через мале та просте

В Алмі 37:6 написано: «Отже, ти можеш вважати, що це є моє безглуздя; але знай, я кажу тобі, що через мале і просте відбувається велике…»

Часто, коли ми посилаємося на цей вірш, те мале і просте, про що ми говоримо, насправді є людьми, яких Бог використовує для здійснення великих справ. Такими людьми були Джозеф Сміт, який відновив Церкву, Давид, який боровся з Голіятом, Нефій, який допомагав своїй сім’ї в їхній подорожі. Але ми також використовуємо цей вірш, щоб позначити важливість малих і простих справ, і саме це значення ми будемо використовувати в цій статті. Справ, таких як щоденне читання Писань і молитва, або відвідування Церкви в неділю. І це правда, за допомогою постійного виконання цих малих і простих справ, відбувається велике. Вони важливі. Це вкладають в наші голови з Початкового товариства.

Але той самий принцип справедливий і для протилежного. Через мале і просте відбувається також і жахливе. Це те, що ми всі маємо пам’ятати.

ЧЕРЕЗ МАЛЕ І ПРОСТЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ ТАКОЖ І ЖАХЛИВЕ

Постійні та явні вияви любові можуть створити прекрасні, щасливі сім’ї. Постійні та явні вияви ненависті можуть знищити їх.

Вивчення і застосування праведних звичок може створити величезну духовну силу. А якщо ми дозволимо собі розвинути звички, які ведуть до лінощів й байдужості, це може усунути Дух з нашого життя.

Надихаючі медіа можуть надихати і відкривати двері для одкровення. Непристойні медіа, навіть якщо вони непристойні в «малих і простих» аспектах, можуть притупляти і оскверняти наш дух.

Безсумнівно, кожен з нас намагається включити в своє життя хорошімалі і прості справи, але чи визнаємо ми погані, які ми вже робимо?

МАЛЕ І ПРОСТЕ ≠ НЕЗНАЧНЕ

не вистачає частини пазлу

Слова «малий і простий» не є синонімами слова «незначний». Це один з видів брехні, яку сатана тихо нашіптує нам.

Ми всі знайомі з брехнею, пов’язаною з хорошими малими і простими справами. Наприклад, «О, не переймайтесь, читання Писань не таке вже й важливе» (це те, що він розповідає особисто мені).

Але брехню, яку він розповідає нам у зв’язку з поганими малими і простими справами, іноді ми можемо не помічати. Наприклад: «У цьому фільмі є лише кілька непристойних сцен… це не має великого значення» (ще одна брехня, яку він каже мені).

Ми маємо бути обережними.

ПЛОДИ ПОГАНОГО МАЛОГО І ПРОСТОГО

Отже, що ж являє собою погане мале і просте в дії? Як через це можуть відбуватися жахливі речі? Ось лише кілька прикладів (якщо вам спадають на думку якісь інші чудові приклади, поділіться ними в розділі коментарів):

ПРИКЛАД 1: ІГРИ ТА ШЛЮБ

Грати у відеоігри – це не обов’язково є поганим, але коли це мале і просте виходить з-під контролю, воно може мати серйозні наслідки. Журнал TIME навіть опублікував статтю в 2012 році про те, як онлайн-ігри можуть «Зіпсувати ваш шлюб».

На духовному вечорі в УБЯ – штат Айдахо, у 2010 році, Старійшина Девід А. Беднар сказав:

У мене болить серце, коли молода пара—запечатана у домі Господа на час і на всю вічність владою святого священства—має проблеми у шлюбі через залежність від відеоігор чи спілкування в “он-лайні”. Молодий чоловік чи жінка можуть марнувати безліч годин, відкладаючи свої професійні чи академічні досягнення, а то й зовсім про них забуваючи, і жертвувати глибокими людськими стосунками, через те що відеоігри та ігри в он-лайні призводять до заціпеніння їхнього розуму й духа.

ПРИКЛАД 2: НЕЧЕСНІСТЬ

Маленька і проста біла брехня може здаватися нешкідливою, але вона є одним із способів, якими сатана «веде [нас] за шию на льняній мотузці, доки не зв’яже [нас] своїми міцними мотузками навічно».

Одна брехня полегшує появу наступної брехні. Незабаром вони починають накладатися одна на одну. Перш ніж ви це зрозумієте, ви вже сплели складну павутину брехні, яка неминуче закінчиться погано, рано чи пізно.

ПРИКЛАД 3: СЕКС-ТОРГІВЛЯ

Так, ми й до цього добралися. Якщо ми проаналізуємо секс-торгівлю, ми зрозуміємо, що порнографія і торгівля нерозривно пов’язані між собою. Багато людей, навіть в світі християнської моралі, дивляться на порнографію як на щось «мале і просте». Це те, що ви можете переглядати у будь-який час, в будь-якому місці, і це впливає лише на вас, чи не так? Ні.

Дослідження показують, що значна частина попиту на секс-торгівлю походить від використання порнографії. Багато людей, пов’язаних з порнографією, є об’єктами торгівлі. Натискання на кнопку цього відеоконтенту підживлює попит на ще більшу торгівлю людьми. Це ще один приклад того, як щось, здавалося б незначне, може привести до жахливих наслідків.

ОСЬ ЩО МИ ОТРИМУЄМО

Дуже важливо, щоб ми прагнули продовжувати робити те добре мале і просте, про що постійно нагадують нам пророки.

Але також важливо, щоб ми перевіряли себе і розпізнавали погане мале і просте, в чому ми можемо бути винними. Наше завдання – покласти край цим справам в зародку, перш ніж їхнє коріння зміцниться в наших серцях. Вирвіть їх з саду вашого розуму. Замініть їх здоровим насінням. Якщо ми це зробимо, нам буде набагато краще, коли прийде час пожинати те, що ми сіємо.

Ця стаття була написана англійською мовою Девідом Снеллом та опублікована на сайті mormonhub.com. Переклад Тамари Мартиненко.

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest