непростимий гріх

Дідусь,

Єдині гріхи, за які ми не можемо отримати прощення, це вбивство і зречення Святого Духа. Чи так це? Я новонавернений, якому просто цікаво? Дякую.

Джош з Каліфорнії

Любий Джош,

Не зовсім. Коли ти говориш «вбивство», я припускаю, що ти маєш на увазі біблійний термін «проливати невинну кров», як написано в Алмі 39:5

Хіба ти не знаєш, сину мій, що це мерзота в очах Господа; так, наймерзотніший серед усіх гріхів, крім пролиття невинної крові або зречення Святого Духа?

У цьому уривку з Писань дві фрази «пролиття невинної крові» та «зречення Святого Духа» не є підсумовуванням двох понять, а повторення одного і того ж поняття в різних виразах. Якщо хтось заперечує одкровення Святого Духа про те, що Ісус є Христос після того, як це було йому ясно явлено, так що це стало швидше знанням, ніж міцною вірою, це все одно, якби він заново розіп’яв Спасителя «і виставив його на відкритий сором». Згадана тут невинна кров – це кров розіп’ятого Господа, у пролитті якої богохульник був би винен, якби він заперечував достовірне знання, дане йому Святим Духом. Ось як пояснює це старійшина Брюс Р. Макконкі:

«Вчинення непростимого гріха складається з повторного розп’яття у собі Сина Божого і виставляння його на відкритий сором. (Євр. 6:4–8; УЗ 76:34–35)… Таким чином людина вчиняє вбивство, погоджуючись на смерть Господа, тобто, маючи досконале знання про істину, вона виступає у відкритому бунті і ставить себе в становище, в якому вона б розіп’яла Христа, маючи досконале знання про те, що Він є Сином Бога. Таким чином Христа розпинають знову і виставляють Його на відкритий сором. (УЗ 132:27)”. (Mormon Doctrine, 2nd ed. [1966], 816–817).

Дідусь

Ця стаття була написана англійською мовою і опублікована на сайті askgramps.org. Переклад Людмила Данієл.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.

Pin It on Pinterest