родина, яка думає , що мормони -секта

Ця тема турбує  мене особисто, тому що  багато моїх близьких досі живуть не знаючи про любов Бога саме через помилкове переконання, що мормони – це секта. Таке переконання створює штучний бар’єр, який ізолює людей від люблячого Небесного Батька, залишаючи їх на одинці з їхніми проблемами та болями.

Визначення терміну «секта»

Досить часто трапляється, що люди використовують слова, значення яких вони не зовсім розуміють, або ж думають, що розуміють, хоча, насправді, це не так. Тому я вирішив не покладатись на власні знання й звернувся до достовірних джерел.

Згідно академічного тлумачного словника української мови термін «секта» має два значення. Перше значення – релігійна громада, що відокремилася від панівної церкви. Друге, що вживається в переносному значенні, – відокремлена група осіб, що замкнулася в своїх вузьких групових інтересах. Власне  слово «секта» походить від лат.  secta – школа, вчення.

В якому значенні термін вживається зараз?

Мабуть багато хто зі мною погодиться, що в повсякденному житті даний термін вживається в дещо іншому значенні та має більш негативне забарвлення, ніж просто «релігійна громада, що відокремилася від панівної церкви». Сектантство асоціюється з деструктивним впливом на свідомість та життя людини або ж  пов’язується з тоталітарним типом керівництва в ній.   Звісно, це значення не з’явилося на порожньому місці, а є результатом виникнення за останні десятиріччя чималої кількості груп, які прикриваючись псевдорелігійною практикою,  здійснюють  свою діяльність з метою власного матеріального збагачення.

Чи підпадає під ці визначення Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів?

  • Значення перше: релігійна громада, що відокремилася від певної церкви

Для тих, хто хоч трохи знайомий з історією виникнення мормонської Церкви це визначення повністю виключається, оскільки Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів не є продовженням чи відокремленням від якоїсь релігійної течії, наприклад католицизму чи протестантизму, а являє собою наново відновлену Церкву Ісуса Христа в тому вигляді, в якому вона існувала за життя Спасителя (див. тему Відновлення). Джозеф Сміт, перший пророк сучасності через якого було відновлено Церкву Ісуса Христа, особисто не був членом жодної релігійної організації, тому і відокремитись від чогось або когось він не міг буквально.

  • Значення друге: відокремлена група осіб, що замкнулася в своїх вузьких групових інтересах

Не дивлячись на те, що мова йде про вживання терміну в переносному значенні, проігнорувати його було б рівносильно визнати таким, що має місце.  Ні для кого не секрет, що Церква приймає дуже активну участь у вирішенні глобальних питань гуманітарного характеру, навіть створила спеціальне гуманітарне служіння, яке займається питаннями допомоги нужденним по всьому світу. Також Церква приділяє увагу боротьбі з такими негативними явищами, як наркотична залежність, порнографія, насильство в сім’ї та багато інших. Саме тому немає жодних підстав називати Церкву «замкненою в своїх вузьких групових інтересах».

  • Значення третє: деструктивна або тоталітарна організація

У сучасному світі швидкість розповсюдження інформації досягла настільки високого рівня, що приховати чи залишити без уваги будь-яку резонансну подію стає надважким завданням.  До таких резонансних подій, що стосуються життя релігійних громад, можна віднести випадки завдання матеріальної, психологічної чи фізичної шкоди її членам. Звичайно, не можливо повністю виключити випадки, коли ці факти штучно фабрикуються задля того, щоб дискримінувати групу осіб чи конкретну людину, однак їх наявність та частота виникнення є соціальним індикатором того, що насправді відбувається в середині організації. Стосовно ж Церкви Ісуса Христа Святих Останніх днів дані факти зустрічаються вкрай рідко. Це дає підстави вважати, що діяльність Церкви мормонів не є небезпечною для суспільства, а навпаки, такою, що впливає позитивно.

На даний момент Церква Ісуса Христа Святих Останніх днів нараховує 29 621 прихід по всьому світі і веде свою діяльність згідно законодавства тих країн, де присутня. Ви можете самостійно переконатись в тому, що Церква мормонів зосереджена на особистості Ісуса Христа та Його Євангелії, відвідавши служіння в найближчому до Вас приході чи філії Церкви.

Відео на цю тему:

 

 

The following two tabs change content below.

Viktor

Делюсь Евангелием онлайн/ Ділюсь Євангелією онлайн/ Sharing the Gospel Online