорив Бригам Янг: «Якщо брат Бригам піде не тією стезею, і через це перед ним зачинять двері царства небесного, то йому нікого буде звинувачувати в цьому, окрім брата Бригама. Я і є тією єдиною істотою і на небесах, і на землі чи в пеклі, яку можна звинуватити в цьому». Отже, хлопчики, якщо це не діє на небесах, це не буде діяти і на землі. Ви маєте навчитися покладати довіру на свого Спасителя, який може допомогти вам подолати спокуси, і ніколи не покладати довіру на когось іншого, хто забере ці спокуси від вас. Вони не завжди будуть це робити. І це змінить лише ваші обставини, а не ваше серце.

Отже, мої хлопчики, я прошу вас праведно судити про ваші власні рішення щодо скромності, оскільки ви також прагнете дотримуватися стандартів, яких ми дотримуємося в євангелії і в нашому домі. Але я молюся про те, щоб ви завжди спочатку заглядали всередину себе і оцінювали причини свого вибору в одязі, зовнішньому вигляді, мові і поведінці. Я хочу, щоб ви мали зв’язок з Богом і розуміли, що послух починається в вашому серці і поширюється зовні. Якщо ви навчитеся розуміти і приймати Божу благодать у своєму житті, у вас буде потужна сфера впливу, оскільки інші побачать ваше світло. Світло Христа яскраво випромінюють ті, хто дійсно знає Христа. Тож цільтеся вище людської похвали, і Бог наділить вас потужним благотворним впливом.

Завжди ваша,

Оді (мама)

Ця стаття була написана Audy Leavitt і опублікована на сайті ldsliving.com під назвою “A Letter to My Sons About Modesty (One We All So Desperately Need)“.

Українська © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company

 

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.