Старійшина Даллін Х. Оукс та Старійшина М. Расселл Баллард відповідають на питання молодих дорослих

Старійшина Даллін Х. Оукс та Старійшина М. Расселл Баллард відповідають на питання молодих дорослих з усього світу під час зустрічі «Віч-на віч», яка проводилася студентами Інституту релігії з Логана, штат Юта. Елайза Лін, студентка Університету штату Юта, яка лише два місяці тому приєдналася до Церкви, і Мітчелл Кімбол, студент Університету Бригама Янга, іспаномовний місіонер, що повернувся з місії, який перекладав питання, поставлені групами з Мексики та Перу.

Як я можу відстоювати свої стандарти, не ображаючи тих, хто дотримується інших поглядів? Як я можу зрозуміти різницю між Святим Духом і власними думками і почуттями? Як мені впоратися з сумнівами, коли я стикаюся з важкими питаннями з історії Церкви?

Це лише деякі з 16 питань, поставлених молодими людьми з усієї Церкви, на які відповідали Старійшина Даллін Х. Оукс і Старійшина М. Расселл Баллард з Кворуму 12 Апостолів недільного вечора 19 листопада під час всесвітньої трансляції передачі «Віч-на-віч» для дорослої молоді.

Вели передачу студенти Інституту релігії з міста Логан, штат Юта, і прямий ефір передавався з театру Моргана в Університеті штату Юта, 90-хвилинна сесія питань та відповідей транслювалася на сотні тисяч приміщень церковних інститутів релігії та інші місця, розташовані по всьому світу, за допомогою інтернет-каналу на веб-сайті Церкви, сторінці Facebook і каналі YouTube.

«Ми передаємо нашу любов через океани і гори за допомогою електронної апаратури всьому світові», – сказав старійшина Оукс, викликавши схвальні посмішки у живої аудиторії.

Крім тих, хто знаходився в Логані, до трансляції приєдналися групи молодих дорослих з Мехіко Сіті, Мексика, та Ліми, Перу, і члени цих груп брали участь у передачі в прямому ефірі.

За кілька днів до заходу, а також під час нього, питання ставилися через веб-сайт Церкви, Twitter, Facebook і Instagram. Було поставлено близько 4000 питань.

Питання керівникам Церкви ставили двоє неодружених молодих дорослих: Елайза Лін, студентка Університету штату Юта, яка лише два місяці тому приєдналася до Церкви, і Мітчелл Кімбол, студент Університету Бригама Янга, іспаномовний місіонер, що повернувся з місії, який перекладав питання, поставлені групами з Мексики та Перу.

Старійшина Оукс сказав, що два апостоли не змогли прочитати кожне питання, «але нам було надано деяку допомогу в розподілі їх за категоріями… і ми постараємося зосередитися на питаннях, які найчастіше виникали в різних регіонах по всьому світові».

Старійшина Баллард додав: «Сьогодні ввечері ми збираємося поговорити з вами досить відверто і з силою Духа. Ми сподіваємося, що Небесний Батько благословить всіх нас».
Два церковних керівники «сидять пліч-о-пліч» в Кворумі вже більше 33 років, зазначив Старійшина Оукс. Він пожартував: «Ми знаємо один одного; ми можемо закінчувати фрази один одного, якщо буде потрібно. До речі, я на це розраховую!»

Запис всієї трансляції можна переглянути на LDS.org за посиланням на головній сторінці. Ось деякі з поставлених запитань з коротким викладом відповідей.

Як мені самому по-справжньому пізнати й повірити в те, чого мене навчають? Я молюся про відповіді та про підтвердження Духа, але відповіді, здається, не приходять.

«Одкровення, або натхнення, – це процес, – відповів Старійшина Оукс, – і Господь вчить нас… рядок за рядком, приписання за приписанням. Він також говорить нам, – і це знаходиться в 88 розділі Учень і Завітів, – що відповідь прийде в Його час, Його способом і згідно з Його власною волею.

