засмучена дівчина

Витяги з виступу Сестри Юбенк та Сестри Ебурто «Щоб ми всі могли посісти разом на Небесах», 3 травня 2018 року, на жіночій конференції УБЯ в Прово, штат Юта.

СЕСТРА ЮБЕНК: Я знаю, що я не одна така, але іноді я настільки перевантажена всім, що я маю зробити, що часто я навіть не знаю, що має більший пріоритет. Я почала питати Господа щоранку: «Яку одну справу Ти хочеш, щоб я сьогодні зробила?» Я люблю все доводити до максимуму, і я схильна думати що якщо одна справа – це добре, тоді п’ять – краще, а десять – ще краще. Тоді я відчуваю себе перевантаженою. Тож я підрахувала, що якщо я роблю одну справу, зробити яку в мене виникає натхнення, 365 разів на рік протягом 50 років, це буде в цілому 18 250 справ, які Господь хотів би, щоб були зроблені. Він розраховував на мене 18 250 раз, і я намагалася відповідати на Його заклик. Це не дрібниці! Одне з найкращих відчуттів, коли ви лягаєте увечері спати, це знати, що в цей день ви зробили все, що могли. Скажіть Господу: «Я зробив усе можливе. Будь ласка, використай моє приношення і збільш його благодаттю Ісуса Христа». І потім прокидайтеся наступного дня і повторюйте це знову. Поступаючи таким чином, я багато чому навчилася. Я й гадки не мала, яким Дух може бути винахідливим! Деякими з цих «одних» справ могло бути зателефонувати комусь, навчити дітей грі «Ятзі», вислухати забудькуватого друга, що розповідав історії, які я вже чула, а одного разу просто здрімнути.

Дуже важливо навчитися отримувати настанови від Духа, щоб знати, що Господь хоче, щоб ви зробили. В своєму виступі під час ранкової недільної сесії Конференції Президент Рассел М. Нельсон майже благав нас вчитися отримувати одкровення. Він сказав: «В майбутньому буде неможливо вижити духовно без скеровуючого, спрямовуючого, втішаючого й постійного впливу Святого Духа». Отримання духовних настанов матиме вирішальне значення для нашого майбутнього.

СЕСТРА ЕБУРТО: Дуже легко відчути себе перевантаженим від усього, що нас просять зробити. Мої сестри, ви все робите чудово. Як сказав на Генеральній конференції в квітні 2017 року Президент Генрі Б. Айрінг: «Моя мета сьогодні – це заспокоїти вас і підбадьорити… Можливо, ви прийшли на цю конференцію… думаючи про те, чи прийнятне ваше служіння. В той самий час ви можете відчувати, що є щось більше – можливо, набагато більше!» («Іди зі Мною»).

Я хочу запевнити вас, що Господь приймає всі ваші зусилля. Заклики на Генеральній конференції про те, щоб служити вищим і святим способом, не обов’язково вимагають від нас робити більше. Наші списки справ і так заповнені! Але, можливо, ми можемо робити правильні справи. Прості справи. Справи, які Сам Господь хоче, щоб були зроблені.

Я навчилася цього принципу кілька років тому. Коли я працювала повний робочий день поза домом, я складала довгі списки справ, які потрібно було зробити в суботу. В мене ніколи не виходило переробити все, що було в моєму списку. Переламний момент настав, коли я усвідомила, що мені не потрібен довгий список справ на суботу. Я почала приберігати свої суботи для більш важливого сімейного часу, купуючи їжу або перучи білизну ввечері в будні дні, щоб я була вільною. Моя порада з особистого досвіду – просто виберіть дві або три справи, які зробити реально, а інші справи нехай йдуть своєю чергою. Проведіть час весело! Насолоджуйтеся спілкуванням з сім’єю! Розважтеся з ними!

Через кілька років після того, як я це усвідомила, я почала працювати вдома. Я подумала: «Тепер у мене буде більше часу. У мене немає зустрічей. Мені не потрібно їздити на роботу або готувати обід, щоб взяти його з собою». Але незабаром я дізналася, що мої припущення невірні. Незважаючи на те, що я намагалася привчити себе до того, щоб вмикати свій комп’ютер о 8 ранку і вимикати його о 5 вечора, я відчувала, що так нічого й не закінчила! Я відчувала, що не встигаю зробити те, що планувала, до кінця дня.

Одного разу я зрозуміла, що справи ніколи не закінчаться. Мої списки справ ніколи не будуть завершені. Це неможливо. Я хочу розповісти кожній жінці, чого я навчилася. Ви не маєте робити все, ви ніколи і не зробите все, і ви можете сприймати це як щось нормальне, ви можете це прийняти. Робіть те, що в ваших силах кожного дня, просіть Господа заповнити прогалини, а потім почнеться новий день, і ви почнете знову. В цьому і полягає принадність того, що ми є учнями Ісуса Христа – робота ніколи не закінчується, тому що завжди є ще щось, що потрібно зробити, і досконалість не має меж.

СЕСТРА ЮБЕНК: Президент Айрінг сказав: «Проте це природно – відчувати певну невідповідність, коли ми думаємо про те, що Господь покликав нас робити. Насправді, якби ви сказали мені, що відчуваєте себе цілком здатними виконувати ваші обов’язки священства, я хвилювався б, чи ви їх розумієте. З іншого боку, якби ви сказали мені, що відчуваєте, ніби хочете здатися, оскільки завдання знаходиться за межами ваших здібностей, тоді я б хотів допомогти вам зрозуміти, як Господь звеличує і зміцнює [Своїх слуг], аби зробити те, що вони не можуть самотужки» («Іди зі Мною»).

Розділ 64 в «Ученні і Завітах», починаючи з 29-го вірша, і надихає, і зміцнює:

«Отже, оскільки ви є розпорядниками, ви маєте Господнє доручення; і що б ви не робили згідно з волею Господа є Господньою справою.

Отже, не втомлюйтесь у доброчинності, бо ви закладаєте основи великої роботи. І з малого виходить те, що є великим

Ось, Господу потрібні серце і небайдужий розум; і небайдужі та послушні куштуватимуть блага землі Сіону в ці останні дні». (УЗ 64:29, 33-34)

Якщо ми намагаємося осягнути волю Господа, і прагнемо виконувати її, ми можемо бути впевнені, що кожне невелике зусилля буде прийняте. Все, чого Господь просить у нас, – це серце, сповнене любові, та готовність ділитися цією любов’ю. Ми всі уклали завіти, «сумувати з тими, хто сумує… і співчувати тим, хто потребує співчуття» (Мосія 18:9), але це не означає, що потрібно загнати себе до знесилення. Робити краще не завжди означає робити більше. І якщо ви кожного дня робите одну натхнену справу, ви, як би там не було, є представником Господа.

Господь не робить нічого випадково. У Бога є мета для всього, що Він робить з нами. Він щодня приймає наші зусилля. Коли ми зазнаємо невдачі або робимо помилки, руки Ісуса як і раніше простягнуті до нас, і Він допоможе нам спробувати ще раз.

Намагайтеся. Моліться. Довіряйте. Ви не зобов’язані робити все.

Ця стаття була написана англійською мовою Шерон Юбенк та Рейною Ебурто та опублікована на сайті lds.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest