Третій сезон серіалу «Дивні дива» починається з того, що Дастін повертається до своїх друзів в Гокінс, штат Індіана, з наукового табору.

Він збирає своїх друзів, щоб піднятися на найвищий пагорб в місті і встановити радіовежу, щоб він міг поговорити зі С’юзі, дівчиною, з якою він потоваришував в таборі, і яка живе в Юті.

Дорогою вони починають обговорювати, навіщо потрібно встановлювати радіовежу.

Макс: Я впевнена, що у людей в Юті є телефони.

Дастін: Так, але С’юзі – мормон.

Лукас: У неї немає електрики?

Макс: Це у амішів.

Вілл: Що за мормони?

Дастін: Дуже релігійні білі люди. У них є електрика, машини та інше, але через те, що я не мормон, її батьки ніколи мене не схвалять.

Протягом всього сезону про С’юзі йдеться як про найрозумнішу людину, яку знає Дастін. Тоді як інші персонажі сперечаються, реальна вона чи ні.

Чи розцінювати це як образу для Святих Останніх Днів?

Зовсім ні.

Все ж С’юзі з’являється в одній сцені останньої серії сезону.

Камера якийсь час показує нам її кімнату, і ми можемо щось про неї дізнатися.

  • Вона велика шанувальниця поп-культури. У неї є плакати фільмів «Маппети» і «Чарівник країни Оз», а також вона співає пісню з «Нескінченної історії».
  • У неї відмінний смак. Вона читає «Чарівника Земномор’я» Урсули Ле Гуїн.
  • Їй по-справжньому подобається космос. У неї є мапа зоряного неба, зображення туманності, а сталу Планка вона завчила напам’ять (в той час як інші персонажі не можуть її знайти).
  • Вона музикант. У неї є кларнет і ноти.
  • У неї на стіні висить вимпел УБЯ.
  • З її спілкування з Дастіном ми бачимо, що вона великодушна, весела і незвичайна, але також трохи дріб’язкова, тому що змушує його співати, коли він просить її поділитися сталою Планка.

У своїй єдиній сцені вона виступає як складний, повною мірою реалізований персонаж.

«Негативні» аспекти є або точними, або злегка перебільшеними. І ми нічого не приховуємо. Члени Церкви Ісуса Христа є «дуже релігійними». Наші батьки схильні оберігати своїх дітей. І хоча говорити про те, що мормони – це «білі люди», в наші дні було б проявом недостатньої поінформованості, дія серіалу відбувається в 1985 році, тобто до швидкого зростання Церкви в Південній Америці та Африці.

Святі Останніх Днів не часто бачать таке гарне подання [нашої Церкви] в засобах масової інформації.

Останній персонаж американського телебачення, який був членом Церкви, з’явився чотири роки тому в серіалі «Квантіко». Ми дізнаємося, що він був Святим Останніх Днів, коли бачимо спогади про весільний прийом в храмі в Солт-Лейк-Сіті. Тут можна закотити очі.

Серіал «Дивні дива» дає роз’яснення багатьох помилок, з якими Святі Останніх Днів продовжують боротися. Ми не є амішами. Ми не проти науки. І ми не є приводом для насмішок.

Крім того, серіал показує освічену, амбітну молоду жінку-Святу Останніх Днів, в той час як багато хто, здається, вважає, що наша релігія пригнічує жінок. Сподіваюся, що демонстрація такого динамічного персонажу повинна допомогти розвіяти цю ідею на якийсь час.

Подання має значення. І, незважаючи на те, що 1 з 50 американців є Святим Останніх Днів, вони все ще далеко від того, щоб бути хоча б в 1 з 50 серіалів, не кажучи вже про 1 з 50 телеперсонажів.

Те, що в «Дивних дивах» з’явився персонаж-член Церкви, є позитивним кроком вперед. Той факт, що персонаж не є ідеальним, а також те, що Церква в 1985 році описується як «дуже релігійні білі люди», не слід розглядати як негатив, але як крок до більш достовірного подання.

Серіал, в якому використовується такий заплутаний спосіб, щоб виправдати Дастіна за установку радіовежі, як наявність подруги із занадто дбайливими батьками-Святими Останніх Днів, є одним з найбільш реалістичних і точних зображень нашої Церкви, які є в засобах масової інформації.

Ця стаття була написана англійською мовою Крістофером Д. Каннінгемом та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest