Здається, це одне з запитань до членів церкви, на яке ми всі повинні знати відповідь ще задовго до хрищення, але виявляється, що це питання набагато складніше, ніж може здатися. Звичайно, ми, члени церкви Ісуса Христа святих останніх днів, поклоняємося Богові-Отцю, але чи насправді ми також поклоняємось Богові-Сину? Я проводив деякі дослідження з цього приводу, і здається, що навіть деякі старші лідери Церкви не завжди доходили до згоди щодо відповіді. Ось що я знайшов:

Відповідно до слів Брюса Р. МакКонкі

На духовному виступі Університету Брігама Янга 1982 року під назвою «Наші стосунки з Господом» старійшина МакКонкі дуже прямо заявляє, що «Ми не поклоняємося Сину і не поклоняємося Святому Духу. Я чудово знаю, що Писання говорить про поклоніння Христу та Єгові, але вони говорять у зовсім іншому значенні — у сенсі благоговіння й благоговійної вдячності тому, хто нас відкупив. Поклоніння в істинному і спасенному значенні зберігається для першого Бога, Творця».

Старійшина МакКонкі використовує Учення і Завіти 20:17-19, щоб підтвердити своє твердження (з наголосом на останньому вірші):

«Через це ми знаємо, що є Бог у небесах, Який є нескінченним і вічним, від віку до віку Той Самий незмінний Бог, споруджувач небес і землі, і всього, що в них є;

І що Він створив людину, як чоловіка й жінку, за Його власним образом і за Його власною подобою створив Він їх;

І дав їм заповіді, щоб вони любили Його і служили Йому, єдиному живому й істинному Богові, і щоб Він був єдиною істотою, Кому б вони поклонялися.»

Ну, це відповідь на питання, чи не так? Що ж.. продовжуйте читати.

Також за словами Брюсом Р. МакКонкі

За іронією долі, старійшина МакКонкі написав текст гімну 67 «Вірую в Христа». Перша половина третього вірша звучить так (і дякуємо Flunking Sainthood за встановлення такого зв’язку):

Вірую в Христа; Він мій Господь.

В Його руках мій дух і плоть.

Схилю коліна перед Ним,

Джерелом істини святим.

Гаразд, тепер я просто заплутався. Ви не робите нам тут жодної послуги, старійшино МакКонкі. Поклоняємося ми Христу чи ні?

Відповідно до “Стійкі у Bірі: Довідник з Євангелії”

Тема «Поклоніння» на churchofjesuschrist.org чітко пояснює, що ми повинні поклонятися Богові Отцю. Це не зазначає прямо, поклонятися чи ні Ісусу Христу. Ось один уривок:

“Якщо ви благоговійно приймаєте причастя і відвідуєте храм, ви пам’ятаєте свого Небесного Батька і поклоняєтесь Йому, і висловлюєте свою вдячність за Його Сина, Ісуса Христа.”.

З цього посилання можна екстраполювати, що ми повинні поклонятися Богові Отцю і лише висловлювати вдячність Христу. АЛЕ Сторінка новин має ще що додати…

Відповідно до Сторінки новин

Стаття на Сторінці новин під назвою «Що святі останніх днів вірять про Ісуса Христа» чітко показує, що ми справді поклоняємося Ісусу Христу (курсив додано):

“Ми визнаємо Ісуса Христа джерелом істини та викуплення, світлом і життям світу, дорогою до Батька (Іван 14:6; 2 Нефій 25:29; 3 Нефій 11:11). Ми поклоняємося Йому, сподіваючись на Його визволення та викуплення, і прагнемо наслідувати Його незрівнянне життя” (УЗ 93:12–20).

Крім того, ще в 2007 році було знято відео зі старійшиною М. Расселом Баллардом, яке ставить Христа в центр нашого недільного богослужіння:

За словами старійшини Рональда А. Разбанда

Ще під час церковного різдвяного духовного вечора 2013 року старійшина Разбанд (тоді член Кворуму сімдесятників) сказав:

«Пастухи благоговійно підійшли до стайні, щоб поклонитися Царю царів. Як ми будемо поклонятися Йому цього сезону? Нескінченні покупки? Метушимося та прикрашаємо наші домівки? Чи буде це наша данина нашому Спасителю? Або ми принесемо мир у збентежені серця, добру волю тим, хто потребує вищої мети, славу Бога за нашу готовність виконувати Його накази? Ісус сказав це просто: «Приходь [і] слідуй за Мною».

Відповідно до слів президента Гордона Б. Хінклі

Ось що сказав президент Хінклі ще в 2002 році на місіонерському духовному вечорі (що пізніше було опубліковано в Ensign за 2007 рік):

«Ми любимо Його. Ми шануємо Його. Ми дякуємо Йому. Ми поклоняємося Йому. Він зробив для кожного з нас і для всього людства те, чого не зміг би зробити ніхто інший. Подяка Богові за дар Його Улюбленого Сина—нашого Спасителя, Викупителя світу, Непорочного Агнця, Якого було принесено в жертву за все людство”.

Згідно зі священними писаннями

2 Нефій 25:29

“А тепер послухайте, я кажу вам, що правильний шлях—це вірити в Христа і не відрікатися від Нього; і Христос то є Святий Ізраїля; отже, ви повинні схилитися перед Ним і поклонятися Йому з усією своєю могутністю, розумом і силою, і всією вашою душею; і якщо ви зробите це, ви нізащо не будете знехтувані.”

3 Нефій 17:20

“І вони всі, кого було зцілено і хто був здоровим, схилилися до Його ніг і поклонялися Йому; і всі, хто зміг підійти з натовпу, цілували Йому ноги, так що омили Його ноги сльозами.”

Але як щодо…

Лука 4:8

“І промовив Ісус йому в відповідь: Написано: Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому!”

Та…

Мойсей 4:2

“Але, ось, Мій Улюблений Син, Який був Моїм Улюбленим і Вибраним від початку, сказав Мені: Батьку, хай буде Твоя воля, і слава Твоя навіки.”

Христос не просив жодної слави… чи означає це, що ми повинні поклонятися лише Богові Отцю? Можливо, «слава» відрізняється від «поклоніння». Питання, питання, питання!

На мою думку (якщо це варте)

Чи поклоняються члени церкви Ісуса Христа святих останніх днів Ісусу Христу крім Небесного Батька? Я думаю, це залежить від вашого визначення та використання слова «поклоніння». Всезнаючий Інтернет визначає «поклоніння» як «почуття або вираження благоговіння та обожнювання перед божеством». Якщо це те визначення, з яким ми працюємо, тоді, без сумніву, відповідь на наше початкове запитання буде однозначним: «ТАК! Ми поклоняємось Ісусу Христу».

АЛЕ ось з чим нам слід бути обережними: ми не повинні поклонятися Ісусу Христу так, ніби Він був Богом Отцем. Можливо, це було те, до чого намагався дійти старійшина МакКонкі. Так, Вони обоє є Божествами, у Них однакова мета, Вони є частиною одного Божества. Зрештою, Христос дуже чітко сказав, що «хто бачив Мене, той бачив Отця», і що «Якби ви знали Мене, то знали б і Отця»(Іван 14:7,9). У цьому сенсі можливо неможливо поклонятися одному, не поклоняючись іншому, але все ж це дві різні істоти. Вони мають однакову кінцеву мету, але виконують різні ролі для досягнення цієї мети.

Ми поклоняємося Христу за Його роль нашого Спасителя і Викупителя. Ми поклоняємося Христу не через молитву, а радше через постійні зусилля втілювати Його вчення та наслідувати Його приклад. Ми величаємо, шануємо і висловлюємо свою вдячність Йому через Причастя (яке для мене дуже схоже на поклоніння). Але понад усе ми поклоняємося Богу-Отцю за Його божественний план і Його роль як нашого Вічного Батька. Як навчав сам Христос, наші молитви, втілення поклоніння, завжди будуть спрямовані до Отця.

Судячи з ваших слів

Є що додати до нашого аналізу? Дайте нам знати в коментарях!

Ця стаття була написана англійською мовою та опублікована на сайті https://thirdhour.org/. Переклад Лії Міщенко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)