що я не знала про шлюб

Тим, хто заручені або нещодавно одружився, люди люблять давати непрохані поради про шлюб.

Як тільки хтось робить пропозицію,  одразу ж звідкись з’являються сусіди, друзі та літні тітоньки, щоб поділитися своїми суперечливими, хоч і доброзичливими порадами.

Якби мені платили долар щоразу, коли хтось казав мені «не лягайте спати в гніві», коли я була заручена, у мене було б вже, напевно, близько 12 доларів, що, проте, досить часто, щоб чути одну й ту саму фразу протягом восьми місяців. Але незалежно від того, скільки безкоштовних порад я отримала, деякі речі про життя у шлюбі все одно сталидля мене цілковитою несподіванкою. Тепер, після двох років шлюбу, я зрозуміла, що в подружньому житті є такі речі, про які мені ніхто ніколи не розповідав.

1. ЩО НАСПРАВДІ ОЗНАЧАЄ «ЧАС ІЗ КОРИСТЮ»

Мені сказали «не відмовляйтеся від побачень» і «переконайтеся, що ви проводите час із користю разом», але ніхто так і не пояснив, що насправді означає цей час із користю. Коли ви щойно одружилися, кожен вечір схожий на побачення, тому що ви проводите більшу частину часу вдвох. Але коли кожен вечір – це побачення, все колись може стати буденним. Якщо в якийсь момент ви просто виконуєте якісь дії, нічого не вкладаючи у відносини, жодна діяльність не вважатиметься якісним часом. Навіть шикарні побачення будуть вважатися часом із користю, тільки якщо обидві сторони емоційно присутні.

До того ж час із користю не завжди означає планування чогось унікального та дорогого. Спонтанні розмови до другої години ночі вважаються часоміз користю. Прогулянка в продуктовий магазин, бо ви хочете морозива, а вдома його немає, вважається часоміз користю. Читання вголос у тривалих поїздках машиною, спільне приготування вечері у вівторок або взятий на-винайми фільм із попкорном для імпровізованого вечора кіно – все це може вважатися часоміз користю, якщо обидві сторони присвячують себе та свій час побудові стосунків та єднанню.

2. ВАШ ЧОЛОВІК\ДРУЖИНА ВІДЧУВАТИМЕ ВСІ ЗАПАХИ

Шлюб означає жити в безпосередній близькості до любові всього свого життя. Це здається дуже позитивним моментом, але іноді це також означає, що ви поділяєте і менш приємні аспекти повсякденного життя. Об’їлися у мексиканському ресторані? Ваш туалет більше не буде єдиним свідком. Знімаєте улюблену пару взуття, якій вже 10 років? Запах, який 10 років просочувався в тріщинки цього взуття, залишатиметься у вашій спільній спальні до кінця століть. Не кажучи вже про те, що і ви відчуватимете всі аромати, що розточує ваша кохана людина.

Якимось чиномсмердючі сторони життя тільки зближують вас. У шлюбі немає місця сорому. Бути самим собою з коханою людиною може зробити вас вразливим і водночас дивним чином заспокоїти.

3. ЦЕ НОРМАЛЬНО – НЕ ВІДЧУВАТИ СЕБЕ ЗАКОХАНИМ І НЕ ПЕРЕБУВАТИ В РОМАНТИЧНОМУ НАСТРОЇ ПОСТІЙНО

До того, як я вийшла заміж, мене попереджали, що шлюб – це не лише веселка та метелики. «Почекайте, поки ви не вийдете з фази медового місяця. Тоді ви дізнаєтеся, якими є ваші стосунки насправді», – говорили вони. Але ніхто ніколи не казав мені, що романтичні підйоми та спади – це насправді добре. У шлюбі набагато більше граней, ніж одна романтика. Іноді ваш чоловік є вашим діловим партнером, вашим психологом, жилеткою, в яку ви можете поплакатися, а іноді просто тим, з ким можна дивитися серіали. Часто ваш чоловік буде всім цим одразу чи навіть більше. Романтичний аспект шлюбу – це лише верхівка айсберга, коли йдеться про переваги здорових подружніх стосунків.

4. МОВЧАННЯ ТАК САМО ВАЖЛИВЕ, ЯК І РОЗМОВИ

Будь-хто скаже вам, що спілкування – ключ до гарних стосунків, і це дійсно так. Але вони не кажуть вам, що комфортне мовчання також є життєво важливим, тому що ніхто не може підтримувати постійну розмову протягом усього життя в шлюбі. Ви повинні мати можливість просто сидіти разом в одній кімнаті та займатися кожен своїми справами. Стосунки розвиваються, навіть якщо ви спокійно читаєте поряд одне з одним у ліжку.

З іншого боку, коли мовчання стає незручним чи важким, я намагаюся поговорити про те, що турбує мого чоловіка або мене. Комфортною тишею слід насолоджуватися; проблема болісного мовчання має бути розв’язана.

5. У ВАС Є ДОВІЧНИЙ НАПАРНИК ДЛЯ ТРЕНАЖЕРНОЇ ЗАЛИ

А також той, з ким можна піти в кіно / партнер для танців /супроводжувальна особа на будь-який захід. Шлюб означає, що вам ніколи не доведеться гадати, з ким ви будете веселитися на вечірці. Слово «напарництво» здається не зовсім слушним, щоб описати характер здорового шлюбу. Це схоже на юридичну угоду про дружбу з виплатою бонусів.

6. ІНОДІ ВАМ БУДЕ ПОТРІБЕН ЧАС ДЛЯ СЕБЕ

Можливо, екстраверти цього не відчувають, але якщо ви такий самий інтроверт, як я, то навіть людина, яку ви любите найбільше у світі, може стати причиною деякого витоку енергії. Звичайно, велику частину вільного часу я проводжу з чоловіком, і це дуже весело! Однак час від часу мені потрібно кілька годин, щоб підзарядитися і поміркувати наодинці. Про це ніхто не говорить, але це природно і не означає, що у стосунках щось не так.

7. ШЛЮБ У ВСІХ РІЗНИЙ

Вийшовши заміж, я зрозуміла, що половина порад, які я отримала від інших, неможна застосувати до моїх стосунків. Можливо, ви і не будете сперечатися про те, як правильно видавлювати зубну пасту з тюбика або про те, чи залишати сидіння унітазу піднятим. Але ви в чомусь не погоджуватиметеся, і ці невеликі розбіжності допоможуть вам орієнтуватися у ваших ранніх стосунках, якщо ви працюєте над ними із співчуттям та розумінням. Ці моменти побудови стосунків будуть різними для кожної пари. Ніхто не може точно сказати вам, яким буде ваш досвід шлюбу, тому що ви і ваш чоловік – дві абсолютно унікальні особи.

8. ТЕ, ЩО ВИ ВКЛАДЕТЕ В ШЛЮБ, ПОВЕРНЕТЬСЯ ДО ВАС У ДЕСЯТИКРАТНОМУ РОЗМІРІ

Люди будуть казати вам, що шлюб – це важка праця. У ньому нелегко. Треба справді постаратися, щоб шлюб був міцним. Так, успішний шлюб вимагає певних вкладень, але віддача в ньому набагато більша, ніж ви вкладаєте. Доклавши прийнятних зусиль, подружні пари зможуть реалізувати себе, побудувати товариські стосунки та здобути багато іншого в здорових, щасливих стосунках. Вся ця «важка праця», про яку кажуть люди, приносить рясні благословення.

Ця стаття була написана англійською мовою Мішель Кнабе та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]