хлопчик плаче

У християнському суспільстві поширена помилкова думка, що випробування і труднощі приходять від Бога.

Хоча наш Небесний Батько напевно знає подробиці нашого життя, це не означає, що Він їх створює, включаючи ті випробування, з якими ми стикаємося у житті. У занепалому світі труднощі – це сувора реальність життя, але говорити, що смерть, хвороби, психічні захворювання та стихійні лиха організовані люблячим Небесним Батьком – означає заперечувати те, ким Він є і що уособлює.

Життя в занепалому світі

Ми – нащадки Адама і Єви і, в силу цього, ми успадкували занепалий світ. Життя у занепалому світі означає, що ми стали фізично і духовно відокремленими від нашого Небесного Батька, підвладні фізичній смерті і пізнали протилежність: радість і горе, доброчесність і моральне падіння.

Концепція Падіння Адама і Єви є дуже важливою для розуміння. Є два дуже значних доктринальних принципи, що містяться в ньому:

  1. Небесний Батько організував Падіння, але Він не впускав зло у світ. Адаму і Єві було дано вибір скуштувати від дерева пізнання добра і зла. Їм була запропонована можливість, але рішення діяти і майбутні наслідки були в їхніх руках.
  2. Адам і Єва були відокремлені від Бога, що призвело до появи занепалого світу. Відокремлення від Бога стало причиною випробувань Адама і Єви, а не Сам Небесний Батько. Через свій вибір вони не могли фізично перебувати в присутності Небесного Батька і насолоджуватися комфортом, джерелом якого була фізична присутність Бога. Тоді їм довелося працювати в поті лиця свого, і вони стали підвладні усім труднощам смертного життя.

Ця історія про Падіння є зразком того, яке відношення Небесний Батько має до випробувань в наш час. Так само як Адам і Єва, ми відкриті до випробувань і спокус, але це обумовлено нашим відокремленням від Бога, а не Самим Небесним Батьком.

Все, що є добрим, походить від Бога

Наш Небесний Батько не здатний творити зло.

Він дозволяє йому траплятися для того, щоб ми могли бути випробувані, але зло і його наслідки виходять не від Нього. Цей принцип найкраще представлений в Мороній 7:12-14:

12 Ось чому все, що є добрим, походить від Бога; а те, що зле, походить від диявола; бо диявол є ворогом Богові, і бореться проти Нього постійно, і запрошує, і принаджує грішити і чинити те, що є зло, постійно.

13 Але знайте, те, що від Бога, запрошує і принаджує творити добро постійно; ось чому все, що запрошує і принаджує творити добро, і любити Бога, і служити Йому, надихнуто Богом.

14 Ось чому зверніть увагу, мої улюблені браття, і не вважайте, нібито те, що зле, є від Бога, або те, що є добрим і від Бога, є від диявола.

Чи можемо ми дійсно повірити, що наш Батько на Небесах здатний навмисно накликати жахливі катастрофи на Своїх дітей? Той самий Небесний Батько, про Якого Христос сказав: «Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?»

Ось чому у такої кількості невіруючих є проблеми з християнством. Вони не можуть уявити собі, як люблячий Бог може бути причиною таких конфліктів у світі. Простий факт полягає в тому, що Він цього не робить; Він може дозволити поганому траплятися через закон свободи вибору, але Він не є джерелом цього.

Він не залишив нас самих

Ми живемо в занепалому світі, але ми не лишилися на самоті.

З плином часу Небесний Батько направляв натхнених чоловіків і жінок розвивати медицину, яка бореться з хворобами, систему кримінального правосуддя, яка може зупинити злочинність, а також можливості економіки, щоб боротися з бідністю. Розвиток технологій, який робить світ кращим, походить саме від Небесного Батька, який прикладає неослабні зусилля, піклуючись про нас.

Він також дав нам заповідь служити один одному. Небесний Батько може використовувати нас як інструмент добра, щоб нерівні шляхи робити гладкими і полегшувати тягарі за допомогою наших покликань, домашнього вчителювання і нескінченних можливостей служіння, які надаються нам.

Крім того, Він забезпечив нескінченну жертву, щоб допомогти нам боротися з випробуваннями смертного життя: нашого Спасителя, Ісуса Христа, який пролив кров і помер не тільки за наші провини, але також і за наші страждання.

Небесний Батько – не творець зла в світі. Він – творець миру, любові і щастя, які ми можемо знайти, незважаючи на небезпеки смертного життя, і якщо ми міцно тримаємося за цю істину, у нас буде віра в те, що ми знаходимося в найкращих руках.

Ця стаття була написана англійською мовою Логаном Гроллом та опублікована на сайті mormonhub.com. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]