росток рослини

Як учитель початкової школи, моя дружина вбачвє своє призначення в тому, щоб допомагати своїм шестикласникам покращувати їхні математичні навички. Але їй майже завжди доводиться мати справу з кількома учнями, які стогнуть, коли доводиться вивчати щось нове. Їм не вистачає терпіння виправляти свої помилки і практикуватися доти, доки вони не засвоять матеріал. Їхнє нетерпіння, в свою чергу, випробовує терпіння їхнього вчителя.

В церкві, дома й на роботі наше нетерпіння може почати живитися нетерпінням інших. Оскільки у жодного з нас немає терпіння Йова, всі ми випробовуємо терпіння одне одного. Щоб розірвати це порочне коло, ми всі потребуємо трохи більше терпіння. Це означає готовність дати іншим – і собі самим – час змінитися.

Звичайно, терпіння не завжди є чеснотою. Іноді вчителі мають відправляти учнів, що підривають дисципліну, до кабінету директора. Іноді ми маємо скористатися моментом і вжити термінових заходів. Справедливість, сміливість і доброта часто спонукають нас змінити ситуацію без зволікання.

Але зазвичай більшість життєвих проблем вимагають терпіння. Досягнення поставлених цілей потребує терпіння. Терпіння потрібне, коли ми стикаємося з несподіваними випробуваннями, такими як серйозне захворювання, фінансові труднощі та невдалі стосунки. Терпіння потрібне, щоб впоратися з повсякденними життєвими проблемами, в тому числі з заторами на автостраді, поганою погодою та повільними чергами в продуктовому магазині.

Однією з перешкод на шляху розвитку терпіння є те, що наш сучасний світ потурає зручності і миттєвому задоволенню. Нам не потрібно вирощувати овочі в городі, коли ми можемо купити все, що нам потрібно в супермаркеті. Нам не потрібно витрачати час на приготування домашньої їжі, коли ресторани і напівфабрикати завжди в нашому розпорядженні. Нам не потрібно збирати гроші на купівлю нового автомобіля, коли ми можемо отримати кредит під низький відсоток і купити його одразу. Нам не потрібно цілий тиждень чекати на свій улюблений серіал, коли ми можемо подивитися його цілком протягом вихідних на каналі Netflix. І нам не потрібне терпіння, щоб проїхати тисячу миль, коли ми можемо стрибнути в літак і бути в потрібному місці через пару годин.

Отже, як ми можемо розвивати терпіння в світі, де його не вистачає? Ось 10 порад.

Перші дві взяті з статті 2017 року, що була опублікована в журналі «Психологія релігії і духовності» Сарою Шніткер та її колегами з Фуллеровской богословської семінарії.

1. НАДАЙТЕ СЕНС СТРАЖДАННЮ

Шніткер описує, як релігійні громади зазвичай просувають ідею про те, що деякі форми страждання можуть бути спокутними, коли приводять до вміння володіти собою, співпереживання та більшого задоволення життям. Це те, що вона називає «трансцендентною наративною ідентичністю». Це дає нам силу вийти за межі нинішніх страждань і прагнути до майбутнього, в якому наше життя зміниться на краще.

2. НАВЧІТЬСЯ КОНТРОЛЮВАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ

Шніткер та її колеги-психологи вважають контроль над емоціями ще одним ключовим аспектом терпіння. Легко бути розчарованим, роздратованим і навіть жорстоким, коли справи йдуть не так, як ми хочемо. Але коли ми діємо виходячи з негативних емоцій, це майже завжди погіршує ситуацію. Коли я починаю втрачати терпіння, я намагаюся уявити, як би я реагував в моїх нинішніх обставинах, якби я був терплячим. Час від часу такого роду когнітивна переоцінка допомагає мені реагувати спокійніше з точки зору довгострокової перспективи.

3. ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ПРИРОДИ ЗА НАТХНЕННЯМ

Ральф Волдо Емерсон пропонує таку пораду: «Прийміть життєвий ритм природи: її секрет – терпіння». Потрібен час, щоб розвинути сильну кореневу систему, яка може підтримувати міцні гілки та приносити плоди. У нас більше шансів розвинути терпіння, коли ми зрозуміємо, що розчарування і душевний біль можуть зробити нас більш здатними відчути смак щастя в майбутньому.

4. РОЗГЛЯДАЙТЕ ТЕРПІННЯ ЯК ЗОЛОТУ СЕРЕДИНУ

Аристотель тактовно описує більшість чеснот як золоту середину між двома крайнощами. Наприклад, справжня мужність знаходиться десь між боягузтвом з одного боку і нерозсудливістю з іншого. Подібним чином, володіння терпінням означає, що ми уникаємо дурних, імпульсивних дій. Але це також означає, що ми уникаємо пасивного або лінивого прийняття страждань, несправедливості та посередності.

5. БУДЬТЕ ДОСИТЬ ПОКІРНИМИ, ЩОБ РОБИТИ МАЛЕНЬКІ КРОКИ

Особисто для мене терпіння передбачає готовність робити невеликі кроки, щоб поліпшити своє життя і життя тих, хто мене оточує. Створення бізнесу, виховання дітей та отримання освіти складаються з дрібниць, які накопичуються протягом довгого часу. Цей самий принцип застосовується до відновлення після емоційних ран, викликаних нездоровими стосунками. Отелло Шекспіра найкраще пояснює це: «Як прикро це, коли нема терпіння! Чи ж можна рану вигоїти вмить?»

6. БУДЬТЕ ПОСЛІДОВНИМИ У ВИКОНАННІ МАЛЕНЬКИХ КРОКІВ

Працюючи над досягненням амбітної мети, я виявив, що маю щодня, навіть якщо це всього кілька хвилин, виділяти певний час на те, щоб зробити щось конкретне. Якщо я проводжу більше дня-двох, не роблячи ніяких кроків для досягнення своєї мети, то майбутнє, яке я уявляв, тьмяніє, і я починаю втрачати надію. Це одна з причин, чому біблійні поради часто поєднують терпіння зі старанністю.

7. БУДЬТЕ ТИМ, ХТО ДОВОДИТЬ СПРАВУ ДО КІНЦЯ

Оскільки я від природи людина нетерпляча, я схильний розчаровуватися і починати займатися чимось іншим, коли не бачу результатів так швидко, як хотілося б. Це підвищує важливість особистої прихильності. Присвятіть себе гідним справам і доводіть свої проекти до кінця. Розуміння того, що ви доводите справи до кінця, може допомогти вам дотримуватися обраного курсу.

8. НЕ НАМАГАЙТЕСЯ КОНТРОЛЮВАТИ ІНШИХ ЛЮДЕЙ

Уміння володіти собою – один з наріжних каменів щасливого життя. Нам потрібно контролювати свої емоції, свої думки та дії. Але одним з найвірніших шляхів до нещастя є намагання контролювати інших людей. Переконуйте членів сім’ї, друзів та сторонніх людей своїм прикладом. Потім надайте людям, яких ви любите, можливість змінитися. Намагайтеся залишатися приємними і ніколи не переставайте вірити в них.

9. ПАМ’ЯТАЙТЕ, НАСКІЛЬКИ ВИ СТІЙКІ

Терпіння – швидше питання стійкості, ніж слабкості та пасивності. Коли життя стає нестерпним, нагадайте собі про безліч проблем і труднощів, які ви подолали в минулому. Ви знайдете приховану силу і щастя, якщо будете просто рухатися вперед.

10. РОЗВИВАЙТЕ НАДІЮ НА СВІТЛЕ МАЙБУТНЄ

Терпіння – це набагато більше, ніж готовність терпіти страждання. Йдеться про віру в світле майбутнє, яка приходить, коли ми здійснюємо один за одним маленькі, недосконалі кроки.

Ця стаття була написана Paul Miller та опублікована на ldsliving.com під назвою «10 Tips for Cultivating Patience in an Impatient World»

Українська © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest