залежність від знеболювальних

Святі останніх днів відомі здоровим способом життя. Ми з гордістю заявляємо, що ми не куримо, не вживаємо алкоголь і навіть не п’ємо каву або чай. Слово Мудрості стало визначальною характеристикою сучасного мормонізму.

Але так само як ми дбаємо про те, що ми приймаємо всередину, ми могли б подбати про те, як ми використовуємо слово «наркотики» для препаратів, які зазвичай нешкідливі. Насолода холодною дієтичною колою або любов до шоколаду не коштуватиме вам життя або сім’ї.

Але зловживання рецептурними знеболювальними може.

Два роки тому мій колишній чоловік, Святий останніх днів, як і я, помер від зловживання рецептурними препаратами, що містять опіум. Йому було 49 років. На момент його смерті нашим дітям було 13, 11 та 9 років. Він покинув нас на ранній хвилі наркотичної епідемії, яка тепер набула величезних розмірів в Америці.

У Девіда було все, заради чого варто жити. У нього був прекрасний будинок, любляча дружина і троє чудових дітей, які його любили. У нього була гарна робота, і він швидко просувався по кар’єрній драбині у своїй компанії. Я витратила більше трьох років, за які я пережила вісім рецидивів, намагаючись любити його і молячись про те, щоб він зав’язав. Він отримував підтримку від приходу, від згуртованої сім’ї, яка робила все, що в людських силах, а також багато людей підбадьорювали його. Але якби це було так просто…

Ви можете зробити все, що в ваших силах, аби допомогти – ви можете бути поруч, ви можете змусити їх проходити стаціонарне або амбулаторне лікування, або примусове лікування. Ви можете тимчасово позбавити їх громадянських прав і помістити їх в лікарню проти їхньої волі. Ви можете витирати їхні сльози в ванній, коли вони будуть в черговий раз намагатися кинути. Ви можете погрожувати і вмовляти, благати і ридати, і розбивати своє серце сотнею різних способів.

Але ви не можете своєю любов’ю змусити наркомана зав’язати.

Хотілося б, щоб був гарантований план, рецепт, якого слід дотримуватися, щоб отримати інший результат, а не такий як у мене. Але, правда в тому, що неважливо, наскільки сильна ваша любов, неважливо, як багато ви можете поститися і молитися, неважливо, скільки зібрано записок за нього в храмовому молитовному списку, іноді наркотики перемагають. Твердження, що якийсь рецепт або допомога може врятувати опіатного наркомана, призведе лише до жорстокого розчарування.

Існують теорії про те, чому одна людина більш схильна до швидкого звикання і залежності від опіатів, ніж інша, але медичні дослідження говорять ясно: справа не в праведності, силі волі, вірності або в тому, щоб «просто кинути». Опіати змінюють мозок. Вони буквально фізично змінюють мозок тих, хто їх вживає.

Раніше залежність від опіатів вважалася сферою наркоманів, що сидять на голці, і було легко провести межу між «ними» і «усіма іншими» (зокрема «нами»). Це вже не той випадок. Тому що велика частина хвилі наркоманії, яку ми бачимо зараз, починається з рецептурних болезаспокійливих засобів – того, що може перебувати у вашій власній аптечці. Люди, яким ніколи б і в голову не прийшло вживати заборонені наркотики, думають, що прийняти таблетку зі зручної та знайомої аптечки безпечно і на диво легко.

Все б нічого, але.

Саме так все почалося у мого чоловіка. Він пошкодив спину і приймав рецептурний гідрокодон, дуже поширене болезаспокійливе. Це також препарат, який містить опіати. Для нас це було початком кінця. З якоїсь причини його мозок був вразливим. Таблетки, від яких мене нудило, викликали у нього ейфорію; хімічні зміни в його мозку почалися і не припинялися, поки вони не коштували йому життя.

Що ми можемо зробити перед обличчям такого спустошення і невизначеності?

  • Перше і найголовніше: дотримуйтесь порад свого лікаря при використанні рецептурних знеболюючих препаратів.
  • Знайте свою сімейну історію. Я ніколи не дозволю своїм дітям приймати наркотик. З їхньою генетикою це смертельна гра в рулетку.
  • Даруйте любов. Наркоманію супроводжує сором, і якщо ви будете відмовляти в любові або намагатися «любити суворо», це не допоможе чоловікові або дітям, які борються із згубною звичкою. Якщо ви помиляєтеся, робіть помилки в бік більшої любові..
  • Слухайте. Слухайте людей, які стикнулися з цією залежністю, і визнайте їхні переживання, якщо зможете. Намагайтеся не давати банальні поради і переконайтеся, що ви не говорите про його провину або про те, що він втратить сім’ю через свою залежність. Бути одруженою з наркоманом значить зігнутися під тягарем страху, провини і печалі. Непідробна любов і підтримка – це рятувальний пліт.
  • Робіть все можливе, щоб провести здорові межи і піклуватися про себе. Якщо ви любите наркомана, ваша майже постійна боротьба може дуже легко збити вас з ніг. Знайдіть час, щоб подбати про себе і звільніть місце для того, щоб відчути свої почуття – незалежно від того, що це за почуття.
  • Отримайте допомогу для себе та своїх дітей, якщо це буде потрібно. Дізнайтеся, де проводяться зустрічі за програмою позбавлення від залежності для сімей, або знайдіть терапевта або консультанта, який спеціалізується на позбавленні від залежності. Ви можете не бути наркоманом, але ви також можете потребувати допомоги і підтримки, щоб пройти через все це.
  • Дайте знати вашому єпископу і президенту колу про те, через що ви проходите, але майте на увазі, що у них може не бути професійного досвіду в боротьбі з масштабністю залежності від опіатів. Діючи з кращих спонукань, єпископ порекомендував мені молитися старанніше, і це тільки посилило моє відчуття ізольованості і жаху. Я стерла коліна. Ви не можете своїми молитвами змусити наркомана зав’язати.
  • Церковна програма зцілення від залежності – це один з ресурсів для підтримки сім’ї, і саме в сім’ї вона працює краще за все – як додаткова підтримка. Однак вона не може допомогти наркоману, який перебуває в активній фазі вживання наркотиків. Тим не менш, вона може допомогти направити вас до професійних ресурсів.
  • Якщо ви відчуваєте, що перебуваєте в небезпеці, підіть від нього. Це жахлива ситуація, особливо якщо ви намагаєтеся врятувати свою запечатану сім’ю. Але правда в тому, що ви не можете контролювати те, що відбувається. Може статися так, що вам доведеться поставити свою безпеку, а також безпеку своїх дітей вище наркомана, незалежно від того, наскільки сильно ви його любите.

Цілком можливо, що ви знаєте когось, чиє життя зачепила ця епідемія. Хотіла б я сказати, що все вирішиться, але не можу. Я можу вам сказати, що банальності та прості відповіді не допомагають. Шукати те, на що можна покласти провину, це чисто по-людськи, але це помилкова розрада і вона тільки збільшить розрив між тими, хто твердо відчуває себе «нами» і тими з нас, хто вже знає, що ми всі «вони».

Ця стаття була написана Tracy McKay та опублікована на ldsliving.com під назвою «From the Wife of a Pain Med Addict: 9 Tips for Families Experiencing Addiction»
Українська © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

У мене є питання

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest