Дівчина тримає в руках Унигу Священних Писань

Ви зацікавлені в тому, щоб вивчення Священних Писань проходило за темами, але не знаєте, яким чином налагодити цей процес? Ця стаття розкаже вам, як підійти до вивчення Писань за темами, а не в хронологічному порядку.

Оскільки Писання складаються з книг, читання в хронологічному порядку може здаватися найбільш природнім підходом. І цей підхід має сенс. Але оскільки ми прагнемо зростати, ми зазвичай розвиваємось, вивчаючи принцип за принципом. Тематичне вивчення Священних Писань може допомогти вам більш природно досягти ваших духовних цілей.

Старійшина Рассел М. Баллард сказав:

“Час від часу [нам необхідно] читати все, що Господь сказав про покаяння, віру або будь-який інший принцип.”

Крок 1: Як вибирати тему для вивчення

місіонери обирають тему для вивчення

Чи знаєте ви, що Путівник по Писаннях має майже 600 сторінок та містить більш ніж 3500 тем? Достатньо для того, щоб вивчати Писання на протязі всього життя. Але діапазон тем також може бути величезним. З чого ж почати?

1) Ваші інтереси

Які теми Священних Писань у вас зараз на думці? Щось вас нещодавно зацікавило? Ваші інтереси можуть виходити за рамки тих речей, які здаються цікавими, і поширюватись на речі, на які Дух нещодавно звернув вашу увагу.

Спробуйте вивчати тему, над якою ви постійно думали під час нещодавньої Генеральної конференції, на причасних зборах або на уроці Недільної школи.

2) Ваше покликання

Які теми необхідні вам у вашому покликанні? Якщо ви вчитель, ви можете спробувати вивчати тему, пов’язану з тим, чому ви будете навчати на наступному уроці. Якщо ви лідер групи бойскаутів (як я), ви можете досліджувати терпіння.

Ваше покликання буде взаємодіяти з принципами Євангелії у багатьох аспектах, і може дати поштовх вашому вивченню Писань.

3) Ваші труднощі    

Писання можуть благословити нас в скрутну хвилину. Тематичне вивчення може виявитись потужним способом, через який ми отримаємо ці благословення. З якими труднощами ви зіткнулися? Які чесноти Христа вам важко розвивати? Ці питання можуть допомогти розпочати тематичне вивчення Писань.

Ще один аспект, на який варто звернути увагу при виборі теми, – скільки часу вам знадобиться на вивчення даної теми. Якщо у вас є всього тиждень для вивчення, вам, мабуть, не варто вивчати таку широку тему, як, наприклад, “віра”. Замість цього, подумайте над тим, щоб звузити тему до чогось подібного: “Як віра в Ісуса Христа може благословити моє життя?”

Крок 2: Як знаходити уривки з Писань за темою

Дружина допомагає з вивченням Писань

Після того як ви визначили з темою вивчення, вам треба знайти різні уривки з Писань, які стосуються цієї теми. Спочатку, звичайно, вам знадобиться звернутися до Путівника по Писаннях, але існує багато інших способів розпочати складати або створити список уривків з Писання для вивчення вашої теми.

1) Алфавітний покажчик

У той час як Путівник по Писаннях дійсно включає деякі уривки з Книги Мормона й Учення і Завітів, він не є таким ретельним, як алфавітний покажчик. Використовуйте його, щоб доповнити те, що ви знайдете в Путівнику по Писаннях.

2) Запитання душі з книги “Проповідуйте Мою євангелію”

Якщо ваша тема має вигляд питання, буде корисно передивитися список запитань душі, наведений в розділі 5 книги “Проповідуйте Мою євангелію”. У цьому списку до кожного питання наведено по кілька віршів, які можуть допомогти прискорити ваше тематичне вивчення.

3) Тематичні сторінки на LDS.org

Церква значно розширила перелік тем, наведених на сайті. Статті дуже добре написані й включають в себе багато посилань на Священні Писання, які можуть доповнити те, що ви можете знайти в Путівнику по Писаннях або інших місцях.

4) Виступи на Генеральних конференціях

Спробуйте зайти на LDS.org та шукати потрібну євангельську тему. Тоді можете звузити свій пошук до виступів на Генеральній конференції. У кінці цих виступів буде довгий список посилань на Писання, які мають відношення до вашої теми.

Інший спосіб скласти свій список посилань на Писання – звернутися до BYU’s LDS Scripture Citation Index (доступний лише англійською). Якщо ви почнете з одного вірша, ви можете потім знайти всі виступи на Генеральних конференціях, в яких цитується цей вірш. Потім ви можете знайти більше віршів, на які є посилання в цих виступах, і повторити процес.

5) Неофіційні джерела

Інші книги і матеріали, хоча вони й не є офіціальними матеріалами Церкви, можуть допомогти вам почати ваше вивчення. Ви можете ознайомитися з The Encyclopedia of Mormonism онлайн (доступна лише англійською). Ще одне улюблене неофіційне джерело багатьох членів Церкви – книга Брюса Р. МакКонкі “Mormon Doctrine”. Візит в місцевий книжковий магазин Церкви може допомогти знайти інші корисні ресурси.

Мабуть, найкращими неофіційними джерелами все ж таки є ваші друзі й члени сім’ї. Спитайте їх за вечерею або відправте повідомлення в соціальних мережах, де ви зможете миттєво зв’язатися з десятками людей, які можуть поділитися з вами своїми улюбленими віршами, пов’язаними з вашою темою.

Крок 3: Як читати і розуміти Писання

Чоловік наодинці вивчає Писання

Після того, як ви знайшли перелік віршів по вашій темі, слід почати читати їх й прагнути зрозуміти, про що саме говориться в Писаннях.

1) Ставте питання

Старійшина Джеффрі Р. Холланд сказав: “Будь ласка, тримайте в голові якомога більше запитань, коли читаєте Писання.” Коли ви почнете вивчати тему, у вас будуть декілька запитань, на які ви сподіваєтесь знайти відповіді під час вивчення теми. Переглядайте ці питання кожного разу, коли ви звертаєтесь до Священних Писань.

Ви також можете ставити питання стосовно вірша, який ви читаєте. Не поспішайте, спробуйте відповісти на ваші питання, перш ніж перейти до наступного уривку.

2) Знаходьте точні визначення

Існує одна перешкода у розумінні Писань, яка полягає в тому, що мова може змінюватися з плином часу, й іноді у Писаннях використовуються слова, які незнайомі та незрозумілі нам.

Для того, щоб розуміти слова з Учення і Завітів та Книги Мормона, користуйтеся словником Вебстера 1828 року “American Dictionary of the English Language” (Американський словник англійської мови), який, ймовірно, найкраще пояснює, як саме Джозеф Сміт розумів слова, які він використовував. Також зверніть увагу на Oxford English Dictionary (Оксфордський словник англійської мови), який відстежує, як значення слів змінилися з плином часу.

Для Старого і Нового Завітів можна звернутися до the Blue Letter Bible (доступний лише англійською) — словника, в якому зібрані слова, що мають корені грецької мови та івриту та які використовуються в Біблії.

3) Звертайте увагу на контекст 

Розуміння віршів в їх хронологічному і культурному контексті може допомогти вам зрозуміти їх краще. Ви можете прочитати весь розділ, в якому знаходиться відповідний вірш, або заощадити час, прочитавши лише його заголовок.

Bible Dictionary (доступний лише англійською) визначає важливі культурні поняття, які можуть вплинути на зміст вірша, який ви читаєте.

4) Підводьте підсумки  

Підсумовувати зміст уривку своїми словами – це потужний спосіб переконатися в тому, що ви розумієте уривок, перш ніж рухатися далі у вивченні. Щоденник навчання може бути чудовим місцем, де можна почати записувати свої особисті підсумки.

Крок 4: Як знаходити моделі у віршах, які ви читаєте

дівчина читає Писання

Після того, як ви прочитали всі вірші з переліку по вашій темі, вам захочеться побачити, що всі вони означають вкупі. Для цього необхідно вміти розпізнавати моделі.

1) Переглядайте підсумки

Підсумки, які ви записуєте в своєму щоденнику вивчення, можуть виявитись чудовим місцем, з якого можна почати розпізнавати моделі. Перегляньте їх та придивіться, чи не з’являються одні й ті ж самі слова або поняття більше одного разу. Зробіть позначку про те, що може означати повторення.

Один з підходів, яким я користуюсь, щоб розпізнавати моделі в своїх конспектах, – це створення невеликих діаграм, де я використовую стрілки або знаки рівності, щоб відзначити зв’язок між поняттями. Коли я починаю створювати нову діаграму, я зазвичай усвідомлюю, що вона є дуже схожою на іншу, яку я зробив.

2) Складайте списки  

Списки можуть бути чудовим способом знаходити відповіді на питання, які ви включили у своє вивчення, а також розпізнавати моделі. Почніть з такого питання: “Про що я можу молитися?” Потім перегляньте уривок або свої підсумки та перерахуйте все те, за що хтось молився.

Можна ставити помітки у вигляді паличок або галочок для того, щоб почати знаходити закономірності в списку.

3) Підхід старійшини Беднара

Під час свого звернення до студентів Університету Брігама Янга старійшина Беднар описав, як він знаходив моделі під час особистого вивченні Писань. Він зазначив, що цей підхід не є придатним для всіх, але саме для нього він дійсно корисний.

  • Зробіть копію кожного вірша по вашій темі
  • Виділіть одним кольором вірші зі схожими фразами або поняттями за допомогою кольорового олівця
  • Потім складіть вірші однакового кольору в купу

Дослідивши різні купи віршів, які він склав, а також наскільки велика кількість віршів в кожній купі, старійшина Беднар визначав теми і моделі.

Крок 5: Як застосовувати Писання у житті

дівчина волонтер допомагає бідним

Коли ми читаємо Писання, у нас має виникати бажання змінитися та бути краще.

Кінцева мета вивчення Священних Писань у більшості випадків полягає в тому, щоб застосовувати принципи, які ми вивчаємо, у своєму житті, щоб зростати й ставати більш схожими на нашого Спасителя. Але буває дуже важко помітити зв’язок між моделями та їх застосуванням.

1) Моліться

Зрештою Дух зможе навчити вас, які зміни вам потрібно зробити у вашому житті. Завжди моліться, коли читаєте Писання, і намагайтеся ставити конкретні питання, щоб дізнатися, які поліпшення ви можете зробити.

Приділіть час після ваших молитов, щоб прислуховуватись до своїх вражень й записувати будь-які спонукання, які ви відчуєте.

2) Встановлюйте зв’язки зі своїми труднощами      

У кожного з нас є сфери нашого життя, в яких ми стикаємось з труднощами. Продивіться теми і моделі, які ви визначили в попередньому кроці, потім подумайте, як саме ви можете застосувати саме цей принцип до ваших труднощів.

3) Думайте про персонажів Священних Писань

Одна з великих переваг читання Священних Писань полягає в тому, що ми дізнаємося, що ми не перші люди, які намагалися застосувати те, що ми досліджуємо під час вивчення Писань. Отже, коли ви запитуєте себе, як застосувати це в своєму житті, запитайте себе, як люди, про яких ви читаєте в Писаннях, застосували цей самий принцип.

4) Записуйте цілі

Не обов’язково нумерувати кожну ціль у вашому списку, однак слід записувати, яких змін ви хочете досягти, та переглядати цей список на протязі всього тижня. Не забувайте молитися вашому Небесному Батьку, щоб Він допоміг вам досягнути ваших нових цілей.

Як ви вивчаєте Писання? Чи є у вас ще якісь ідеї для наших читачів стосовно того, як вони можуть зробити своє вивчення Писань більш змістовним?

Ця стаття була написана Крістофером Д. Канінгемом та опублікована англійською мовою на сайті lds.net. Переклад Половченко Олени.

The following two tabs change content below.

Viktor

Делюсь Евангелием онлайн/ Ділюсь Євангелією онлайн/ Sharing the Gospel Online