чи існує пекло

Кожен з нас колись замислювався над тим, що ж буде з нами після фізичної смерті. Ті, хто живе згідно з Євангелією Ісуса Христа, знають, що після смерті їхні душі знаходитимуться в місці, яке прийнято називати раєм – місці спокою та щастя.  Якщо є рай, то чи існує пекло? Звісно існує!.. Але яке воно: «озеро вогняне та сірчане» (Об’явлення 20:10) чи глибоке та безмежне підземне царство «шеол»?

Чи вірять мормони в пекло?

Так, мормони вірять в пекло, однак наше уявлення про пекло значно відрізняється від уявлень інших християнських конфесій. З точки зору вчень мормонів слово «пекло» має два значення:

  • Пекло – духовна в’язниця. Це тимчасове  місце, в якому перебувають душі людей, які померли не дізнавшись істини або тих, хто виявив непослух. Там вони мають змогу навчатися, каятися та приймати таїнства, які за них проводяться в Храмах. Ті, хто приймають рішення не каятися, але не є синами смерті, залишаться в пеклі і будуть страждати за свої власні гріхи до кінця Тисячоліття, а потім будуть звільнені, воскреснуть і отримають Телестіальную славу.
  • Пекло – зовнішня темрява. Місце, де назавжди знаходитимуться сатана, його ангели та сини смерті (Учення і Завіти 29:36-38, Учення і Завіти 76:28-33), тобто всі ті, хто відкинув Святого Духа після того, як прийняв Його. (Учення і Завіти 76:34-35)

Цар Веніямин в Книзі Мосії 3:25-27 навчав, що страждання в пеклі будуть пов’язані з почуттям власної провини:

  1. І якщо вони злі, їх призначено до жахливого огляду своєї власної провини і мерзот, які зроблять так, що вони відсахнуться від присутності Господа в стан нещастя і нескінченних мук, звідкіля вони більше не зможуть повернутися; отже, вони випили прокляття для своїх власних душ.
  2. Отже, вони випили з чаші гніву Бога, чого правосуддя не могло відвернути від них, так само як воно не могло відвернути падіння Адама через те, що він скуштував забороненого плоду; отже, милість більше не має позову на них назавжди.
  3. І їхня мука подібна до озера вогню і сірки, чиє полум’я незгасиме, і чий дим підніматиметься на віки вічні. Так наказав мені Господь. Амінь.

Зауважте, що у вірші 27 говориться про те, що пекло подібне до озера вогню і сірки. Він використовує це порівняння, щоб допомогти людям зрозуміти і надихнути їх до покаяння.

Любов Небесного Батька та пекло

Небесний Батько та Ісус хочуть, щоб жоден з нас не страждав так, як Він. Саме тому нам було надано незрівнянний дар Спокути. Знання про цей дар буде дано всім: або в цьому житті, або в наступному. І тільки ті, хто відмовляються прийняти цей дар, будуть нескінченно страждати від болю пекла, однак це будуть не фізичні страждання від опіків, а духовні страждання через усвідомлення власної провини.

Стаття написана Арзютовим Віктором за матеріалами публікації  «Чи вірять мормони в пекло?»

The following two tabs change content below.

Viktor

Делюсь Евангелием онлайн/ Ділюсь Євангелією онлайн/ Sharing the Gospel Online
Позначки: