знак тихіше

Одним з чудових привілеїв членства в Церкві СОД є те, що вас часто звинувачують в приналежності до секти.

Таке сприйняття я можу пробачити, враховуючи непропорційну кількість лисих представників вищої влади церкви, а також нашу чудову здатність тримати удар, але зрештою це набридає. Чесно кажучи, якщо ви проведете трохи часу серед мормонів, ви швидко з’ясуєте, що з нас виходять найгірші сектанти.

Мормони не можуть зберігати таємниці

По-перше, ми не можемо зберігати таємниці навіть заради порятунку власного життя. За винятком наших храмових церемоній, все, що стосується мормонізму, абсолютно прозоро, і не тільки для членів нашої церкви, але й для будь-кого, хто здатний набрати в пошуку «LDS.org».

Хочете дізнатися, чого навчають на наших уроках Недільної школи, Товариства допомоги, класу священства, Початкового товариства, Семінарії, Інституті релігії або навіть на наших уроках позбавлення від залежності? Ви можете ознайомитися з усім цим в Інтернеті (але не звинувачуйте мене, якщо вам буде нудно). Все, про що говорять наші керівники на Конференції? Ми публікуємо це все в Інтернеті.

Один з найбільших проектів Церкви зараз публікує кожне слово, яке ми можемо знайти, з того, що було сказано або написано Джозефом Смітом. Ми навіть розмістили в Інтернеті фотографії нашої нижньої білизни у відповідь на одну з найбільш дивних і хворобливих нав’язливих ідей наших критиків. Я не знаю жодної іншої церкви, яка б так багато публікувала про те, чого ми навчаємо. Ну яка ж секта так робить!

Мормони занадто легко відпускають людей

По-друге, наш механізм навернення не відповідає стандартам секти. Частина цього механізму – повна прозорість. Все, чого навчають наші місіонери, є загальнодоступним, наші хрищення публічні, і ми не дозволяємо дітям приєднуватися до Церкви без схвалення їхніх батьків.

Звичайно, ми відправляємо місіонерів по всьому світові, а носити білі сорочки з короткими рукавами – це серйозне порушення законів моди, але більшість наших членів церкви потрібно просити і умовляти поділитися євангелією з іншими, тому що ми не хочемо здаватися настирливими, дивними або агресивними. Забудьте про «промивання мізків» – більшість з нас насилу помічають, що у нас є гості на причасних зборах.

підпишіться на нас у фейсбук

І якщо ми не будемо приводити людей до «хорошої секти», ми, звичайно ж, дуже легко їх втратимо. У тому колі, де я живу, була двадцятирічна проблема з десятками людей, що з’являлися в списках членів церкви, про яких ми нічого не знали: хто вони, чи живуть вони ще в нашому районі, або чи були вони викрадені інопланетянами.

Через те, що наша програма домашнього вчителювання не дуже добре виконується  (принаймні, в тих колах, членом яких я був), занадто часто наші менш активні члени церкви («менш», бо «вони можуть не пам’ятати, що вони є мормонами») зникають на роки без будь-якого контакту з Церквою. Можливо, ми виглядаємо поганими християнами, коли таке відбувається, але це явно не дотягує до сектантів. Я знаю, про що кажу. Я бачив «Мислити як злочинець». Щось погане трапляється, коли ви залишаєте секту. Погане.

Мормони занадто багато сперечаються

І, звичайно ж, не можна пройти повз нашого вчення. Будь-яка пристойна секта матиме суворий набір вірувань, яким ви або самі сліпо слідуєте, або вас підганяють палицею.

Мормони ж сперечаються про все. Якщо ви не вірите мені, відвідайте урок про Слово мудрості та почекайте, коли почнеться спека. Гарячий шоколад – погано! Пепсі – добре! Суп – гарячий напій! Кава без кофеїну – це не кава! У пеклі немає мокко-морозива! (Про останнє насправді не говорять, просто до слова про високі температури прийшлося).

Або послухайте нас, коли починається дискусія про те, що вважати «доходом» для десятини, або про те, чим вважати виступи на конференції – «порадами» або «заповідями». Єдине, про що ми можемо домовитися – це Уложення віри і те, що нам потрібно трохи прискорити темп наших гімнів.

Жодна поважаюча себе секта не змириться з такими сперечаннями. Такі речі можуть призвести до того, що вас замкнуть у підвалі і замалюють на всіх групових фотографіях.

Правда полягає в тому, що мормони просто занадто нудні, щоб бути сектантами. Здебільшого, ми – люди, які більшу частину часу проводять на роботі, сплачують рахунки, дивляться «Доктор Хто» на каналі Netflix і намагаються шість днів на тиждень жити приблизно так, як ми поводимось у неділю. Так, деякі з наших вірувань не є «традиційними», і ми їмо занадто багато запіканок і желе, щоб насправді вважати нас звичайними, але картопляні запіканки – це не те, з чого зроблені секти.

Ця стаття була написана англійською мовою Робом Гіо та опублікована на сайті mormonhub.com. Переклад Тамари Мартиненко.

 

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Авторское право © 2018 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest