Багато хто з моїх знайомих Святих Останніх Днів пояснюють своє навернення тим, що вони відчули, як їхні «груди запалали зсередини». Чому? Звідки походить ця фраза? Чому так багато людей відчувають Дух таким чином?

ПОХОДЖЕННЯ ФРАЗИ «ГРУДИ ЗАПАЛАЛИ ЗСЕРЕДИНИ»

Фраза «груди запалали зсередини» взята з УЗ 9:8:

«І якщо це правильно, Я зроблю так, щоб твої груди запалали зсередини».

Цей розділ є одкровенням безпосередньо для Олівера Каудері, в якому йому пояснюється, як він буде відчувати прояв Святого Духа під час перекладу Писань.

Але навіть якщо цей вірш описує майбутні відчуття однієї людини, подібні переживання описували і багато інших людей.

В Євангелії від Луки 24:32 ті, кому Ісус з’явився після Свого воскресіння, сказали:

«Чи не палало нам серце обом, коли промовляв Він до нас по дорозі».

Такий досвід також детально обговорювався поза Писаннями. Юстин Мученик, один з перших християн, описав свій перший досвід вивчення Старого Завіту в такий спосіб:

«Негайно в моїй душі запалало полум’я».

Популярний проповідник-конгрегаціоналіст Джонатан Едвардс відчув Дух так само:

«Почуття, яке у мене з’являлося від чогось божественного, часто спалахувало раптово, ніби солодке палання в моєму серці».

Оскільки багато людей з різних часів і місць відчувають палання в своїх грудях, ви можете очікувати, що або ви відчуєте палання у грудях, або що палання у грудях не існує. Ані те, ані інше не буде вірним.

БАГАТО ПРОЯВІВ ДУХУ

Хоча деякі люди описують відчуття Духа як тепло, майже напевно можна сказати, що для них це спосіб використовувати доступний словниковий запас для опису досвіду, який знаходиться за межами нашого фізичного існування.

Бойд К. Пекер сказав: «Ми не маємо слів, які ідеально описують Дух».

Ви можете описати його за допомогою метафори або просто постаратися описати свої відчуття наскільки це можливо. Але тепло – не єдиний спосіб, яким люди описують свій досвід спілкування з Духом.

ЗВУК

Те, як звучить Дух, – це ще один популярний спосіб опису відчуття Духа. Ілля описав Дух як «тихий лагідний голос».

СМАК

У своїй бесіді з Кінгом Фоллетом Джозеф Сміт так описав Дух: «Це добре вчення. Воно приємне на смак… Ви кажете, що мед солодкий, і я кажу так само. Дух життя вічного я можу відчувати також і на смак».

СПОНУКАННЯ

Можливо, ви чули, як хтось сказав, що Дух «спонукав його». Саме так я найчастіше описую свій особистий досвід з Духом, хоча маю визнати, що Дух зазвичай не змушує моє тіло фізично рухатися. Цей опис іноді з’являється і в Писаннях (Ездра 9).

СВІТЛО

У відповідь на питання деяких старійшин про те, як визначити, чи є щось Духом, Джозеф Сміт отримав одкровення, в якому опис Духа був іншим: «Те, що від Бога, є світлом» (УЗ 50:24).

ПАМ’ЯТЬ

Сам Ісус описував духовні переживання словами, які говорять, що ці переживання впливають на пам’ять: «Дух Святий… пригадає вам усе» (Іван.14:26).

ЕМОЦІЇ

У листі, покликаному допомогти наверненим у віру більш повно відчути Дух, апостол Павло описав почуття, які вони можуть відчувати: «любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість» (Гал. 5:23,24).

Не дивно, що Дух вчить різних людей по-різному. Майже всі вчителі визнають, що кожна людина вчиться краще за допомогою стилів навчання, які підходять їй.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЧИ ВІДЧУВАЮ Я ДУХ ЗАРАЗ?

Маючи так багато різних способів, за допомогою яких можна відчути Дух, все ж може здаватися, що неможливо зрозуміти, чи відчуваєш ти Духа зараз.

Це не повинно нас дивувати. Навчитися краще дізнаватися і реагувати на Дух має бути прагненням, над яким ми повинні працювати протягом всього нашого життя.

Ось деякі кроки, які ми можемо зробити, щоб допомогти собі в цьому процесі.

1. ДОБРЕ І ПОГАНЕ

Розуміти те, що є і не є Духом, не завжди так вже й складно. Так, є багато різних способів, за допомогою яких люди відчувають Дух. Але ніхто не сказав, що він на смак як оцет. Ніхто не сказав, що він вселив в них почуття страху. Як пояснив Мороній, «все, що є добрим, походить від Бога».

2. ЯКЩО ЦЕ ДОБРЕ, РОБИ ЦЕ

Рухаючись вперед у всьому доброму, ви навчитеся розуміти, чи було почуття, яке спонукало вас до певних дій, Духом. І доки ви покладаєтеся на те, що те, чому вас вчили, – добре, вам не потрібно турбуватися, що ви підете небезпечним шляхом.

3. ОЗИРНІТЬСЯ НА СВОЄ ЖИТТЯ

Ви є головним експертом свого внутрішнього світу. Тож подумайте про ті часи у своєму житті, коли ви відчували себе найбільш впевненими в тому, що ви перебуваєте в злагоді з волею Бога. На що було схоже це відчуття? Згадайте часи, коли згодом ви зрозуміли, що були скеровані Духом. Що ви відчували перед цим?

4. ВЕДІТЬ ЩОДЕННИК

Коли ви експериментуєте, намагаючись налаштуватися на те, як Дух спілкується з вами, записуйте свій досвід. Спробуйте вибрати найбільш підходящі для вашого досвіду слова. Потім ще раз прочитайте те, що ви написали. Згодом ви почнете помічати закономірності.

Коли ви будете робити свідомі спроби зрозуміти, як Дух спілкується з вами, ви знайдете відповідь. І якщо ви не назвете це «паланням у грудях», нічого поганого в цьому не буде.

Ця стаття була написана англійською мовою Крістофером Д. Каннінгемом та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]