Деякі випробування, через які ми проходимо під час земного життя, неймовірно важкі. Є вислів, що у нас не буде випробувань більших, ніж ми можемо винести, але є одне застереження.., ми можемо подолати всі наші випробування з Божою допомогою. Багато випробувань просто надто важкі, щоб пройти через них без Нього.

Ми можемо бути вдячними за те, що стаємо ближчими до Небесного Батька і наша залежність від Його допомоги зростає. Ми можемо розраховувати на збереження дарів, які Він дає нам під час наших випробувань – вони можуть бути нашими вічно після закінчення випробування або навіть якщо воно продовжуватиметься протягом усього земного життя.

Ось п’ять способів, за допомогою яких Господь може допомогти вам у наступному випробуванні. 

ВІН МОЖЕ ПОКАЗАТИ НАМ ШЛЯХ ЗА ДОПОМОГОЮ ПИСАНЬ 

Багатьом відома історія брата Яреда, розказана у 2 та 3 розділах книги Етера. Брат Яреда та його рідні зіткнулися із серйозним випробуванням. Вони були охоплені страхом так, що не могли залишатися у своїх будинках, вони були відокремлені від суспільства через змішання мов. Вони стали біженцями. Після поневірянь пустелею і подорожей річками на баржах, вони мали перетнути море (протягом року!) у темряві. Господь запитав брата Яреда, як він забезпечить світло на баржах.

Якщо ви звернетеся до книги Буття 6:1.., 

«Отвір учиниш в ковчезі, і звузиш на лікоть його від гори, і вхід до ковчегу влаштуєш на боці його. Зробиш його на поверхи долішні, другорядні й третьорядні».

…ви помітите, що для слова «отвір» є виноска (в Біблії англійською мовою). Єврейське слово «зоар» було неправильно перекладено. Правильне значення слова «зоар» – «блиск» або «сяйво», і це був сяючий камінь або камені, які використовувалися для освітлення ковчега Ноя. Брат Яреда або прочитав це у Писаннях, або дізнався про це з усних переказів, що передавалися з покоління в покоління. Застосувавши Писання до себе, брат Яреда приніс Господу прозорі камені, щоб вони перетворилися на «зоари».

Те саме може спрацювати і з нами. Господь може привести нас до Писань, які будуть найбільш корисними для нас під час нашого власного конкретного випробування.

ВІН МОЖЕ ПРИВЕСТИ НАС ДО ЗБІЛЬШЕННЯ ЗНАНЬ 

Це також спрацювало для брата Яреда. Він переживав через отвори у верхній та нижній частині їхніх барж. Він боявся, що вони або задихнуться через нестачу повітря, або баржі заповняться водою, і вони потонуть. У відповідь на це Господь дав братові Яреда урок природознавства. Повітря займає місце. Якщо верхній отвір закритий, вода не потрапить в нижній; якщо дно закрите, повітря може потрапити в отвір зверху.

Інший приклад з історії Святих Останніх Днів. Під час нападу натовпу в Хонс-Міллі Аманда Барнс Сміт втратила чоловіка і двох синів, а ще один син, Алма, отримав жахливе поранення – йому прострілили суглоб стегна. «Плоть, кістка стегна, суглоб – все було розірвано пострілом …» (розповідь Аманди Сміт).

Аманда не знала, що робити, і в розпачі звернулася до Бога.

«І тоді мене вів голос, який я ясно чула. Зола в нашому вогнищі все ще жевріла. Ми палили кору кошлатого гікорі. Мені було сказано взяти цю золу, зробити лужний розчин [засіб, що дезінфікує], змочити в ньому тканину і прикласти прямо до рани. Це було боляче, але маленький Алма був занадто близький до смерті, щоб звертати на це увагу. Я знов і знов змочувала тканину і прикладала її до дірки, з якої стирчав уламок стегнового суглоба, і щоразу тканина вбирала в себе шматки плоті й осколки кістки, а рана незабаром стала біла, як куряче м’ясо. Зробивши це, я знову помолилася Господу і знову так чітко чула настанови, наче поруч зі мною стояв лікар. Неподалік ріс в’яз. Мені було сказано зробити з нього припарку і прикласти її до рани… Я послала свого старшого сина дістати коріння в’яза, зробила припарку і перев’язала рану, на яку пішло аж чверть ярда лляної тканини, такою великою вона була. Саме тоді я дала вихід своїм почуттям у сльозах і змирилася з муками тих годин».

Аманді було сказано, щоб Алма лежав на животі п’ять тижнів «… поки повністю не одужав. У тому місці, де не було суглоба і частини кістки, виріс гнучкий хрящ, що й до цього дня залишається дивом для лікарів… Минуло вже майже сорок років, але Алма не став калікою, він досить довго подорожував у якості місіонера, що проповідує євангелію, і являв собою живе диво сили Божої».

У моєму житті було багато проблем зі здоров’ям, і Бог приводив мене до досліджень, які допомагали мені або одужати, або продовжувати шукати. Отримані мною знання й досі корисні та здатні допомогти іншим.

ВІН МОЖЕ ДАТИ НАМ СПОКІЙ У ВАЖКІ ЧАСИ 

В Євангелії від Івана 14:27 говориться: «Зоставляю вам мир, мир Свій вам даю! Я даю вам не так, як дає світ. Серце ваше нехай не тривожиться, ані не лякається!».

У важкі часи ви будете відчувати духовне сум’яття, яке часто буває важчим, ніж фінансові проблеми, проблеми зі здоров’ям, сімейні конфлікти або зрада. Світ не може дати вам спокій в розпал труднощів, він може тільки дати вам пораду, як подолати проблему. Справа в тому, що часто проблему неможливо оминути. Єдиний спосіб йти вперед – це прожити її. Як би важко не було, ми можемо мати мир, який неможливо пояснити з огляду на обставини.

Стаття у Church News за квітень 2017 року розповідає про спокій, який ми можемо отримати через Христа. Ця стаття містить посилання на інші цінні виступи та статті про цей унікальний дар спокою.

Наприкінці свого життя пророк Джозеф Сміт був оточений конфліктами, розбратами та розбіжностями. Проте, навіть коли навколо нього вирували переслідування, неправдиві звинувачення і хитрі змови, він сказав за кілька днів до своєї мученицької смерті: «Я спокійний, наче літній ранок; моя совість чиста від провин перед Богом і перед усіма людьми» (УЗ 135:4). Серед гнітючих суперечок і чвар він відчував душевний спокій, який підтримував його у випробуваннях, навіть у його власній мученицькій смерті…

У посланні Першого Президентства в жовтні 1983 року Президент Меріон Дж. Ромні, Перший радник у Першому Президентстві, пояснив, що в якості прелюдії до миру необхідно підпорядкувати собі вплив сатани. «Земне життя для кожної людини – це період випробування двох могутніх сил, що тягнуть його в протилежних напрямках», – сказав Президент Ромні. – «З одного боку, сила Христа і Його праведність. З іншого боку, це сатана і його супутники. Людство, користуючись дарованою Богом моральною свободою вибору, має вирішити подорожувати в компанії того чи іншого. Нагорода за наслідування одного – плід Духа – мир. Нагорода за наслідування іншого – це справи плоті – повна протилежність миру». («The Prince of Peace», Ліягона, жовтень 1983 р.)…

Сплативши ціну за мир, розвиваючи віру в Ісуса Христа і живучи відповідно до принципів, приклад яких Він подав нам, ми дійсно можемо знайти спокій в будь-яких обставинах.

ВІН МОЖЕ ДАТИ НАМ ДИВОВИЖНУ СИЛУ

Цікаво, що в процесі випробування ми ще й вивчаємо це випробування, беручи участь в ньому. Ми часто дивуємося своїй реакції на труднощі, але також і тому, як ми можемо впоратися з обставинами, виявляючи сильні сторони, про які ми навіть не підозрювали.

Знову ж, у нас є приклад з Книги Мормона. У Мосії 24 ми бачимо, що народ Алми переслідується Ламанійцями за правління Амулона.

… він користувався своєю владою над ними, і давав їм завдання, і поставив наглядачів над ними.

І сталося, що такими великими були їхні скорботи, що вони почали з усієї сили волати до Господа.

І Амулон наказав їм, щоб вони припинили свої волання; і він поставив сторожу над ними, щоб стежити за ними, і якщо кого-небудь знайдуть волаючим до Бога, того буде віддано на смерть.

