служіння тим, кого ненавидиш

Якщо когось дивує, чому я написав статтю з такою назвою, для цього є проста причина. Сьогодні Національний День Підтримки Буркотунів! Я вважаю за доцільне святкування цього дня на два дні пізніше Дня святого Валентина з двох причин. По-перше, ті з нас, хто досі самотні (не я), можуть відчути себе трохи буркотливими (не я), бачачи, як інші відзначають свято любові, оскільки всі ми хочемо зустріти кохання свого життя (не я).

І друга причина. Причина, яку я вважаю більш доречною. День Святого Валентина – це день любові до найближчих до нас людей. Вшанування тих, кого ми вважаємо частиною свого життя. Нам всім легко служити тим, кого ми любимо. Набагато складніше служити тим, хто нам не подобається.

Саме тому ми повинні докладати зусиль, щоб любити тих, кого ненавидимо. І я визнаю, що ненависть – це сильне слово. Але навіть незважаючи на те, що ми повинні бути милосердними до всіх Божих дітей, в нас часто прокидається плотська людина і змушує нас розвивати почуття, які не знаходяться в гармонії із вченнями Христа. Я хочу розібратись, як усунути ці почуття.

Що ж, я тут не для того, щоб говорити про те, як ми можемо служити. Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів має величезні ресурси для тих, хто хоче служити.

Я хочу поговорити про те, чому. Чому ми повинні служити тим, кого ненавидимо.

1. СЛУЖІННЯ – ЦЕ ЗАПОВІДЬ

Багато з нас знають притчу про овець і козлів, яка міститься в Євангелії від Матвія 25. У ній Син Людський відділяє одних від інших, і Своїм вівцям Він дякує за служіння, яке вони вершили для Нього. Вівці, явно збентежені, запитують, коли вони служили своєму Господу, і ось що сказано в знайомому уривку:

«Цар відповість і промовить до них: Поправді кажу вам, що тільки ви вчинили одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили».

Але звертаючись до козлів, Господь посилає їх у «вічний вогонь», тому що вони не служили. З цієї приповісті ми розуміємо, що повинні служити іншим, якщо хочемо успадкувати Царство Боже.

козел отпущения

Не будьте козлами, які не служать. Припиніть ненавидіти. Служіть тим, кого ви любите, подекуди. Служіть тим, кого ви ненавидите, скрізь!

Зверніть увагу на те, що Господь сказав «одному з найменших братів Моїх», а не «тих, кого ви любите». Бо насправді, служіння не може вважатися служінням, якщо ми служимо тільки тим, кого любимо. Тим, кому нам легко служити. Ми повинні пам’ятати, що Ісус сказав:

«Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує»

Якщо ми маємо намір виконувати всі заповіді, ми повинні любити і служити тим, кого ненавидимо.

2. БОГ Є ЛЮБОВ

Вікторина на знання зразкових цитат з Писань! Хто з вас вчив напам’ять 1 Івана 4:16? (Це насправді просто показує, наскільки уважно я слухав уроки семінарії. Я не тільки не впевнений, що це зразкова цитата, але навіть не знаю її напам’ять.)

Гаразд, час вийшов. Ось відповідь.

«Ми познали й увіровали в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є любов, і хто пробуває в любові, пробуває в Бозі, і в нім Бог пробуває!».

любов божа

Ми знаємо, що Божа любов так само надійна, як і ці замки.

Ми знаємо, що Бог є любов, що Він є втіленням і уособленням справжньої, безкорисливої ​​любові. І в Євангелії від Матвія 5:48 нам заповідано бути «досконалими, як досконалий Отець [наш] Небесний». Бути досконалими як Бог, ось що повинно бути нашою основною метою в цьому житті. Чи можна цього досягти? Ні (моя мама – це єдиний виняток). Але мета життя – прагнути стати краще. Ми повинні мати цю безкорисливу любов до інших, якщо хочемо бути більш схожими на Бога.

3. НЕНАВИСТЬ ПРОГАНЯЄ ДУХ

Тепер прийшов час для курсу початкової математики Писань! У Геламані 4:24 ми читаємо, що «Дух Господа не живе в несвятих храмах», а з 1-го до Коринтян 6:19 ми знаємо, що наші тіла є храмами. Тоді, визначенням слова «несвятий» є «грішний» або сповнений гріха. Далі, визначенням слова «гріх» є «провина проти божественного закону». З мого першого пункту ми знаємо, що любити наших ворогів – це божественний закон. Отже, якщо a дорівнює b, b дорівнює c, то a має дорівнювати c. Таким чином, уривок з Геламана 4:24 можна прочитати так: «Дух Господній не живе в [тих, хто ненавидить своїх ворогів]» (Вітаю, ви виконали перше завдання з курсу початкової математики Писань. Іспит буде в кінці статті).

злість та ненависть

Ненависть і гнів егоцентричні. Якщо ми хочемо, щоб з нами був присутній Дух, ми повинні бути безкорисливими та служити.

Але давайте на хвилинку станемо серйозними (так, я можу бути серйозним). З Писань ми дізнаємося про безліч різних ролей, які виконує Дух Господній. Він свідчить про істину. Він є Втішителем. Він веде нас від фізичної і духовної небезпеки до радості й світла. Саме Його сила освячує нас, коли ми каємося у своїх гріхах.

«Бо істинно, істинно Я кажу вам, той, в кому є дух суперечок, не від Мене, але від диявола, який є батьком суперечок, і він підбурює серця людей сперечатися із злістю один з другим». –
3 Нефій 11:29

Хіба ми не зробили б усе від нас залежне, щоб зберегти Святого Духа поруч з нами?

Коли ми тримаємося за ненависть, ми тримаємося за те, що заважає Святому Духу залишатися з нами. Дух Божий – це Дух Любові, а не суперечок, гніву чи ненависті. Якщо ми хочемо мати Утішителя з нами завжди і всюди, ми не можемо мати ненависть до будь-кого. Що веде нас до наступного пункту.

4. НАША ЛЮБОВ ЗРОСТАЄ ДО ТИХ, КОМУ МИ СЛУЖИМО

Мені не подобається ця людина. Я маю краще пізнати її. – Авраам Лінкольн

Це одна з моїх найулюбленіших цитат. Дуже часто ми судимо про інших занадто швидко і занадто легко просто тому, що не знаємо їх. Насправді ж ми бачимо людину тільки з якоїсь однієї сторони, а вона набагато глибша і складніша. І як найкращим чином навчитись любити когось? Служіння. У Книзі Мормона написано, що «милосердя є чиста любов Христа», і сучасне визначення милосердя – це пожертвування нужденним. По суті, служити іншим через жертвування.

служіння близьким

Будь-який акт служіння, яким би маленьким він не був, відкриє наші серця для інших.

Будь-який акт служіння відкриває наші серця для тих, кому ми служимо. Зрештою, насправді ми будемо служити нашому Господу. Коли ми присвячуємо себе тому, щоб допомагати тим, хто нам не подобається, це відкриває наше серце для розвитку того самого милосердя, яке має Христос до нас. Про це ми читаємо в 1 Самуїла 16:7:

«Але Господь сказав Самуїлові: Не дивись на обличчя його та на високість зросту його, бо Я відкинув його Собі! Бо Бог бачить не те, що бачить людина: чоловік бо дивиться на лице, а Господь дивиться на серце».

Ми знаємо, що Бог є любов. Ми знаємо, що Він любить всіх нас. Коли ми служимо, ми можемо розвивати таку ж саму любов, яка дозволяє Господу дивитися на серце кожного.

5. МИ ВСІ ДІТИ БОЖІ

Ми діти Небесного Батька

Христос ніколи не випускає з уваги жодного з дітей. Ми теж не повинні випускати з уваги жодного з дітей Божих.

Діти з Початкового товариства співають про це. Молодь і дорослі теж багато разів співатимуть про це. Віра в те, що ми в буквальному сенсі є дітьми Бога, має центральне місце у вченнях Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів. Як досконалий батько, Бог любить кожного зі Своїх дітей, і ми повинні докладати зусиль, щоб робити те ж саме.

Я, звичайно, не є ідеалом в тому, як любити і служити тим, хто мені не подобається. Іноді мені важко служити навіть моїм рідним братам. Але я знаю, що Бог попросив нас служити кожному. Я знаю, що Він дасть нам можливість любити тих, кого, як нам здається, ми ніколи не полюбимо. І я знаю, що наші серця навчаться охоплювати любов’ю всіх дітей Божих, за умови, що ми готові спробувати.

«Щоб ефективно служити іншим, ми повинні дивитися на них батьківськими очима, очима Небесного Батька» – Дейл Дж. Ренлунд

Ця стаття була написана англійською мовою Брекстоном Янг Черчем та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest