як впоратись із депресією

Я маю справу з депресією з 12 років. Це близько двох десятиліть (будь ласка, не підраховуйте) вивчення того, що допомагає, що ні, і як зберегти мою душевну рівновагу. Я, безумовно, не вивчила все, що потрібно знати, а депресія – це звір, який постійно змінюється, абсолютний хамелеон, який, здається, проникає в кожен аспект вашого життя. Але я дізналася достатньо, щоб допомагати собі не тільки долати важкі часи, але й знаходити радість у житті. Якщо ви страждаєте від депресії, то ось деякі прийоми і підказки, які мені допомогли.

1. Читайте Священні Писання і моліться

дівчина читає книгу мормона

Я знаю, що це здається або 1) очевидним, або 2) марним. Але це номер один з дуже вагомої причини: життя тим краще, чим ближче ви до Бога. Власне присутність Духа Божого з вами приносить світло в ваше життя. Бог ототожнюється зі світлом, а світло – зі щастям. Відчай не може процвітати в серці, наповненому світлом, а серце наповнене світлом тоді, коли воно близьке до Бога.

Крім того, молитва і вивчення Писань – це канал зв’язку з Господом. Перші чотири роки моєї депресії – практично всі роки навчання в старших класах – я проводила майже весь час в молитвах, іноді годинами стоячи на колінах. Я не була зцілена чарівним чином, але була укріплена. Навіть зараз, маючи справу з цим протягом багатьох років, я все ще знаходжу сили в молитві, а допомогу і відповіді в Писаннях.

2. Робіть те, що любите

дівчина займається фотографуванням

Депресія може змусити вас внутрішньо відмовитися від себе, нехтувати життям на користь виживання. Одна з хитрощів полягає в тому, що чим більше ви зосереджені на виживанні, тим більше ви нехтуєте тим, що допомагає вам жити; чим більше ви перестаєте робити те, що любите, тим більше ви занурюєтеся в трясовину нещастя. Тому, навіть коли це складно, навіть коли ви хочете замкнутися собі, або залишатися в ліжку весь день і побудувати стіну між собою і світом, робіть те, що любите. Можливо, ви не думаєте, що вам це подобається в даний момент, але чим більше ви намагаєтеся, тим легше це буде виходити. Одного разу ви будете щасливі, що наполегливо продовжували.

3. Спілкуйтеся

дівчата спілкуються на природі

Ще одне прикре ускладнення депресії? Бажання сховатися від світу і людей в ньому. Але це помилка, тому що люди можуть принести світло і радість. Сім’я і друзі хочуть допомогти вам, і те, що у вас є людина, з якою ви можете поділитися своїми проблемами, може мати величезне значення. Крім того, самотність ще більше пригнічує. Самотність і депресія доповнюють одна одну. Не робіть таке з собою; не робіть своє життя ще складнішим, а свою депресію ще сильнішою.

4. Служіть

молоді мами з дітьми

Коли ви в депресії, ви зосереджені майже виключно на собі; це той самий прикрий механізм виживання. Всі ваші зусилля і думки зводяться до того, щоб продовжувати йти, щоб протягнути ще один день. Чергова помилка. Якщо ви зможете переключити свої думки з себе на когось іншого, ви відчуєте величезне полегшення. Навіть момент тимчасового полегшення може надати вам сил. Вам не потрібно робити нічого грандіозного. Помийте посуд для своєї матері, сусіда по кімнаті або дружини; зателефонуйте другові, який потребує допомоги; відвідайте притулок для літніх людей. Зайдіть в Інтернет (індексуйте, просто служіть). Полегшуючи тягар інших людей, ви полегшите свій.

5. Приймайте допомогу

чоловік подає жінці руку допомоги

Чи то ліки, чи терапія або консультація, прийміть допомогу. Немає нічого ганебного в тому, щоб робити що-небудь з переліченого. Близько двох років мої батьки мучилися над тим, як мені допомогти. Я спілкувалася з психологом, але краще не ставало. Як варіант були ліки, але батьки не хотіли підсаджувати мене на те, від чого мені довелося б залежати все життя… Я була не такою розбірливою. Я просто хотіла полегшити свої страждання. Коротше кажучи, завдяки якомусь божественному втручанню я, нарешті, стала приймати ліки, які змінили моє життя кардинально. Різниця була абсолютною і дивовижною.

Вид допомоги залежить від ваших обставин. Можливо, у вас хімічний дисбаланс, як у мене, і вам потрібні ліки. Можливо, ви переживаєте важкі часи і вам потрібно поговорити з сторонньою особою, кимось, хто вас не знає. Незалежно від ваших обставин, отримайте необхідну допомогу і не турбуйтеся про те, що подумають інші. Це не їхнє життя, а ваше.

6. Розвивайте здорові звички

заняття йогою

Те, яким чином тіло, мозок і дух настільки взаємопов’язані один з одним, – таємниця, яку людина ще не розгадала. Так, є різні теорії, але все зводиться до того, що одне впливає на інше. Хіба ви не відчуваєте себе фізично хворим або втомленим, коли перебуваєте в депресії? Хоча людина не розуміє це в повній мірі, Бог розуміє. Інакше Він не дав би нам Слово мудрості понад століття тому, задовго до того, як наука встановила зв’язок між фізичним і психічним благополуччям.

Вправи

Я бігаю кожен день. Мені доводиться. Саме біг – та фізична активність, яка очищує мій розум і допомагає зняти напругу. В ті дні, коли я не бігаю, я відчуваю себе хворою тілом і духом. Біг, звичайно, не для всіх. Ходіть пішки. Займайтеся йогою. Піднімайте штангу. Ходіть в походи. Робіть щось, що змушує вас якось рухатися.

Здорове харчування

Так само, як вправи можуть допомогти вам фізично і, отже, емоційно, може допомогти і здорове харчування. Знаєте ту харчову кому, в яку ви впадаєте відразу після Дня подяки? Ви об’їлися індички і пирога, і ось ви вже спите на дивані й пускаєте слину. Потім прокидаєтеся і відчуваєте себе так, ніби вас збила вантажівка. Ось так я себе відчуваю, коли вживаю занадто багато цукру, тільки вантажівка в моєму випадку – це депресія. З’ясуйте, як продукти впливають на вас, і вживайте те, що є вашою умовною вантажівкою, помірно.

Сон

Депресія псує багато сторін життя, одна з яких це природний ритм сну. Коли я переживаю період депресії, я не можу заснути вночі і сплю допізна наступного дня. Я не знаю, що це таке, але це досить поширене явище серед людей з емоційними/психічними проблемами. У той же час я завжди відчуваю себе краще емоційно, коли мені вдається прокидатися рано. Хоча це не завжди можливо, постарайтеся підтримувати правильний режим сну: рано лягати і рано вставати.

7. Будьте терплячими

каміння

У вас будуть погані дні (я називаю свої ‘темними днями’), такі часи, коли вам здається, що ви у безвиході, незважаючи на все, що ви зробили. Ви сумлінно виконували все з цього списку (як і я), але зрозуміли, що все ще страждаєте від депресії. Будьте терплячими з самими собою і Господом. Немає чарівного засобу, немає лікування, яке зробить вас «нормальним». І це так. Як тільки ці темні почуття прийдуть, досліджуйте їх. Запитайте себе, чому у вас поганий день, і є ймовірність, що сталося щось, з чим ви можете впоратися. Можливо, ви посварилися з членом сім’ї або почули сумну історію. Виправте те, що ви можете, і майте віру, коли стикаєтеся з чимось, що ви не можете виправити.

8. Любіть себе

дівчина радіє перемоги

Любіть себе, любіть дивовижну, особливу, дорогоцінну душу, якою ви є. Незалежно від того, що, як вам здається, ви зробили, або як ви виглядаєте, або наскільки жахливо ви себе почуваєте, ви божественні та важливі. Дозвольте цій дивовижній душі засяяти. Якщо ви не можете сприймати себе як дитину Бога, тоді починайте з малого. Знайдіть що-небудь хороше в собі. Якщо ви не можете знайти, запитайте друга або члена сім’ї. Або мене. Є багато того, за що вас можна любити.

9. Почніть вести щоденник щастя

дівчина щаписує щось у щоденник

Яким би безглуздим це не здавалося, це допомагає. В мене є колекція цитат, думок і картинок, які роблять мене щасливою. Кожного разу, коли я натрапляю на те, що надихає мене, я додаю це до своєї колекції. Можливо, ви захочете записувати в своєму щоденнику кожного дня щось хороше. Я робила це протягом року після смерті мого брата, і я знаходила красу в малому.

10. Обирайте радість

радісна дічина посміхається

Найголовніше, ви маєте вибирати щастя. Щастя не трапляється просто так; це повинно бути рішенням, зусиллям. Навіть в ці погані моменти – особливо в ці погані моменти – посміхайтеся. Посміхайтеся і обирайте радість.

Ця стаття була написана англійською мовою Еллісон Вебер та опублікована на сайті mormonhub.com. Переклад Тамари Мартиненко.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest