брехні сатани

Уявіть, що ви їдете туди, де ви ніколи не були. На щастя, у вас є сучасні технології та надійний GPS, який дає вам покрокові інструкції. Ви вводите адресу і впевнено починаєте свою подорож. Приємний і знайомий голос каже: «Поверніть праворуч через чверть милі». Потім раптово інший, але теж приємний голос каже: «Це неправильно. Продовжуйте їхати прямо через чверть милі». Коли ви наближаєтеся до повороту, голоси знову перебивають одне одного. «Поворот праворуч через 500 футів», – каже знайомий голос. Інший голос каже: «Не слухайте її. У неї застаріла програма. Вам потрібно їхати прямо. Крім того, хто вона така, щоб говорити вам, що робити?»

Якщо ми отримаємо такі суперечливі повідомлення від нашої навігаційної програми, ми, ймовірно, віддамо наш прилад на перевірку. Однак часто з подібним досвідом стикаються ті, хто прагне слідувати за Спасителем. Ми чуємо, як знайомий голос шепоче: «Залишайся на шляху. Дотримуйся заповідей. Тебе люблять. Май віру». Потім ми чуємо той інший знайомий голос, що звучить трохи агресивніше: «Не вір в застарілі філософії. Поглянь на всі свої проблеми. Ти думаєш, що Бог любить тебе, якщо Він дозволяє цьому відбуватися? Він взагалі не знає про тебе».

Ми всі хочемо бути щасливими, і є чіткі вказівки від Бога про те, як досягти цієї мети. В якості ускладнюючого фактора, сатані дозволено випробовувати нас і впливати на нас за допомогою своєї брехні. Хоч це, як мінімум, й засмучує, ми знаємо, що це є невід’ємною частиною нашої смертної подорожі. Легій навчав, що диявол нещасний, і одна з його головних цілей – змусити і нас відчувати себе нещасними (див. 2 ​​Нефій 2:27). Давайте розглянемо три брехні, які використовує супротивник, щоб змусити нас почуватися нещасними, і як ми можемо нейтралізувати ці хитрощі з допомогою істини.

БРЕХНЯ № 1: ВАША ПОВЕДІНКА І ОБСТАВИНИ ВИЗНАЧАЮТЬ ВАШУ ЦІННІСТЬ.

Я ліцензований психолог і вже більше 20 років надаю психологічну допомогу людям. Люди приходять до мого кабінету, страждаючи через депресію, тривожні розлади, низьку самооцінку, гнів, залежність і безліч інших труднощів. В основі кожної проблеми лежить одна й та сама базова концепція: ці люди не відчувають, що вони чогось варті. Був час в їхньому житті, коли вони відчували, що вони чогось варті та роблять свій внесок, але врешті-решт щось призвело до зміни цього переконання. Тепер вони відчувають, що вони більше не гідні любові й поваги свого Небесного Батька. Сатана обманює їх такими хитрощами, як:

«Раніше ти був хорошою людиною, але ти все зіпсував, і тепер ти порожнє місце».

«Небесний Батько не любить тебе так само сильно як інших через твій гріховний спосіб життя».

«Ти не такий хороший, як інші, через помилки, які ти зробив; ти – ‘паршива вівця’».

Я впевнений, що ми всі чули варіації цієї брехні в той чи інший момент нашого життя. Ми віримо, що через нашу поведінку ми якимось чином стаємо менш цінними для Небесного Батька. Але правда полягає в тому, що наша цінність як дітей Бога встановлена ​​назавжди і не може змінитися. Мати цінність – це не те ж саме, що бути благословенним. Потенційні благословення можуть бути втрачені через непослух, але наша цінність визначається тим, що ми є спадкоємцями Всевишнього. Розглянемо повернення блудного сина і його подальший теплий прийом. Безсумнівно, його минула поведінка не заслуговувала любові й визнання його батька, але справа в тому, що його батько ніколи не переставав піклуватися про нього – незважаючи на обставини. Цінність блудного сина була однаковою як в той день, коли він покинув будинок, так і в той день, коли він повернувся. Ісая записує слова Спасителя до Його завітного народу:

«Чи ж жінка забуде своє немовля, щоб не пожаліти їй сина утроби своєї? Та коли б вони позабували, то Я не забуду про тебе!

Отож, на долонях Своїх тебе вирізьбив Я, твої мури позавсіди передо Мною» (Ісая 49:15-16).

Ми були вирізьблені на руках Спасителя. Ми є причиною Його роботи і слави (див. Мойсей 1:39). Істина №1 така: ви нескінченно цінні для свого Небесного Батька, і ця цінність ніколи не може бути змінена або зменшена. Він любить вас досконалою любов’ю, зараз і завжди.

БРЕХНЯ № 2. ХОРОШІ ЧЛЕНИ ЦЕРКВИ НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ ІНШИМ БАЧИТИ СВОЇ НЕДОЛІКИ.

Звичайно, ми бажаємо справити хороше враження. Ми надягаємо наш кращий одяг до церкви, зачісуємося для сімейних фотографій і використовуємо безліч фільтрів для отримання найвдаліших селфі. Немає нічого поганого в тому, щоб намагатися справити на когось враження. Однак коли ми хочемо справити враження на інших за всяку ціну, або коли ми навмисно намагаємося приховати всі недоліки, ми в кінцевому підсумку витрачаємо наші зусилля даремно. Часто брехня сатани підживлює нашу мотивацію, щоб переконати інших, що в нас все «просто чудово» без будь-яких проблем або недоліків. Така брехня включає в себе:

«Ніхто не прийме тебе, якщо побачить твою слабкість».

«Ти маєш самостійно вирішувати свої проблеми; звертатися за допомогою – це визнання поразки та невдачі».

«Ти не можеш допомагати і надихати інших, якщо вони знають, що у тебе з чимось серйозні труднощі».

Ця брехня завдає шкоди нашому духовному розвитку, але, мабуть, цілком приймається більшістю. Запозичуючи концепцію соціальних мереж, як часто ми «обрізаємо» або «використовуємо фільтри» для нашого життя, щоб здаватися бездоганними для інших? Я не пропоную, щоб кожне повідомлення в Instagram або оновлення статусу в Facebook відображали неприбрану оселю або табель навчальних досягнень з поганими оцінками. Однак небезпечно вірити в те, що нам не можна показувати свою слабкість. Іноді найбільш надихаючими прикладами є ті, хто показує свою слабкість. У своїй практиці я колись працював з жінкою, яка близько 15 років вживала метамфетамін і в результаті втратила опіку над сином. Вона почала докладати зусиль для одужання і звільнилася від зловживання психотропними речовинами приблизно за дев’ять місяців. Проте, вона буда занепокоєна з приводу того, що вона була поганим прикладом для свого сина. Її невпевненість в собі завжди була такою сильною, що вона насилу утримувалася від повернення до старих звичок. Коли ми обговорювали те, що її турбувало, мені спала на думку наступна порада:

«У житті вашого сина, ймовірно, буде час, коли перед ним постануть значні труднощі. Він буде намагатись щосили подолати свої труднощі, але час від часу буде зазнавати невдачі. Він буде розчаровуватися. Коли він подивиться на своїх друзів і колег і побачить їхній «обрізаний» і «відфільтрований» спосіб життя, в якому, схоже, немає недоліків, він буде відчувати себе ще більш пригніченим і збентеженим. Ваш поганий приклад, яким він і є, стане для нього маяком надії. Він буде дивитися на свою матір як на сильну і рішучу людину, як на людину, яка мала суттєві недоліки, і яка прийняла багато поганих рішень, але яка піднялася над ними, щоб стати краще. Ваш приклад стійкості у випробуваннях буде для нього набагато ціннішим, ніж 100 інших прикладів тих, хто нібито прожив життя бездоганно або тих, хто нібито подолав труднощі з першої спроби».

Коли ми розглядаємо біблійні приклади пророків та інших духовних провідників, ми знаходимо багато ситуацій, в яких вони боролися з труднощами. Нефій боровся із зайвою самовпевненістю після смерті свого батька (див. 2 ​​Нефій 4:17-19). Яків говорив про себе як про людину, яка відчувала сильну тривогу з багатьох причин (див. Яків 1:5 і Яків 4:18). Капітан Мороній гнівно реагував, не знаючи повністю всіх обставин (див. Алма 59:13). Нам варто пам’ятати, що наші слабкості дуже часто посилаються небесами в спробі упокорити нас і привести нас до Спасителя (див. Етер 12:27). Я не пропоную виставляти про людське око нашу брудну білизну, але, можливо, нам було б краще не представляти себе в хронічно сприятливому світлі. Істина № 2: Слабкості є частиною плану і можуть дуже сильно надихати інших; визнання і прийняття слабкостей є початком стійких змін.

БРЕХНЯ № 3. Є ДЕЯКІ СТОРОНИ ВАШОЇ ОСОБИСТОСТІ, ЯКІ ВИ ПРОСТО НЕ МОЖЕТЕ ЗМІНИТИ; ВИ ТАКІ, ЯКІ ВИ Є.

Це, можливо, найпідступніша брехня з усіх трьох. Був час, коли в нашому суспільстві ніхто не говорив про емоційні проблеми. На щастя, це змінилося, і люди стали більш охоче шукати відповідної допомоги. Однак я помітив нову тривожну тенденцію. Останнім часом я чую, як люди кажуть, що негативні риси особистості не можна змінити, і це дає дуже мало надії на особистісні зміни. Я щиро вірю, що Люцифер підживлює брехливість цих переконань приблизно такими фразами:

«У тебе є спадкова схильність до такого стану. Є наукове підтвердження того, що це ніколи не зможе змінитися».

«Ти безрезультатно намагався змінити цей конкретний аспект твоєї особистості багато разів; це просто доказ того, що зміни в цій галузі неможливі».

«Інші повинні прийняти той факт, що ти саме такий, який є, а їхні надії на те, що ти спробуєш щось з цим зробити, нетактовні й помилкові».

Я часто замислювався над зусиллями сатани зірвати план спасіння. Він підняв повстання на небесах, щоб спробувати пробитися до вершини, але був вигнаний. Він намагався погубити Адама і Єву, спокушаючи їх скуштувати заборонений плід, але було дано Спасителя. Коли Господь прийшов, щоб виконати Своє земне служіння, сатана намагався заплямувати Його досконалість спокушаючи на гріх. Незважаючи на те, що Він був «випробуваний у всьому» (Євреїв 4:15), Христос не піддався і згодом приніс велику спокутну жертву заради спасіння всього людства. Відтоді Сатана змінив свою тактику бою.

Розглянемо людину, для якої питання управління гнівом є гострим. Вона каже собі: «Я завжди був людиною, яка легко піддається гніву. Мій батько легко міг розгніватися, його батько теж. Мій лікар сказав мені, що у мене проблеми з управлінням гнівом. Я намагався змінитися, але мої спроби ніколи не спрацьовували. Я такий, який є, тож люди повинні звикнути до цього». Навіть незважаючи на те, що Спокута Ісуса Христа в даний час існує в усій своїй чудовій силі, для цієї людини з таким настроєм, вона є неактивною. Як може Спокута Ісуса Христа бути дієвою для людини, яка відмовляється визнати свій потенціал до змін? Інструмент, що прекрасно працює, є марним, якщо він просто лежить на полиці. У той момент, коли ми говоримо такі речі, як «Я такий, який є» або «Це те, що я просто не можу змінити», ми обмежуємо силу Бога в нашому житті.

Хоч сатана й не може перешкодити силі Спасителя в цілому, здається, що він може перешкодити їй в окремих випадках – переконуючи нас не звертатися за допомогою і не прагнути змін. Різні недоліки нашого характеру можуть бути серйозним джерелом страждань і важливою ознакою слабкості в нашому житті. Якщо ми приймаємо їх і вважаємо, що не можемо змінитися, наш розвиток зупиниться. Замість того, щоб вірити, що є деякі речі, які змінити не можна, давайте приймемо славну істину, яка полягає в тому, що все можна змінити завдяки Спокуті Ісуса Христа. Ми тут, щоб долати наші недоліки і слабкості, і всі, хто прагне стати схожим на свого Небесного Батька, можуть зробити це завдяки милосердю і силі нашого Спасителя. Істина № 3: Ніщо не знаходиться за межами досяжності Спасителя, і все, що відрізняє нас від Бога, в кінцевому підсумку може бути виправлено і назавжди змінено завдяки Спокуті Ісуса Христа.

Я свідчу про те, що це істина. Нехай Бог благословить вас, щоб ви подолали обмани сатани і знайшли справжнє щастя через нашого Спасителя Ісуса Христа.

Ця стаття була написана David Morgan та опублікована на ldsliving.com під назвою «3 Lies Satan Uses to Make Us Feel Miserable»

Українська © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest