Чоловік думає над тим, чи покращується рівень його молитов

У той час як молитва має різні форми для різних людей, мормони вірять, що молитва в своїй основі – це розмова між вами та Небесним Батьком. Але – як і у будь-якій іншій розмові – часом буває важко зрозуміти чи ви просуваєтесь куди-небудь, коли ви не можете бачити особу з якою розмовляєте.

Ось декілька ознак, які допоможуть визначити, чи стають ваші молитви кращими.

Ваші молитви нагадують розмову

Молитва – це один із способів, який допомагає будувати стосунки з нашим Небесним Батьком. Тому не дивно, що спочатку під час молитви ви можете почувати себе трохи незручно.

Однак в той час як ми працюємо над нашими стосунками з Богом, «молитва з нашого боку стає невимушеною та природною». (Біблійний Словник, «Молитва») Ми, як і Мойсей, зможемо говорити з нашим Небесним Батьком «так, як говорить людина з людиною». (Вихід 33:11)

Але Небесний Батько не тільки чує молитви, Він на них відповідає.

Ви вірте, що відповіді прийдуть та маєте бажання діяти відповідно до них

Ці відповіді приходять не тільки коли ми молимось, але ще й коли ми готові слідувати порадам, які Бог дає нам.

Генрі Б. Айрінг, Перший радник у Першому Президентстві, сказав, що коли ми молимось з обіцянням діяти, ми отримуємо відповіді від Небесного Батька «у вигляді думок, що супроводжуються почуттями».

Наприклад, може з’явитися думка зробити щось конкретне, така як провідати друга. Або ви можете відчути, що вибір, який ви збираєтесь зробити, – невірний.

Ці думки та почуття допомагають нам зрозуміти чого очікує від нас Господь.

Коли відповіді не приходять одразу, ви продовжуєте просуватись вперед з вірою

Апостол Девід А. Беднар сказав: «Для змістовної молитви необхідні і священне спілкування, і свята праця».

Ви не можете мати змістовну розмову з Богом, якщо не докладатимете зусиль. Рівень необхідних зусиль може змінюватись. Це може бути робота над здобуттям мужності, щоб молитися, або це може означати самостійний пошук рішення наших проблем до того як звернутись за порадою до Небесного Батька у молитві.

Однак відповіді не завжди приходитимуть в той час, як ми стоїмо на колінах. Коли трапляється саме так, ми повинні діяти з вірою, сподіваючись, що Господь дасть відповідь у Свій час.

Ви ставите правильні запитання

Інколи причиною того, що ми не отримуємо відповіді одразу є те, що ми неправильно ставимо запитання.

Апостол Ричард Г.Скотт вчив: «Ключем до покращення якості наших молитов є правильно поставлені запитання». Він сказав: «Поміркуйте над тим, щоб змінити прохання про те, чого бажаємо ми, на щирі наміри дізнатися про те, чого Він хоче для нас».

В такі моменти, коли те, чого хочемо ми, і те, що хоче дати нам Небесний Батько не співпадає, важливо пам’ятати, що Бог любить нас і знає, що саме зробить нас насправді щасливими.

Ви починаєте довіряти Господу

У Приповістях 3:5-6 говориться: «Надійся на Господа всім своїм серцем, а на розум свій не покладайся! Пізнавай ти Його на всіх дорогах своїх, і Він випростує твої стежки».

Коли ми молимось, ми використовуємо нашу віру в Бога. Коли Він відповідає, наша віра в Нього зростає. Коли ми прислухаємось до Його порад, ми починаємо трохи більше розуміти про нашого Небесного Батька та ще більше довіряємо Йому.

Якщо ми будемо оцінювати свої молитви, Господь дасть нам знати, де і як ми можемо поліпшити їх. З Його допомогою ми пізнаємо Його та почнемо довіряти Господу як Батькові та Другу.

Ця стаття була опублікована англійською мовою на сайті mormon.org та перекладена Ольгою Федоровою.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки: