мормони

Мормони – християни, вони вірять, що Ісус Христос – їхній Спаситель. І все ж, існує багато мормонських вірувань, які різняться від вірувань багатьох сучасних напрямків християнства. Але, як виявляється, вони мають велике значення.

1. Мормони вірять, що і в наші дні існують пророки

кворум дванадцятьох

Мормони вірять, що в давнину Бог безпосередньо розмовляв з деякими людьми, такими як Адам, Ной, Авраам, Мойсей і т. д. Вони вважають, що і в наші дні Він продовжує говорити з певними людьми, яких називають пророками. Зрештою, чому б Йому так не робити?

Деякі богослови доводять, що Біблія містить всі пророчі поради, які нам коли-небудь знадобляться. Але, з усією моєю повагою, чому? Сама Біблія – ​​це просто поєднання менших книг, які є доказом того, що Бог говорив з пророками протягом тисяч і тисяч років. Чому ж Йому нехтувати нами в наш час? Мормони кажуть, що Він не нехтував, не нехтує і не буде нехтувати нами.

Ця ідея збиває багатьох людей з правильного шляху. Виходячи з досвіду Писань, це дуже рідкісний випадок, коли люди вірять в справжнього, сучасного пророка. Здається, вони завжди вірять в пророків, які жили до них, але їм важко повірити в пророка, який стоїть перед ними. Доказ: сам Ісус Христос. Наймогутніший з усіх пророків (не кажучи вже про те, що Він є Спасителем). Люди вірили в Мойсея і Авраама, але розіп’яли Христа.

Мормони вірять, що незважаючи на всі наші недоліки, Бог дав нам пророків в наші дні, так само, як це було в стародавні часи. Щось у цьому є, чи не так?

Щоб дізнатися більше про вірування мормонів стосовно пророків і апостолів, натисніть тут.

2. Мормони вірять, що Бог говорив не тільки з древнім Ізраїлем

Бог говорив не тільки з древнім Ізраїлем

Біблія – ​​це літопис стосунків Бога з людьми на стародавньому Близькому Сході. Мормони безумовно вірять в Біблію, але вони також вірять, що Бог спілкувався з людьми в інших частинах світу. Знову-таки, чому б Йому не робити цього?

На додаток до Біблії, мормони вивчають Книгу Мормона, яка є просто літописом відносин Бога з вітою Ізраїлю на стародавньому Американському континенті. Якщо Бог по-справжньому любить Своїх дітей (нас), чому Йому спілкуватися виключно з людьми на Близькому Сході? Є сенс у тому, що Він поширюватиме Своє послання по всьому світові. Також є сенс у тому, щоб ті, хто чув Його послання, записали його. Отже, я думаю, є сенс у тому, що може бути більше Писань, ніж тільки Біблія.

Не зрозумійте мене неправильно, Біблія – ​​чудова книга, але якщо є ще слова Божі, які підтверджують, підтримують і уточнюють те, що говорить Біблія, можете бути впевнені, що я спробую дізнатись про це якомога більше.

Якщо ви хочете дізнатися більше про Книгу Мормона, натисніть тут.

3. Мормони вважають, що шлюб і сім’я тривають після цього життя

мормонський храм в Києві

Мормонські пари «запечатуються» в таких храмах, як цей.

Нещодавно я три місяці знаходився по роботі в найкрасивішій країні, яку я коли-небудь бачив – в Новій Зеландії. Це було чудово. Пляжі, які зберегли первісну красу, пишна рослинність, а люди практично святі. Але потім я дещо зрозумів: я відчайдушно хотів, щоб моя сім’я була зі мною. Незважаючи на чудеса природи Нової Зеландії, для мене цей рай не був раєм без моєї сім’ї. Я був один.

Без сім’ї й Небеса не Небеса.

Мормони вірять, що шлюб не закінчується «коли смерть розлучає нас». Замість цього, весільна церемонія мормонів (вони називають її церемонією запечатування) використовує термін «на час і на всю вічність». Якщо обидві сторони будуть жити гідно Небес, їхній шлюб триватиме в вічності. Романтично, чи не так?

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, у що вірять мормони стосовно шлюбу та сім’ї, натисніть тут.

4. Мормони вірять, що є набагато більше, ніж Небеса і Пекло

небеса

У дитинстві я завжди цікавився тим, де знаходиться чітке розмежування між Небесами і пеклом. Я намагався зрозуміти, як можна виміряти цю межу. Я думав: «Скільки гріхів я можу зробити до того, як перейду на територію пекла?» Як виглядає пекло? Як виглядають Небеса? Хіба ми будемо спокійно молитися на хмаринках усю вічність? Тому що, якщо зовсім відверто, це може дуже швидко набриднути.

Мормони вірять, що Небеса розділені на те, що вони називають Царствами Слави. Є три царства, кожне наступне більш славне і прекрасне, ніж попереднє. Правосуддя Боже – це не просто рішення пускати чи не пускати людину до раю, і щось більше ніж просто розмістити всіх на небесних просторах. Це має велике значення. З таким широким діапазоном праведності та гріховності у людей, буде логічним, що існує щось більше, ніж дві традиційні сторони: Небеса або пекло.

Якщо ви хочете дізнатися більше про вірування мормонів стосовно Небес та пекла, натисніть тут.

5. Мормони вірять, що потрібно христитися таким же чином, яким був хрищений Ісус Христос

Євангелія Ісуса пояснює що таке хрищення

У багатьох християнських громадах прийнято вважати, що хрищення призначене для того, щоб очистити нас від гріха. Мормони погоджуються, але це вчення викликає питання: якщо Ісус був безгрішним, навіщо Йому христитися? Один зі священних текстів мормонської церкви, Книга Мормона (про що ми поговоримо пізніше), містить чітку відповідь:

І ось, якщо Агнець Божий, будучи святим, має потребу бути хрищеним водою, щоб виповнилася уся праведність, о, тоді наскільки більшу потребу маємо ми, не будучи святими, бути хрищеними, так, саме водою!

Мормонська Церква надзвичайно зосереджена на Христі. Вони вважають, що для них Він – досконалий приклад у всьому. Тому вони вважають, що вони повинні хреститися, як Христос, шляхом повного занурення у воду.

Але є ще один важливий аспект хрищення Христа, до якого мормони дуже серйозно ставляться – влада. Згідно зі Священними Писаннями, Христос, мав подорожувати багато днів, щоб дістатися до Івана Христителя на річці Йордан. Навіщо Він так далеко подорожував, лише щоб Іван христив його? Все тому що Іван був єдиною людиною в цій місцевості, яка мала владу христити. Мормони називають це владою священства і вірять, що вона необхідна для істинного хрищення.

Це може здатися дещо суворим, але це має сенс. Ви не можете попросити, наприклад, продавця морозива христити вас, якщо тільки він не володіє даною Богом владою робити це.

Мормони вірять, що ця влада була забрана з землі, коли Христос був розіп’ятий, Його апостоли були вбиті, а Його вчення спотворені. Вони також вірять, що вона була знову відновлена ​​через пророка Джозефа Сміта в 1829 році і залишається в Церкві в наші дні.

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, у що вірять мормони стосовно хрищення, натисніть тут.

Ця стаття була написана англійською мовою Девідом Снеллом та опублікована на сайті mormonhub.com. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]