І Алма і його люди не здіймали своїх голосів до Господа Бога їхнього, але виливали Йому серця свої; і Він знав думки їхніх сердець.

І сталося, що голос Господа дійшов до них в їхніх скорботах, кажучи: Підійміть голови свої і перебувайте у повному спокої, бо Я знаю про завіт, який ви склали зі Мною; і Я складу завіт з Моїм народом і визволю його від залежності.

І Я також полегшу тягарі, які покладені на ваші плечі, щоб ви навіть не відчували їх на своїх спинах, навіть коли ви у залежності; і це Я зроблю для того, щоб ви предстали свідками Моїми після того, і щоб ви могли знати з впевненістю, що Я, Господь Бог, відвідую Мій народ в їхніх скорботах.

І тоді сталося, що тягарі, які було покладено на Алму і його братів, зробилися легшими; так, Господь зміцнив їх, щоб вони могли зносити свої тягарі з легкістю, і вони підкорилися життєрадісно і з терпінням усій волі Господа (вірші 9-15).

Старійшина Л. Лайонел Кендрік, сімдесятник, сказав у 2001 році: «…наші тягарі можуть принести благословення. В результаті цієї боротьби відбувається духовне зростання, а наш дух зміцнюється. У міру того, як нас випробують і перевіряють, наш характер стає більш схожим на Христа… Якщо ми будемо йти за явленими в одкровенні вічними законами, то знайдемо силу в скрутну годину і отримаємо благословення, несучи свій тягар, даючи раду труднощам і долаючи перешкоди. Щоб знайти необхідну нам силу, ми повинні пізнати Спасителя і йти за Його настановами».

Одна річ, яку ми часто забуваємо, – це те, що Господь насправді хоче, щоб ми були занадто слабкими, щоб проходити свої випробування без Нього. Це частина плану. «Я даю людям слабкість, щоб вони були покірними; і достатньо Моєї благодаті для всіх людей, які упокорюються переді Мною; бо якщо вони упокорюються переді Мною і мають віру в Мене, то Я вчиню так, щоб слабке стало сильним для них» (Етер 12:27). Саме завдяки цьому процесу ми очищуємося для вічного життя.

ВІН МОЖЕ ЗАЙНЯТИСЯ ВИПРОБУВАННЯМ САМ  

Коли братові Яреда було наказано побудувати баржі для перевезення його близьких в землю обіцяну, Господь показав йому як будувати баржі, як зробити так, щоб в них не потрапляла вода, а також дав світло для подорожі. Але Він ніколи не вчив і не радив братові Яреда нічого, що стосувалося руху барж. Бог виконав цю частину:

Коли братові Яреда було наказано побудувати баржі для перевезення його близьких у землю обітовану, Господь показав йому як будувати баржі, як зробити так, щоб у них не потрапляла вода, а також дав світло для подорожі. Але Він ніколи не вчив і не радив братові Яреда нічого стосовно приведення барж до руху. Бог виконав цю частину:

«І сталося, що Господь Бог учинив так, щоб шалений вітер дув на лиці вод у напрямі землі обіцяної; і, отже, їх шпурляло на хвилях моря під вітром.

І сталося, що вітер ніколи не припиняв дути у напрямі обіцяної землі, доки вони були на воді; і таким чином вітром їх було гнано вперед.

І вони співали хвалу Господеві; так, брат Яреда співав хвалу Господеві, і він дякував і хвалив Господа впродовж усього дня; і коли ніч наставала, вони не припиняли хвалити Господа» Етер 6:5, 8, 9).

Згадайте свої минулі випробування або подумайте про те випробування, через яке ви проходите зараз. Ви зрозумієте, що в певному аспекті Господь звільнив вас від зобов’язань і зайнявся цим Сам. Очікуйте, що це станеться і під час наступного випробування.

Ні несправедливість, ні переслідування, ні випробування, ні сум, ні душевний біль, ні страждання, ні рана – якою б глибокою, якою б великою, якою б болючою вона не була – не завадять вам відчувати заспокоєння, мир і незмінну надію від Того, Хто з розкритими обіймами поранених рук, радо вітатиме вас, коли ви повернетеся в Його присутність.

Ця стаття була написана англійською мовою Гейл Бойд та опублікована на сайті thirdhour.org . Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]