Є багато стереотипів і хибних уявлень про членів Церкви, які я впевнена, що багато з вас чули. Від наявності рогів до заборони їсти цукор, ці помилкові уявлення виходять з-під контролю.

Найбожевільнішим було, напевно, коли хтось сказав мені, що, оскільки я пройшла через храм, я знаю, як змусити себе літати. Впевнений в цьому хлопець хотів, щоб я навчила його літати, щоб коли Ісус прийде, він теж міг полетіти до Нього.

У цей момент я відчуваю, що почула усяку всячину. Отже, ось лише кілька поширених помилкових уявлень про членів Церкви, які я хотіла би роз’яснити.

1. НАМ ЗАБОРОНЕНО ТАНЦЮВАТИ.

Чого це? Тільки тому, що ми можемо не мати гарних танцювальних рухів, не означає, що ми не можемо танцювати енергічно. Це може бути не дуже красиво.

Причина, чому люди схильні думати, що нам заборонено танцювати, полягає в правилах місії. У довіднику центра підготовки місіонерів сказано, що місіонерам заборонено танцювати, поки вони знаходяться в ЦПМ.

Оскільки нам ДОЗВОЛЕНО танцювати, у нас є чудові танцюристи, такі як BYU Cougarettes, і учасники шоу «Світ танцю» та «Тож ти думаєш, що можеш танцювати». Ці талановиті люди не тільки доводять, що ми вміємо танцювати, але й те, що ми не надто погані в цьому.

На замітку всім тим, хто вважає, що нам заборонено танцювати. Я заздрю, що вам ніколи не доведеться терпіти ту незручність, яка виникає під час танцю на заході для молоді колу.

2. МИ НЕ МОЖЕМО ПИТИ ГАЗОВАНУ ВОДУ, ЯКА МІСТИТЬ КОФЕЇН

Це поширене помилкове уявлення, яке є предметом дискусій серед членів церкви. Тому що Слово Мудрості говорить, що «міцні напої» та «гарячі напої не для живота».

Оскільки кава — гарячий напій, люди кажуть, що ми не можемо її пити через кофеїн. Це також означає, що люди вважають, що єдині газовані напої, які ви можете пити, це Root Beer і Sprite. Якщо ви запитаєте мене, ця логіка є помилковою.

Зараз на території кампусу Університету Брігама Янга, який належить Церкві,  продаються газовані напої з кофеїном. Старійшина Дітер Ф. Ухтдорф, підморгнувши, сказав, що для вивчення нової навички йому знадобилося «багато підтримки від його дружини; і багато літрів дієтичної газованої води, яка залишиться безіменною».

3. ЖІНКАМ НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ НОСИТИ МАКІЯЖ.

Багато людей плутають нас з амішами, але нам насправді дозволено носити макіяж. Жінок часто заохочують демонструвати свою природну красу, і це можна робити як з макіяжем, так і без нього. Це особисте рішення, і більшість жінок вибирають його носити.

4. ЖІНКАМ ЗАБОРОНЕНО ПІДСТРИГАТИ ВОЛОССЯ.

Аміші, меноніти та апостольські п’ятидесятники — це релігійні групи, які не дозволяють жінкам стригтися, однак ми стрижемо волосся. Як і будь-який інший нормальний член суспільства, ми регулярно стрижемося і віримо в сучасні стандарти догляду.

Насправді, жінки, які служать Генеральними представниками в Церкві, відомі своїми знаковими короткими зачісками. Крістіна Б. Франко має найкрутіший і найтонший боб, який я коли-небудь бачила за кафедрою.

5. ДИВИТИСЯ ТЕЛЕВІЗОР – ЦЕ ВЕЛИКЕ НІ-НІ.

Є станція під назвою BYUtv, яка належить Церкві. Як всесвітня Церква, ми також принаймні двічі на рік дивимося трансляцію нашої Генеральної конференції, яка проводиться двічі на рік, по телевізору.

Хоча це правда, що нас навчають бути обережними з вмістом, який ми споживаємо, на телебаченні, у фільмах і музиці, нам це не заборонено повністю. Знову ж таки, нам треба бути обачливими.

Це помилкове уявлення могло виникнути через те, що нашим місіонерам не дозволяється дивитися телевізор протягом 18-24 місяців служіння.

6. ПОДРУЖНІМ ПАРАМ ЗАБОРОНЕНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОТИЗАПЛІДНІ ЗАСОБИ.

Ось чому у святих останніх днів так багато дітей? Правильно ж? Неправильно. За статистичними даними, святі останніх днів мають більше дітей, ніж середня американська сім’я, але не через заборону контрацептивів. 

Хоча утримання від усіх форм контрацептивів історично може бути очікуванням в Католицькій Церкві, у нашому церковному довіднику сказано, що «[це рішення] є надзвичайно інтимним і приватним, і його слід залишити між подружжям і Господом».

7. МИ НЕ МОЖЕМО БУТИ ДОНОРАМИ ОРГАНІВ.

Багато людей думають, що вони не можуть пожертвувати свої органи, інакше вони не воскреснуть і не стануть вдосконаленими, тому що хтось інший має їхнє серце чи печінку. Ми не знаємо, як це буде відбуватися, але знаходимо втіху в цій політиці.

У Церковному довіднику сказано: «Донорство органів і тканин — це безкорислива дія, яка часто приносить велику користь людям із захворюваннями».

Іншими словами, це особисте рішення, але воно також безкорисливе. Отже, не варто турбуватися про те, що ви йдете проти Церкви, стаючи донором органів.

Які ще помилкові уявлення ви хочете роз’яснити? Поділіться в коментарях.

Ця стаття була написана англійською мовою та опублікована на сайті https://thirdhour.org/. Переклад Лії Міщенко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)