забобони

П`ятниця, 13-е. З чим асоціюється у вас цей день? З фільмом жахів? Очікуєте, що вам не пощастить? Взагалі ні з чим?

Я вважаю, що тема забобонів особливо цікава, тож давайте зануримося в неї і з’ясуємо, чи є щось, про що насправді потрібно турбуватись в наші дні.

ЗВІДКИ ПОХОДИТЬ П`ЯТНИЦЯ, 13-Е?

За даними Університету Буффало, цей забобон може мати релігійне походження. Деякі вважають, що він міг виникнути через те, що під час останньої вечері Ісуса Христа в кімнаті перебувало 13 осіб, а також вважалося, що Він був розп’ятий в п’ятницю (тепер ми знаємо, що насправді це був четвер).

Перші згадки про те, що п’ятниця 13-е – нещасливий день, з’явилися тільки в 19 столітті. Всі ці можливі джерела походження засновані на художніх творах. Це змусило мене замислитися, чи є в наших книгах Писань щось на цю тему?

ЗАБОБОНИУ ПИСАННЯХ

Отже, я вирішила звернутися до «Путівника по Писаннях». У темі «забобони» (на англомовному сайті) є посилання на теми «ідолопоклонство» та «чаклунство». У багатьох з наведених там посилань на Писання згадуються такі речі, як чаклунство, брехня і дияволи. Я безумовно не знайшла нічого надихаючого на цю тему!

Я думаю, що згідно зі Священними Писаннями, можна з упевненістю сказати, що забобони – фальш. З цієї точки зору нам нема про що турбуватися в наші дні. Фух!

ІНШІ ЦЕРКОВНІ РЕСУРСИ

Однак я все ще хотіла знати, яке світло могло бути пролито на цю тему в останні дні. Джозеф Сміт сказав наступне:

«Мормонізм є істиною, і кожна людина, яка приймає його, є вільною прийняти кожну істину, і таким чином кайдани забобонів, фанатизму, невігластва й лжесвященства вмить спадають з її шиї; і її очі відкриваються, так що вона бачить істину, а істина набагато переважає лжесвященство…

Мормонізм є істиною, або іншими словами, вчення Святих Останніх Днів є істиною. … Першим і основоположним принципом нашої святої релігії є те, що ми віримо, що маємо  право прийняти все, кожний елемент істини, без обмежень, без країв, чи заборон переконань, чи забобонних понять людей, чи панувань одне над одним, коли ця істина ясно представлена ​​нашим розумам і ми маємо цьому докази найвищого ступеня».

По суті, Пророк стверджує, що євангелія є істиною, а забобони – ні. «Поняття людей» не повинні нас відволікати. Вони можуть відвести нас з нашого шляху до Небесного Батька.

У 1972 році в церковному журналі New Era було написано: «Необхідно, щоб наші погляди були раціонально і духовно обґрунтовані, а не перебували під впливом і підтримкою забобонів і міфів». Крім того, Старійшина Ларрі Р. Лоуренс одного разу сказав: «Одна з підробок Сатаною віри є марновірство».

Тож я безумовно не буду більше турбуватися про П’ятницю, 13. Я впевнена, що ми можемо забути про забобони і більше зосередитися на нашій вірі!

А ЯК ЩОДО ПОНЯТТЯ ВЕЗІННЯ?

Однак в ході дослідження цієї теми у мене з’явилося інше запитання. Чи віримо ми в поняття везіння, якщо не віримо в забобони?

Вірш Анналізи  Кунцельман допоміг мені краще зрозуміти це:

Маленькі  моменти везіння,

Долар, що лежить на землі,

Те, що було втрачено,

Нарешті знайшлося.

Ви добираєтеся до станції

Якраз вчасно, щоб встигнути на потяг,

Посмішка, коли вона так потрібна,

І кактус під дощем.

Але ці моменти везіння

На насправді не такі, якими здаються.

Те, що ми називаємо «збігом»

Має небесне походження.

Везіння – це не зовсім те, чим воно здається. Воно «має небесне походження». Мені дуже подобається ця думка! Небесний Батько грає велику роль в нашому повсякденному житті. Він приводить потрібних людей на наші шляхи, надає можливості та допомагає нам знайти радість. «Везіння» – це благословення згори.

МИ ТЕЖ МАЄМО ЗІГРАТИ СВОЮ РОЛЬ

Потім я згадала про свободу вибору. Деякі благословення можуть приходити до нас просто так, а заради інших нам доведеться попрацювати. Наприклад, якщо ми хочемо благословення у вигляді роботи своєї мрії, то спочатку  маємо отримати необхідну освіту і пройти процес подачі документів.

Президент Спенсер В. Кімбол сказав: «Пам’ятайте також, що якщо ви досягнете успіху, то це відбудеться не завдяки везінню. Успіх приходить завдяки вірі, праці, молитві і постійним праведним зусиллям». Якщо ви хочете, щоб вам «пощастило» в цьому житті, наполеглива праця – кращий спосіб домогтися цього.

Я натрапила на пост в блозі, написаний колишньою місіонеркою, в якому були фантастичні думки про везіння. Ця сестра вивчила місіонерські бесіди напам’ять, а хтось сказав їй, що їй просто «пощастило». Після цього вона написала:

«Невже це везіння заводилогодинник на 5:30 ранку? Невже нам просто щастило, коли ми з напарницями жили за розкладом і правилами, зазначеними у посібнику для місіонерів? Невже це везіння не давало мені заснути щоранку за читанням Писань? Чи було це просто везіння, коли я копіювала уривки з Писань, щоб заучувати їх напам’ять під час жахливо довгих і часто нудних годин, коли ми ходили від дверей до дверей у пошуках слухачів?

Не думаю».

ТОЖ, ПРОСТО ЗАБУТИ ПРО ЗАБОБОНИ?

Саме так. Забобони нічого не значать. Нам не потрібно про них турбуватися. А везіння? І про нього не турбуйтеся. У вас є свобода вибору і ви контролюєте своє життя. Спенсер В. Кімбол також сказав:

«Ми проживаємо життя, успіх якого залежить не від везіння, а від сміливості, зусиль і планування».

Докладаючи наших «праведних зусиль», ми знайдемо багато благословень, які Бог приготував для нас. Тому нам не потрібно схрещувати пальці або кидати сіль через плече. Ми просто маємо рухатися вперед з вірою, і ми повернемося до нашого Небесного Батька. Яке полегшення!

Ця стаття написана англійською мовою Бруклін Гіттінс та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)