члени Церкви співають гімн

фото з сайту lds.org

Свобода вибору. Саме через неї розпочалась війна на небесах. Тоді ми не могли дозволити собі втратити свободу вибору, і ми не можемо дозволити собі втратити її зараз. Вона включає в себе свободу людей “вклоня[тися] як, де і чому вони хочуть” (Уложення віри 1:11). Ось чому пророк Джозеф Сміт сказав: “Я можу сміливо заявити перед Небесами, що я так само готовий померти, захищаючи права пресвітеріанина, баптиста або хорошої людини будь-якої іншої деномінації; бо той самий принцип, який може порушувати права святих останніх днів, може порушувати права католиків або представників будь-якої іншої деномінації, які можуть бути непопулярними і надто слабкими, щоби захищати себе.” (Учення Президентів Церкви: Джозеф Сміт [2007], 345).

Окрім збереження свободи віросповідання як вічного принципу (навіть Бог не позбавить свободи волі будь-кого зі своїх дітей) існують деякі потенційно серйозні наслідки у випадку, якщо ми втратимо свободу поклонятися, говорити та жити згідно з нашими переконаннями.

 • Ви можете втратити роботу чи керівну посаду за вираження своїх релігійних переконань – навіть за межами роботи. Наприклад, виконавчі директори, журналісти, судді, вчителі, лікарі, професори, пожежники, олімпійці, аспіранти та багато інших були звільнені, були змушені піти у відставку або зазнали утисків через фінансові пожертвування або навіть прості заяви стосовно того, що вони дотримуються традиційних поглядів на шлюб.
 • Вас можуть змусити приховувати вашу релігійність або виконувати на роботі завдання, які суперечать вашим переконанням. Чи є справедливим, наприклад те, що лікар, який виступає проти абортів на релігійному чи моральному підґрунті, повинен виконувати цю функцію, навіть якщо багато інших лікарів у його оточенні охочі це робити? Чи слід примушувати вас носити нескромну уніформу, якщо це не є обов’язковим для виконання ваших робочих обов’язків?
медичний працівник

фото з сайту lds.org

 • Вас можуть змушувати працювати у неділю або релігійні свята, навіть якщо інші готові вийти у вашу зміну, а ваш роботодавець проявляє прихильність лише за наявності інших нерелігійних причин.
 • Ваших дітей у державних школах можуть примушувати вивчати сексуальні та гендерні теорії, які суперечать основним вченням Церкви. Багато державних навчальних закладів вже викладають сексуальну освіту у такому контексті, який принципово суперечить церковним вченням, і деякі з них містять твори сумнівного змісту у своїй обов’язковій програмі читання.
 • У вас може не вийти всиновити дітей або стати прийомними батьками через ваші релігійні переконання або погляди на сім’ю.
людина пакую гуманітарну допомогу

фото з сайту lds.org

 • Як власник бізнесу чи фахівець ви можете втратити ліцензію або бути оштрафованими, якщо відмовитеся надавати послуги, які суперечать вашим релігійним переконанням. Ви навіть можете втратити професійну кваліфікацію, якщо не виконуватимете певні дії, навіть якщо інші співробітники готові виконувати їх замість вас.
 • Ви не зможете створювати релігійні клуби в університетах без того, щоб надавати дозвіл стати членами клубу, або навіть бути членами правління клубу, людям, які виступають проти релігійних переконань вашого клубу.
 • Церкви можуть бути змушені працевлаштовувати людей, які не погоджуються з основними цінностями їхньої вири або відмовляються жити відповідно до них, загрожуючи здатності цих церков виконувати їхню релігійну місію.
 • Церкви можуть втратити статус звільнення від оподаткування, дотримуючись вчень, лінії поведінки та стандартів, що суперечать світським переконанням стосовно шлюбу, сім’ї, статі та сексуальності, що в свою чергу призведе до значного збільшення витрат на будівництво домів поклоніння або придбання та постачання товарів для гуманітарної допомоги.
 • Ви можете втратити податкові пільги на добровільні пожертвування, такі як десятини та пожертвування від посту, якщо Церква втратить свій статус неприбуткової організації, яка не підлягає оподаткуванню.
 • Церквам може бути відмовлено у доступі до державних земель для проведення таборів на рівних умовах з іншими групами, що обмежить проведення конференцій та таборів для молоді.
 • Житлові приміщення, такі як гуртожитки в релігійних університетах, можуть бути змушені відмовитися від моральних стандартів, які захищають приватність, скромність та благочесність, позбавляючи людей права на проживання у кімнаті з тими, хто дотримується таких самих стандартів.
 • Релігійні навчальні заклади, які дотримуються кодексів честі, можуть втратити свою акредитацію та їх можуть позбавити фінансування для проведення досліджень і навіть федеральних студентських позик та грантів, що у свою чергу зменшить цінність їхніх дипломів на ринку освіти, послабить якість надаваної освіти та зробить їх фінансово недосяжними для багатьох студентів.
випускниця університету

фото з сайту lds.org

Дуже багато поставлено на карту, і це лише добірка можливих наслідків. Оскільки суспільство продовжує відходити від вічних істин та наданих Богом заповідей, ми не можемо передбачити всіх наслідків, якщо у людей віднімуть свободу віросповідання і право діяти згідно з їхніми переконаннями.

Отже, ми маємо піднести свої голоси на захист свободи віросповідання. Якщо ми не зробимо цього зараз, щоб захистити релігію, найважливіші релігійні свободи будуть втрачені.

Якщо ми об’єднаємо разом наші зусилля, ми зможемо змінити ситуацію, яка захищатиме свободу віросповідання не лише для святих останніх днів, але й для послідовників усіх релігій.

Стаття була написана англійською мовою та опублікована на сайті lds.org. Переклад Олени Сміт.

The following two tabs change content below.

Alyona Smith

Євангелія змінила моє життя назавжди! Я завжди відчувала, що життія має деякий глибокий сенс, але з приходом Євангелії у моє життя я дізналася, як я можу розкрити свій прихований потенціал, протистояти викликам і залишатися щасливою людиною незважаючи ні на що. Евангелие навсегда изменило мою жизнь! Я всегда чувствовала, что жизнь имеет некий глубокий смысл, но с приходом Евангелия в мою жизнь я узнала, как я могу раскрыть свой скрытый потенциал, противостоять испытаниям и оставаться счастливым человеком несмотря ни на что.