дівчина проостягає руку допомоги

Віруючі та невіруючі погоджуються з тим, що історія Ісуса Христа надихає людей полегшувати тягарі інших. Одним з Його найбільш значущих вчень є те, що «хто між вами найбільший, хай слугою вам буде!» (Від Матвія 23:11). Практикуючи те, що Він проповідував, Ісус допомагав бідним, нужденним та хворим. З ніжністю та співчуттям Він здійснював акти зцілення і надавав розраду. Багато людей намагаються наслідувати цей приклад, але іноді не беруть до уваги те, що Ісус також приймав і навіть просив про допомогу у інших.

ІСУС З ВДЯЧНІСТЮ ДОЗВОЛЯВ ІНШИМ ДОПОМАГАТИ ЙОМУ

Хоча Ісус жив і віддав своє життя заради інших, ми не повинні думати, що якщо ми намагаємося бути схожими на Нього, ми завжди маємо бути дарувачами, а не одержувачами служіння. Є багато випадків, коли Ісус просив про допомогу і/або з вдячністю приймав її, коли вона була запропонована. Перебуваючи в Гефсиманії, Він попросив Батька позбавити Його від страждань, якщо це можливо. Хоча Він добровільно поніс покарання за гріхи людства, Він не відвернув ангела, який був посланий, щоб утішити Його.

Знесилений Ісус прийняв допомогу Симона, коли Він ніс хрест. Осел, на якому Він в’їхав в Єрусалим, був запозичений. Коли Він нагодував натовп в п’ять тисяч, це були хліб і риба, запропоновані маленьким хлопчиком. Христос з любов’ю дозволив покаяній жінці намастити Йому голову і омити Його ноги сльозами.

Є ще багато прикладів. Прийняття допомоги від інших жодним чином не було проявом слабкості з боку Ісуса. Він розумів, що, дозволяючи іншим служити Йому, Він дає можливість обом сторонам висловлювати любов і будувати відносини так само, як коли Він служить їм.

ЯК ПРИЙНЯТТЯ ДОПОМОГИ ДОЗВОЛЯЄ НАМ ЗРОСТАТИ

Дітер Ухтдорф, релігійний лідер, яким захоплюються люди його віри і не тільки, пояснив, що …

«Ми всі знаємо, що «блаженніше давати, ніж брати», але іноді мені здається, що ми нехтуємо або навіть недооцінюємо важливість бути хорошим одержувачем… Іноді люди навіть доходять до того, що не можуть прийняти подарунок або, якщо на те пішло, навіть комплімент без збентеження або почуття, що вони тепер в боргу перед кимось…

Кожний запропонований подарунок, особливо подарунок, що від щирого серця, – це можливість створити або зміцнити узи любові. Якщо ми хороші і вдячні одержувачі, ми відкриваємо двері, щоб поглибити наші відносини з подавцем дару… Отримуємо ми ці дари з покірною вдячністю, з радістю? Чи ми відкидаємо їх через гордовитість або через помилкове почуття незалежності?» (Christmas Devotional 2012 «Добрий і вдячний одержувач»).

Занадто часто наші власні відносини руйнуються через нашу «гордовитість [і] помилкове почуття незалежності». У моїй терапевтичній практиці я бачив, як шлюби розвалювалися тому, що пари занадто довго чекали, щоб попросити про допомогу. Я бачив непотрібні суперечки, викликані тим, що члени сім’ї не дозволяють одне одному проявляти любов через служіння або висловлювати похвалу і подяку.

Деякі люди кажуть, що не просять про допомогу, оскільки «не хочуть бути тягарем». При цьому вони не дають можливості іншим робити те, що робив би Ісус, а саме розділяти і полегшувати тягарі інших, даючи розраду і силу. Вони також опиняються без підтримки і допомоги, які можуть усунути або, принаймні, полегшити їхні страждання.

Розглядаючи історію і життя Ісуса Христа, давайте згадаємо Його приклад не тільки в допомозі іншим, але і в тому, щоб просити й приймати допомогу від інших. Давайте пам’ятати, що Він проявляв смиренну подяку, а не гордовиту відмову. Його історія знаходить відгук через століття, тому що Він знав, як любити, віддаючи, і, що не менш важливо, приймаючи служіння і добре ставлення.

Нехай Бог благословить вас. Сподіваюсь це допоможе.

Ця стаття була написана англійською мовою Джонатаном Декером і опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Людмили Даніель.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.