що важливе у житті

Я мала щось сказати. Я не повинна була говорити нічого. Чому я це зробила? Чому я цього не зробила? Я повинна була зробити інший вибір.

Якщо якась із цих пронизливих думок звучить знайомо, що ж… ласкаво просимо до спільноти людей.

Іноді ми шкодуємо про погані речі, які ми зробили. А іноді це просто пов’язано з втраченими можливостями, які могли б привести до чогось значного.

Старійшина Дітер Ф. Ухтдорф одного разу розповів історію про медсестру, яка доглядала невиліковних хворих. Коли їх запитували про те, що б вони змінили у своєму житті, багато пацієнтів дали схожі відповіді. Ці відповіді можна звести до трьох основних речей, які змушують нас відчувати жаль, і які можуть нас чомусь навчити:

1. «МЕНІ ХОТІЛОСЯ Б БІЛЬШЕ ПРОВОДИТИ ЧАСУ З ТИМИ, КОГО Я ЛЮБЛЮ».

Наш світ, здається, рухається все швидше і швидше. Як не дивно, я знаю багатьох людей, включаючи себе, які іноді вважають свою зайнятість «знаком пошани», як висловився Старійшина Ухтдорф. У суєті сучасного життя ми переконали один одного, що саме так завжди і виглядає успіх.

Але що і кого ми втрачаємо, коли нас затягує зайнятість нашого життя?

Не зрозумійте мене неправильно; немає нічого поганого в тому, щоб бути продуктивними протягом дня, також немає нічого поганого в тому, щоб піклуватися про свою кар’єру. І, звичайно, у деяких людей немає іншого вибору, крім як працювати багато годин, щоб підтримувати тих, хто знаходиться під їхньою опікою. Але зайнятість заради зайнятості може легко відволікти нас від тих, хто нас любить і часто потребує нас.

Мені подобається те, яким чином Старійшина Ухтдорф уявляє собі, як виглядав обмежений час Спасителя на землі. Замість того, щоб уявити, як Ісус поспішає з однієї зустрічі на іншу, Старійшина Ухтдорф побачив у своїй уяві, як Він «кожний день живе цілеспрямовано» і віддає іншим «безцінний дар Свого часу».

Тож давайте сповільнимося та знайдемо час для людей, які для нас є найважливішими, добре?

2. «МЕНІ ХОТІЛОСЯ Б БІЛЬШЕ ЖИТИ ВІДПОВІДНО ДО СВОГО ПОТЕНЦІАЛУ»

Сестра Шері Л. Дью одного разу поділилася з Deseret News одним зі своїх «найбільших жалкувань» в житті. Зростаючи, вона дуже добре грала в баскетбол і вирішила, що хоче грати в коледжі.

Але коли вона прийшла на відбіркові змагання і зупинилася в дверях спортзалу УБЯ, страх скував її прямо на тому місці.

Вона так і не зайшла до спортзалу, щоб прийняти участь у відбіркових змаганнях, і замість цього провела три години, ходячи за дверима взад-вперед. Приблизно тридцять років потому сестру Дью запросили виступити перед спортсменками УБЯ, і вона розповіла цю історію. Після цього до неї підійшов тренер збірної 1971 року, до якої сестра Дью майже прийшла на відбір, і сказав, що цей рік йому запам’ятався, бо у них не вистачало одного гравця.

Отакої!

Я готова битися об заклад, що ми всі мали подібний досвід, коли страх і невпевненість в собі стали перешкодою для реалізації чудової можливості. На щастя, старійшина Ухтдорф дав нам таку чудову пораду:

Давайте приймемо рішення йти за Спасителем і старанно працювати, щоб стати тими, ким нам призначено стати. Давайте слухати підказки Святого Духа і виконувати їх. Якщо ми будемо робити це, Небесний Батько відкриє нам те, про що ми б ніколи самі не дізналися. Він буде освітлювати шлях попереду і відкривати наші очі, щоб ми побачили в собі таланти, про які не знаємо і які, можливо, й не уявляємо. – Старійшина Дітер Ф. Ухтдорф

3. «МЕНІ Б ХОТІЛОСЯ Б МАТИ БІЛЬШЕ ЩАСТЯ»

«Я буду щасливий, коли… у мене буде більше грошей, отримаю ступінь, настануть вихідні, знайду нову роботу, пройду ці випробування…»

Звучить знайомо? Я потрапляю до цієї уявної пастки частіше, ніж хотілося б визнавати.

Очікування кращого завтра тільки затьмарює підстави бути щасливими сьогодні. І перш ніж ми зрозуміємо це, пройде занадто багато «сьогодні», перш ніж, нарешті, наступить «завтра». І навіть тоді, іноді це «завтра» не таке вже приємне або задовільне, як ми відчайдушно сподівалися.

Зараз – це завжди той самий час, щоб оглянутися навколо і звернути увагу на причини для радості. Навіть у важкі дні є, принаймні, одна річ, яку ми можемо оцінити і знайти в ній радість.

Нам потрібно пам’ятати, що «Це день, що його створив Господь» і «радіймо та тішмося в нім» (Псалтир 117:24).

ЯКИЙ НАШ НАЙБІЛЬШИЙ ЗАХИСТ ВІД ЦИХ ЖАЛКУВАНЬ?

Старійшина Ухтдорф свідчить, що «багатьом із завтрашніх найглибших жалкувань можна запобігти, наслідуючи Спасителя сьогодні».

У нас є головний приклад того, що значить жити цілеспрямованим життям. Спаситель любив і проводив час з тими, хто цього потребував. Він показав нам, що ми в змозі робити важкі речі, щоб досягти нашого божественного потенціалу. Він навчав, що завжди є привід бути щасливим і вдячним. Прагнення жити так, як Він, приводить нас туди, де ми хочемо бути. І навіть коли ми робимо помилки, чудовий дар Спокути пропонує нам можливість почати все спочатку.

Пам’ятаєте, що Господь сказав Джозефу Сміту, коли він і Мартін Гарріс втратили 116 сторінок Книги Мормона?

«Але пам’ятай, Бог милостивий; отже, покайся в тому, що ти зробив і що протирічить заповіді, яку Я дав тобі, і ти все ще є обраним, і знову покликаний на цю роботу» (УЗ 3:10).

Незалежно від того, які жалкування присутні в вашому минулому, кожний день – це нова можливість бути більш цілеспрямованим в своїх діях. Кожен з нас «знов покликаний» жити якомога краще.

І просуваючись вперед, я впевнена, що ми знайдемо багато людей, яких можна любити, багато шансів, якими можна скористатися, і багато моментів, якими можна насолоджуватися.

Ця стаття була написана англійською мовою Морган Вікстрою та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest