мама грає з дітьми

«Спроможність стати гідним особистого одкровення, отримати його і діяти згідно з ним – це єдина найважливіша навичка, яку можна здобути в цьому житті.» (Джулі Б. Бек, «І також на рабів та невільниць за тих днів виллю Духа Свого», Ліягона, травень 2010 р.), але в метушні між брудними підгузками і шматочками фруктів це часто здається чимось нездійсненним.

Я сказала свою частину молитов про терпіння, у той час як міняла підгузки сина, а моя дочка видиралася по моїй нозі. Але мені не треба було багато часу, щоб зрозуміти, що молитви відчаю не повинні бути єдиним типом спілкування з Богом. Я мала по справжньому проводити з Ним час. І мені, як жінці, дружині й матері, був потрібен кращий доступ до сили особистого одкровення.

Серед іншого, Джулія Б. Бек також сказала: «Матері можуть відчувати підтримку від Духа, навіть коли втомлені, галасливі діти шумно вимагають їхньої уваги» (Джулі Б. Бек, «І також на рабів та невільниць за тих днів виллю Духа Свого», Ліягона, травень 2010 р.).

Ніколи я не жадала цього більше, ніж через кілька місяців після народження близнюків, коли я зрозуміла, що я вже виснажена. Я потребувала допомоги. Якби я могла знайти час, щоб більше покладатися на провідний вплив Святого Духа у своєму житті, я могла б наповнитися як духовно, так і емоційно, тому що, коли ми дбаємо про себе в першу чергу, ми можемо більше дати нашим дітям. Тож я провела невелику переоцінку свого життя і була натхненна різними ідеями. Хоча кожен може та повинен отримувати одкровення по-своєму, ось дев’ять способів, які я знайшла, щоб сприяти отриманню більшої кількості одкровень у моєму житті заклопотаної мами:

1. НАСОЛОДЖУЙТЕСЯ ПРОТЯГОМ П’ЯТИ ХВИЛИН

«Я обіцяю вам, що, якщо ви постійно віддаватимете Господу велику частину свого часу, Він примножить решту». – Президент Рассел М. Нельсон («Бути справжнім поколінням нового тисячоліття», Ліягона, жовтень 2016 р.)

Не потрібно жертвувати значною частиною свого часу, щоб показати Господу, що ви серйозні в намірі слідувати за Ним.

У цей період вашого життя і п’ять хвилин можуть бути значною кількістю вашого часу. І це нормально. Лепті вдови було досить. Кількох хвилин матері теж може бути достатньо.

У мене не виходить чути кожне слово, вимовлене виступаючим на причасних зборах, але слухати зосереджено п’ять хвилин, а потім це застосовувати, краще, ніж напружуватися цілу годину, щоб почути кожне слово.

2. ПЛАНУЙТЕ ЗАЗДАЛЕГІДЬ, ЯК ВИ БУДЕТЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ВІЛЬНИЙ ЧАС

«Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою» (Матвія 11:28).

У перший рік життя моїх близнюків я спала, поки спали вони. Я знала, що у мене буде цей час, тому я планувала використовувати його з розумом. Але коли я почала відчувати, що моя близькість з Духом зменшується, я стала шукати більше способів стати ближче до Христа. Я не хотіла відмовитися від всього часу денного сну, але коли я витрачала п’ять хвилин на молитву, перш ніж подрімати, це змінило мої дні. Я йшла до своєї кімнати, ставала на коліна і говорила вголос. Я виливала серце своєму Батькові. Іноді, як жінки, ми забуваємо, що нам не потрібно нести всі наші тягарі, всі наші турботи. І коли я віддаю свої тягарі Йому, в моєму серці з’являється більше місця, щоб краще чути голос Духа.

3. НЕ НЕХТУЙТЕ СИЛОЮ ПРИЧАСТЯ

Одна з найбільш стресових частин життя молодої матері – це сваритися з дітьми під час причасних зборів, але ставлення до причастя як до «основного моменту нашого щотижневого поклоніння» (Джеффрі Р. Холланд, «Оце Агнець Божий», Ліягона, травень 2019 р.) може змінити наше церковне богослужіння і весь наш тиждень.

Статус батьків дуже добре показує нам наші недоліки. Але, на щастя, сила причастя може допомогти нам залишати їх в позаду щотижня. Я беру іграшки та частування для своїх дітей на час причастя. Я обираю гру, яка найкраще приверне їхню увагу (і буде тихою) під час причастя. Якщо я дам своїй дочці книгу з наклейками під час молитви і роздумів на причасті, вона буде сидіти тихо, тож я зможу приділити час, який мені потрібен, щоб зосередитися на Ісусі Христі.

Замість того, щоб зосередитися на почутті провини та сорому, які часто супроводжують материнство, я можу використовувати і очищувальну, і стимулюючу силу Спокути Ісуса Христа, щоб залишити помилки й недоліки позаду і вступити в новий тиждень, сповнений обіцянок. Коли ми очищуємося від гріхів, наші духи більш готові до отримання одкровення.

4. НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ПЕРФЕКЦІОНІЗМУ ЗАВАЖАТИ ВИВЧЕННЮ СВЯТИХ ПИСАНЬ

«[Якщо ми] вивчаємо з молитвою Книгу Мормона і обмірковуємо її вчення щодня,… ми зможемо чути голос Духа, аби протистояти спокусам, подолати сумніви і страх й отримати допомогу з небес у нашому житті.» – Президент Томас С. Монсон («Сила Книги Мормона», Ліягона, травень 2017 р., виділено автором.)

