П'ятидесятниця - це день сходження Святого Духу на Апостолів

П’ятидесятниця – це день, коли християни з усього світу згадують сходження на Апостолів Святого Духу. Про цю подію розповідається в другому розділі Діянь Святих Апостолів. За православним звичаєм цього дня також шанується Свята Трійця.

Поняття Святої Трійці прийшло в християнство набагато пізніше, після воскресіння Ісуса Христа, а саме в 325 році, і було офіційно прийнято Першим Нікейським собором. Основним його змістом є те, що Небесний Батько, Ісус Христос і Святий Дух – є єдиним Богом або різними проявами Бога, які рівні між собою, мають однакову могутність та ніколи не мали початку та існували вічно.

Як мормони ставляться до цього свята?

Мормони, як і інші християни, вірять в існування Бога, Небесного Батька, Його Сина,  Ісуса Христа та Святого Духу, однак значення цих загальноприйнятих понять розуміють по іншому.

Вони вірять та приймають те, що Апостоли отримали Дар Святого Духу, як про це розповідається в Новому Заповіті, навіть більше того, в мормонській Церкві після прийняття водного хрищення наділений повноваженнями носій священства передає людині Дар Святого Духу, тобто привілей мати постійний супровід Святого Духа та отримувати від Нього скерування.

На відміну від православних та католиків, члени Церкви Ісуса Христа святих останніх днів не визнають догмат про Святу Трійцю. Поясненням цьому є одна з найвеличніших подій, яка стала початком Відновлення Церкви Ісуса Христа у наш час. Цю подію часто називають першим видінням: в дитинстві Джозеф Сміт побачив Небесного Батька та Ісуса Христа, які одночасно з’явились перед ним. Він розповідав, що Вони були двома ОКРЕМИМИ особами. В той день Господь повелів Джозефу не приєднуватись до жодної з церков, бо всі вони втратили повноту Євангелії.

В подальшому пророк Джозеф Сміт через одкровення відкрив світові, що Бог Батько та Ісус Христос мають безсмертні довершені фізичні тіла, які схожі на наші, в той час, як Святий Дух не має фізичного тіла, а є особою з Духа.

П’ятидесятниця – це свято, яке в своїй основі має і дещо спільне і радикально відмінне від того, у що вірять мормони. Однак члени Церкви жодним чином не засуджують та не принижують вірувань інших християнських конфесій, залишаючи за ними право обирати у що вірити, чому та як поклонятись згідно з тим, що підказує їм їхнє сумління.

Автор статті: Арзютов Віктор 

The following two tabs change content below.

Viktor

Делюсь Евангелием онлайн/ Ділюсь Євангелією онлайн/ Sharing the Gospel Online
Позначки:

Pin It on Pinterest