відповідь на молитву

Нещодавно я багато розмірковувала над відповідями на молитви, особливо над відповідями, які призводять до важких ситуацій. Іноді ми просимо Бога направляти нас щодо того, чи варто нам навчатися в цьому навчальному закладі або чи варто нам укласти шлюб з цією людиною, і ми отримуємо відповідь «так». Але через тижні, місяці або навіть роки, ми розуміємо, що це не те місце, де б ми мали бути.

Чому Бог дає таку відповідь, якщо виявляється, що ця відповідь була неправильною для нас?

ПРИКЛАД ІЗ ОСОБИСТОГО ЖИТТЯ

Коли я повернулася з місії, я почала зустрічатися з одним хлопцем. Я почувалась щасливою та задоволеною своїм життям, і мені подобалося проводити із ним час. Ми говорили про шлюб, а через два з половиною місяці, бах, і я заручена. Я пам’ятаю, що я молилася і постила, про те, чи був він тією людиною, за яку я маю вийти заміж, і неодноразово я відчувала, що відповідь «так».

Тому я почала планувати весілля та організувати своє майбутнє життя. Кожного разу, коли я запитувала себе, чи був це правильний шлях, я молилася про це і знову отримувала відповідь «так».

І раптом все пішло шкереберть. Все почало виходити з-під контролю, і я зрозуміла, що скочуюсь вниз, підриваючи свої стандарти. І тільки коли я замислилася про розрив заручин, я знову відчула Дух. Тож  я розірвала наші стосунки через два з половиною місяці.

Протягом довгого часу я намагалася зрозуміти, чому я, хоча і молилася і постила про це, і отримувала відповідь «так», все-таки опинилася на неправильному шляху.

По правді кажучи, є багато причин, з яких Бог вів мене в цьому конкретному напрямку. І, хоча це завдало мені і йому, і нашим сім’ям багато болю, зрештою план Господа був набагато кращим, ніж те, про що я могла мріяти. І я зрозуміла, що Його відповіді на молитви завжди приводять нас назад до Нього.

ПРИКЛАДИ ІЗ СВЯЩЕННИХ ПИСАНЬ

Ми знаємо, що Господь не робить помилок, коли ми отримуємо одкровення.

Іноді ми звертаємося до Господа до тих пір, поки Він не дозволяє нам йти в тому напрямку, в якому ми хочемо йти, як це було у випадку з Джозефом Смітом і 116 втраченими сторінками. Іноді, однак, досвід, через який ми проходимо, – це просто досвід, щоб перевірити нашу віру і допомогти нам знати, без жодного сумніву, що Господь з нами.

Згадайте Нефія, який покинув Єрусалим разом зі своїм батьком, відповідно до заповідей Господа. Але після того як вони покинули Єрусалим і розбили табір, Господь звелів їм повернутися, щоб здобути мідні листи.

Хіба Господь не міг просто сказати їм в перший раз, щоб вони здобули листи до того, як піти? Так, Він міг би це зробити. Але я пригадую те, що сказав Нефій в кінці 1 глави 1 Нефія:

“Але, дивіться, я, Нефій, покажу вам, що лагідні милості Господа огортають усіх, кого Він обрав, через їхню віру, щоб зробити їх сильними і навіть надати їм рятівну силу.”

Звідки б Нефій міг знати, що Господь позбавить його, якби не переконався в цьому на власному досвіді багато разів. Віра Нефія була сильною, тому що він обирав важкий шлях, вірив в Господа, і Бог завжди підтримував його.

Те ж саме стосується й інших пророків зі Священних Писань. Згадайте ізраїльтян, яких Мойсей визволив від єгипетського рабства. Бог міг би зробити їхній вихід набагато простішим і послати лише одну чуму, яка знищила б Єгипет і звільнила ізраїльтян. Але Мойсей та ізраїльтяни мали навчитися вірити в те, що Господь подбає про них.

Навіть в цьому сучасному устрої ми бачимо, як пророки піддаються випробуванню і перевірці, і їхня віра випробовується знову і знову. І знову і знову пророки свідчать про те, як Бог підтримував їх.

Не в характері Бога залишати Своїх дітей. Навіть якщо відповіді, які Він дає нам, ведуть нас нелегким шляхом, що засіяний камінням, тернами й сердечним болем, Він ніколи не поведе нас хибним шляхом. Зрештою, ми станемо сильнішими і зрозуміємо, що у Бога є план для нас.

“Добрі вчинки не означають, що завжди все йтиме добре. Ключовий момент—пам’ятати, що віра і слухняність залишаються відповіддю, навіть, коли справи йдуть погано: можливо, особливо, якщо справи йдуть погано.”

Старійшина Девід Ю. Соренсен, член президентства сімдесятників: “Віра є відповіддю“, травень 2005

СВОБОДА ВИБОРУ

свобода вибор

Ще один аспект, який впливає на відповіді, які ми отримуємо, – це той факт, що всі ми маємо свободу вибору.

В Книзі Мормона ми читаємо:

“Отже, люди вільні, коли вони в плоті; і все необхідне для людини надається їм. І вони вільні вибрати волю і вічне життя через великого Посередника для всіх людей, або вибрати неволю і смерть.”

2 Нефій 2:27

Легко пам’ятати про те, що рішення, які ми приймаємо, впливають на інших, наприклад, в якому навчальному закладі навчатися або чи приєднуватися до церкви і т. д. Але я думаю, що ми часто забуваємо про те, що протилежне також вірно. Інші можуть робити вибір, який змінить наші плани.

Особливо що стосується укладання шлюбу, іноді Господь дає нам відповідь «так», але через рішення однієї зі сторін або обох сторін «так» перетворюється на «ні». Це не означає, що колишня відповідь була некоректною. Але через обставини відповідь Господа змінилася.

Одного разу я почула висловлювання Джона Байзевея, в якому говорилося, що Господь не буде керувати припаркованою машиною. Ми маємо рухатися. Але якщо ми рухаємося, і довіряємо Йому, Він ніколи не поведе нас хибним шляхом. Навіть якщо це означає, що іноді відповідь може змінитися.

ВІДПОВІДІ ПРО НЕПРАВИЛЬНІ ДОРОГИ

 

Мені подобається історія, якою поділився старійшина Холланд про себе та свого сина Метта. Вони відправилися подивитися на річку Колорадо уздовж Старої Аризонської смуги. Старійшина Холланд згадує, як, коли вони поверталися назад, вони під’їхали до розвилки і не могли пригадати, яким шляхом їм їхати далі. І старійшина Холланд, і Метт молилися про те, який шлях обрати, і вони обидва відчували, що треба повернути праворуч. Але, проїхавши деяку відстань, вони помітили, що далі дороги немає. Старійшина Холланд розвернув вантажівку, і вони поїхали правильною дорогою, повернувши наліво, і нарешті добралися додому.

Як і Метт в відео, я також думала про те, чому Бог направляє нас шляхами, які, здавалося б, неправильні, після того, як ми молилися про скерування. Мені подобається відповідь старійшини Холланда:

“Я думаю, що Господь хотів, а тому і дав таку відповідь на наші молитви, щоб ми потрапили на правильну дорогу якомога швидше, і зробили це з упевненістю, з розумінням того, що ми дійсно на правильному шляху, і більше не турбувалися про це. В цьому випадку найпростіший спосіб, зробити так, щоб ми проїхали ті 400 або 500 метрів по неправильній дорозі і дуже швидко зрозуміли, що це неправильний шлях, і з такою ж упевненістю могли б переконатися, що інший шлях був вірним.”

Я думаю, що ми часто забуваємо, що Господь бачить всі речі від початку до кінця. Ми не можемо повністю зрозуміти все, що Господь розуміє, і ми не можемо побачити, чим це все обернеться в кінці. Ми просто смертні істоти, яким доводиться довіряти тому, що Він знає правильну дорогу. І якщо шлях, яким Господь веде нас, заведе в глухий кут, ми маємо вірити в те, що Він знає шлях. Він просить нас зробити цей «стрибок віри» і підкоритися Його волі.

Старійшина Холланд продовжує: «У мене є абсолютне, досконале знання про те, що Бог любить нас. Він добрий. Він наш Батько. І Він очікує, що ми будемо молитися, довіряти Йому, вірити і не здамося, не станемо панікувати або відступати, чи не будемо стрибати за борт, коли нам здається, що щось йде не так.

Ми залишаємося, продовжуємо працювати. Ми продовжуємо вірити. Продовжуємо довіряти і слідувати тим шляхом. І будемо жити так, щоб потрапити до Нього в обійми і почути, як Він каже: ‘Я говорив тобі, що все буде добре. Все буде гаразд’.”

Продовжуйте любити. Продовжуйте старатися. Продовжуйте довіряти. Продовжуйте вірити. Продовжуйте зростати. Небеса підбадьорюють вас сьогодні і будуть підбадьорювати вас завтра і завжди. Джеффрі Р. Холланд

ДОВІРЯТИ ГОСПОДУ

У моєму випадку я не можу сказати, що досягла того рівня, щоб бути вдячною за те, що я розірвала заручини. Мені все ще доводиться справлятися з болем кожного дня. Але я можу сказати, з такою ж впевненістю як і старійшина Холланд, що я знаю, що Бог буде вести мене і кожного з нас правильним шляхом. Він завжди відповідає на наші молитви, навіть якщо не так, як ми очікуємо. Його шлях найкращий.

Але іноді Його шлях включає в себе відхилення від маршруту для нашого навчання, як у випадку з Джозефом Смітом та 116 втраченими сторінками. Іноді він включає в себе рух неправильною дорогою, як було зі старійшиною Холландом та його сином. Небесний Батько – приголомшливий батько. Його відповіді завжди будуть направляти нас до Нього.

Це дійсно приведе нас додому, як сказано в Приповістях 3:

“Надійся на Господа всім своїм серцем, а на розум свій не покладайся! Пізнавай ти Його на всіх дорогах своїх, і Він випростує твої стежки.”

Чи був у вас коли-небудь досвід «неправильних доріг»? Поділіться своїм досвідом в коментарях!

Ця стаття була написана англійською мовою Катріною Вайерман та опублікована на сайті mormonhub.com. Переклад Людмили Даніел.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.
Позначки: