Ной - людина, яка сповіщала Божу волю, він є одним із пророків, що жили на Землі

Пророки: хто вони і навіщо вони нам потрібні? Члени Церкви Ісуса Христа святих останніх днів вірять, що так само як і в давні часи Бог покликає пророків – праведних чоловіків обраних Богом, які мають владу навчати Його слову і керувати Його церквою сьогодні.

Але почекайте хвилиночку, – можете подумати ви – навіщо нам потрібен пророк, якщо:

  • Ісус вже приходив на землю. Чи не значить це, що нам вже більше не потрібні пророки?
  • Я можу сам молитись і отримати відповіді.
  • У нас вже є Біблія, яка є словом Бога.

Давайте подивимось.

Це частина моделі

Концепція сучасних пророків декому може здаватись дивною, але вона стане менш дивною з усвідомленням того, що у Бога є давно встановлена модель покликання пророків. Багато відомих постатей з Біблії, такі як Ной, Авраам, Мойсей та інші, були пророками, людьми обраними Богом, які мали владу вести Його людей. Проте коли люди вперто не хочуть слухати їх, Бог забирає пророків і чекає до тих пір, коли люди знов будуть готові слухати. Таким чином від самого початку часів з’явилась модель: пророки навчають людей, врешті-решт люди відвертаються від Бога (це називається відступництвом) і Бог знов посилає пророків, щоб проявити Свою любов і турботу про Своїх дітей.

Це любов

Ми живемо в світі, де багато випробувань, суперечливих ідей і страхів. Навіть із Біблією не завжди можна ясно побачити правильний курс дій, про що свідчить існування великої кількості Християнських церков в наші дні. Бог знає це, Він достатньо любить нас, щоб направляти нас, щоб нам не доводилось на самоті проходити через життєві труднощі. Пророки – це один із шляхів, яким Бог проявляє Свою любов до Своїх дітей в усі часи; Він дає пророкам владу говорити від Його імені і скеровувати Його дітей через духовну пітьму і бурі земного життя.

У чому полягає роль пророка

Пророки мають багато обов’язків пов’язаних з їхньою роллю. Ось декілька з них:

  • Свідчити про Христа: робота пророка в першу чергу полягає в тому, щоб свідчити про Христа, що Він помер за нас, воскрес і живе сьогодні. Життя пророків сповнене любові і служіння – приклад того, як слідувати за Христом.
  • Управляти Божим Царством на землі: у той час як кожна людина має право на одкровення для самої себе, пророки мають владу отримувати одкровення для всього світу.
  • Скеровувати і попереджати: пророків часто порівнюють з сторожами на вежі. З духовної точки зору, завдяки їхньому життєвому досвіду і одкровенням, отриманим від Бога, вони можуть бачити те, що інша частина світу не може побачити, і попереджати нас про наслідки тих чи інших дій.
  • Зберігати вчення в чистоті: Бог говорить з кожним з нас по-різному, але іноді Його голос може бути важко розпізнати. Як ми можемо зрозуміти, що те, що ми відчуваємо, відповідає волі Бога? Слова пророків є мірилом; якщо те, що ми відчуваємо узгоджується з вченням пророків і Писаннями, ми можемо бути впевнені, що це від Бога.

Томас С. Монсон – пророк Бога в наші дні, і він звертається до Церкви і світу в цілому два рази на рік на зібранні, яке називається Генеральною конференцією. Прочитати або послухати його останній виступ можна тут.

Ця стаття вперше була опублікована англійською мовою на www.mormon.org. Переклад Людмили Шепелєвої.

Подивіться відео на цю тему:

 

 

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.