Обираючи між програмою За Мною йдіть, вивченням виступів з конференції та запрошенням щодня читати Книгу Мормона може бути важко зрозуміти, з чого почати. Ми часто використовуємо практику перфекціонізму, яка сприяє мисленню «все або нічого»; якщо ми не можемо зробити все правильно, то можемо взагалі не робити.

Проте Бог ніколи не просив нас бути досконалими, але мати бажання в серці. У якісь дні ви прочитаєте вірш, в інші – розділ. У якісь дні ви прочитаєте тільки те, що вам потрібно почути, а в інші ви будете повільно підливати масло у свою лампу віри.

5. СКОРИСТАЙТЕСЯ ПЕРЕВАГАМИ ТЕХНОЛОГІЙ, ЩОБ ЗАОХОЧУВАТИ І ЗАПИСУВАТИ ОСОБИСТІ ОДКРОВЕННЯ

«Знання, ретельно записані,… підвищують ймовірність отримання вами ще більшого одкровення» – Річард Г. Скотт («Придбання духовного знання», Ensign, листопад 1993 р.)

Це здається нелогічним, але як для зайнятої матері, технології для мене можуть бути подарунком. Слухайте Писання, виступи на конференціях або подкасти з вивчення Писань вдома або в машині. Використовуйте додатки, наприклад, «Нотатки», щоб записувати враження, використовуйте диктофон в своєму телефоні, або додаток «Голосові нотатки» для запису думок.

6. ШУКАЙТЕ НОВУ ТОЧКУ ЗОРУ

Важливо шукати Бога, коли ми шукаємо відповіді, але так само легко на наші молитви можуть відповісти люди, які нас оточують. Зверніться до близьких друзів або сім’ї за порадою, підбадьоренням або підтримкою. Вони можуть допомогти вам побачити щось з нової точки зору, вказати вам на ресурс або принести втішання.

Прояснити щось може і вихід з дому. Вечорами я люблю гуляти на свіжому повітрі зі своїми дітьми. Вони добре себе поводять в своїй двомісній колясці, і ми всі можемо насолоджуватися тихим вечірнім повітрям. Якимось чином те, що моє тіло рухається, я перебуваю на природі і зосереджуюсь на чомусь іншому, може більше сприяти особистому одкровенню.

7. НЕ БІЙТЕСЯ ПРОСИТИ ПРО ТЕ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО

Матерям може бути легко постійно піклуватися про всіх, крім себе. Якщо вам потрібен догляд за дітьми, щоб ви могли відвідати будь-який захід, попросіть вашого чоловіка, члена сім’ї або сусіда. Якщо вам потрібно провести час поза домівкою, повідомте про це свого чоловіка.

Я знала, що мені потрібен час в храмі, але годуючи груддю двох дітей, це здавалося неможливим. Нашим рішенням було поїхати в храм, і мій чоловік доглядав за дітьми, а я виконувала храмові обряди. Я годувала їх до і після, і це підходило нам обом. Час в храмі відновив мої сили і був корисним.

8. ДІЙТЕ ЗА ПЕРШИМ СПОНУКАННЯМ

«Якщо ми казатимемо Господу…, що ми готові, Він покличе нас допомогти комусь. Якщо ми відгукнемося, Він кликатиме нас знов і знов». – Рональд А. Разбанд («Хай нас Дух Святий веде», Ліягона, травень 2017 р.)

Одного разу вночі я почула, як Дух сказав: «Піди подивися, як там твоя дочка». Я щойно лягла, і це було недоречно, але я зрозуміла, Чий це був голос. Коли я пішла до неї, вона була розповита, що було небезпечно, бо її рот був накритий пелюшкою.

Як матері, ми всі сподіваємося, що з нашими дітьми нічого не станеться, але це одна з причин, з якої особисте одкровення є найціннішим даром з тих, що в мене є, як у матері. Я не можу зробити це сама. Дух може вести, втішати, свідчити і навіть попереджати.

9. ПРОСІТЬ БОГА ДОПОМАГАТИ ВАМ ПАМ’ЯТАТИ, ХТО ВИ Є

«Тому моя перша рекомендація – дізнайтеся для себе, ким ви насправді є. Запитайте вашого Небесного Батька в ім’я Ісуса Христа, про те, що Він думає про вас і вашу місію тут, на землі. Якщо ви спитаєте зі справжнім наміром, через деякий час Дух прошепоче вам істини, що змінюють життя. Запишіть ці враження, часто переглядайте їх і чітко їх виконуйте.»Рассел М. Нельсон («Бути справжнім поколінням нового тисячоліття», Ліягона, жовтень 2016 р.)

Материнство може бути всепоглинаючим. Ми можемо загрузнути в метушні та різноманітних обов’язках, які лягають на нас, але коли я виділяю час на те, щоб заспокоїтися і попросити про Божу любов та провідництво, Він завжди показує мені найкращий шлях.

Як матері, ми можемо почуватися так, ніби нас завжди просять робити все. І ми можемо помилково припустити, що це означає, що ми повинні робити це самі. Ми можемо робити все… з допомогою Христа! (До Филип’ян 4:13). У той час як ми дбаємо про дітей, ми все ще можемо знаходити час, щоб сприяти отриманню особистого одкровення. Нам потрібно тільки виділити час на те, щоб розвивати здатність використовувати його силу.

Ця стаття була написана Melissa Buckley та опублікована на ldsliving.com під назвою «9 Simple Ways for Busy Moms to Find Time for Personal Revelation»

Українська © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest