дівчина в соцмережі фейсбук

Отже, ви осоромили себе на Facebook. Знову. Нічого страшного, ми всі через це пройшли; в той час, як Facebook може бути чудовим сайтом, особливо, коли його використовують в якості інструменту для поширення Євангелії, немає ніяких сумнівів у тому, що він створив новий різновид соціального світу хибних манер, у якому важко зорієнтуватися, не зважаючи на те, новачок ви у Facebook, чи ні.

Ключем до вирішення цієї проблеми є етикет соціальних мереж. Для тих, хто шукає нагоди ділитися Євангелією в Інтернеті, ми створили список із шести правил поведінки на Facebook, які, як ми сподіваємося, зроблять вас більш ефективним “Facebook Місіонером”, а також добрішим, тактовнішим користувачем соціальних мереж.

Гаразд, досить балачок! До роботи!

1. Не долучайтесь до суперечок

соціальні мережі через ноутбук

Забіякуваті репліки в коментарях під постами інших людей завжди спонукатимуть їх до самозахисту. Якщо ви хочете поділитися своїми переконаннями, робить це спокійно та на власній сторінці профілю.

Ви продивляєтесь сторінку новин Facebook, коли раптом ви бачите палкі дебати у чиємусь профілі. Схоже, що хтось має претензії до Церкви, та висловлює свою протилежну точку зору не надто доброзичливо.

Нас навчали бути терпимими і поважати переконання інших людей. З іншого боку, нас також вчили “бути свідками Бога в усі часи і в усьому, і в усіх місцях, де ви можете бути” (див Мосія 18:9). Чи є це слушним місцем, щоб застосувати другий принцип?

Відповідь на це питання майже завжди буде гучним “ні”. Незалежно від того, які саме наміри можуть у вас бути, суперечки на Facebook майже завжди стають особистими. Якщо хтось, кого ви знаєте, висловлює точку зору, з якою ви не згодні, особиста атака, навіть словом істини, на їхньому полі для коментарів, змусить всіх захищатись. Пам’ятайте, в якості місіонерів Facebook, ми захищаємо Євангелію, а не ображаємо Євангелією.

2. Ініціюйте розмови

ініціюйте розмови

Намагайтесь підбирати слова для своїх постів так, наче ви починаєте розмову з другом; зробіть їх позитивними, добрими й цікавими.

Але разом з тим, не бійтеся розміщувати пости про речі, у які ви вірите. Добре сформульований, мирний пост про когось або щось, що надихнуло вас, швидше за все, також надихне когось іншого.

Наприклад, ви могли б розмістити фотографію вашої родини і додати коментар про вашу вдячність за вічні сім’ї. Ви могли б поділитися виступом з Генеральної конференції і коротко згадати, чому він духовно збагатив вас.

Коли ми ділимось Євангелією онлайн, наша мета має полягати в тому, щоб надихати і духовно збагачувати. Якщо ви зіткнетеся з дискусією, яка набирає популярності, і ви хотіли б висловити свою думку, зробіть це в своєму власному просторі (наприклад, на сторінці вашого профілю) і зробіть це таким чином, щоб заохочувати інших ставити питання та брати участь у дружній бесіді.

3. Не воюйте проти того, з чим ви не згодні

критика переконань

Критика переконань інших людей онлайн не змусить їх змінити свою думку. Насправді, вона майже напевне матиме протилежний ефект.

Немає нічого більш огидного, ніж коли людина нападає на вірування інших, – знаєте, такий хлопець (чи дівчина), який ніколи чітко не заявляє, у що він вірить, тому що він занадто зайнятий тим, що постійно розказує вам, у що він точно не вірить.

3 Нефій 11:29 говорить нам, що “той, в кому є дух суперечок, не від Мене, але від диявола, який є батьком суперечок, і він підбурює серця людей сперечатися із злістю, один з другим.” Пам’ятайте про цей уривок, коли будете вирішувати, чим ділитися, а чим ні.

Якщо ви відчуваєте невпевненість у тому, чи варто щось опублікувати, ми рекомендуємо вам прочитати виступ Старійшини Далліна Х. Оукса, який називається “Як врівноважити істину і толерантність”, й потім, звичайно, поширити цей виступ онлайн 😉

4. Розміщуйте щирі пости

щирі пости

Мосія 18:9 вчить нас “бути свідками Бога в усі часи і в усьому, і в усіх місцях” Facebook не є винятком. Чи відображають ваші звички користування соціальними мережами ваші переконання?

Інтернет наповнений мережевими “особистостями”. Серед них є нав’язливий переслідувач, зарозуміла бабця, завзятий мандрівник, онлайн полеміст. Є хлопець, який ніколи не буває онлайн, та дівчина, яка занадто багато часу проводить в Інтернеті. І всі вони, звичайно, #Blessed.

А у вас є мережева особистість? Якщо так, то яка вона? І чи не шкодить вона вашій репутації, як джерелу істини і світла?

Переконайтеся в тому, що ви розміщуєте пости з вірних причин, особливо пости, які пов’язані з Євангелією. Якщо у вас був чудовий досвід, і ви хотіли б ним поділитися, це здорово. Але переконайтеся, що ви розміщуєте речі з наміром надихати. Ніхто не довіряє хвалькам (наприклад), які розміщують пости, щоб привернути до себе увагу.

5. Не переборщіть

розміщення постів

Коли справа доходить до розміщення постів на Facebook, думайте про якість, а не про кількість. Надавайте пріоритет постам про те, що дійсно важливо.

Напевно багато хто із вас дізнався, що, безумовно, можна розміщувати занадто багато постів. Хоча легко повірити у те, що чим більше постів, тим більше послідовників; частіше за все, надмірне розміщення в Новинах тільки відлякує людей від слідкування за вашими постами. Але місіонер Facebook хоче зовсім не цього.

Спробуйте робити свої пости про речі, про які дійсно варто постити! Безсумнівно, той бутерброд, який ви з’їли на обід, можливо, був смачним, але чи є це найважливішим, що трапилося з вами сьогодні? Цього тижня? Чим вимогливіші ви до якості (і кількості) ваших постів, тим більше у вас шансів привернути увагу людей.

6. Моліться про натхнення

моліться про надхнення

Facebook може бути потужним інструментом у місіонерській справі. З Божим керівництвом ви можете бути спрямовані до тих, хто шукає відповіді.

Молитися про мої пости на Facebook? Ви що, серйозно?

Так, цілком. Є причина, з якої керівники Церкви закликають нас ділитися Євангелією в Інтернеті; у людей є питання, багато питань, незалежно від того, чи поділяють вони ваші переконання, чи ні, і саме соціальні мережі можуть стати саме тим місцем, де їх можна знайти.

Коли ви молитесь про натхнення, ви звертаєтеся до потужного джерела – керівництва нашого Небесного Батька – яке може допомогти вам знати, що людям треба почути. Припустимо, ви нещодавно отримали деякі духовні прозріння. Швидше за все, є хтось, кому теж потрібно їх почути, і Господь скаже вам, хто ці люди, якщо ви шукатиме Його допомоги.

Ця стаття була опублікована англійською мовою Маріан Спенсер на сайті lds.net та перекладена Шепелєвою Людмилою.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.