Тож ми терпляче чекаємо на Господа і не турбуємося через те, що не отримали відповідь на свою молитву з першого разу, – або протягом першого року, – коли ми запитали про це.»

Старійшина Баллард додав, що відповідь буває важко почути. «Ми дуже швидко стаємо заклопотаними і в цей час світової історії молодих дорослих… може захопити гамір. Коли я говорю про гамір, я маю на увазі всі доступні технології, все, що може відвернути ваш розум від тих тихих моментів, коли ви отримуєте підказки, які ви шукаєте у вашому житті».

Як я можу відстоювати свої стандарти, не ображаючи тих, хто дотримується інших поглядів?

«Посміхайтеся! – запропонував старійшина Баллард. – Це прекрасне, чудове, радісне послання…. Якщо ми не будемо уважними [по відношенню до людей], можливо, наша манера подачі послання буде виглядати нечемною…. Дозвольте собі бути собою. Люди просто хочуть дізнатися більше про вас. Вони хочуть знати, чому ви вірите в те, у що вірите».

Старійшина Оукс додав: «Писання говорять «з м’якістю і лагідністю». Ми не втовкмачуємо євангелію в наших друзів або нашу сім’ю. Я часто помічав, що з невіруючими краще не говорити про принципи євангелії тоном ‘Це так, вірите ви у це чи ні’».

Він додав, що було б добре, якби члени Церкви роз’яснювали свої переконання і стандарти з точки зору укладених ними завітів.

Як я можу зрозуміти різницю між Святим Духом і власними думками і почуттями?

«Це питання, яке залишається актуальним все життя, – відповів старійшина Оукс. – Добре було б пам’ятати, що Писання вчать нас, що натхнення приходить через «спокійний, тихий голос». Воно не приходить, коли людина хоче, щоб було саме так, як їй хочеться або коли вона схильна приймати за відповідь власну думку.»

Старійшина Баллард додав: «Моя порада буде такою: переконайтеся, що ви живете таким життям, яке дозволяє отримувати ці підказки. Це велика робота для всіх нас; ми всі працюємо над цим. Ось чому… ми просимо вас обов’язково молитися,… [вивчати] Писання. Ми просимо вас робити ці прості речі знову і знову, тому що це те, що зміцнює вас і дає вам основу для того, щоб отримати відповідь».

Старійшина Оукс зауважив: «Якщо у нас складається враження, яке суперечить Писанням, заповідям Божим, вченням Його керівників, то ми знаємо, що це не може бути від Святого Духа. Євангелія є послідовною в усьому».

Що було б важливо знати молодому дорослому нетрадиційної орієнтації, щоб залишатися твердим у євангелії, і як можуть їм допомогти молоді дорослі традиційної орієнтації? Як ми можемо проявити свою любов до них, незважаючи на наші відмінності?

Старійшина Оукс розповів про те, що йому сказав «гордий дідусь». Він сказав, що у нього є онук, який бореться з цією проблемою і який сказав: «Я радий, що можу підійти до цієї проблеми таким чином: я не збираюся дозволити своїй сексуальності заважати моїй духовності».

«Я подумав, що по суті це було виразом віри і рішучості не плутати одне з іншим».

Старійшина Баллард додав: «Ми повинні бути обережними і готовими слухати. Ми повинні бути готовими говорити один з одним про цю проблему.

Для членів Церкви є дві або три речі, які потрібно пам’ятати: спочатку ми укладаємо завіти, а потім прагнемо протягом життя дотримуватися цих завітів. У цьому процесі ті, у кого є потяг до представників однієї з ними статі, є дітьми Бога; Він любить їх; є місце для них і для всіх дітей нашого Батька, незалежно від їхніх обставин.

Церква – це місце притулку, місце, куди можна прийти і знайти спокій та відповіді на життєві питання. Крім цього, церковне життя включає в себе також завіти, і всім нам доведеться прийняти це рішення в своєму житті, вступивши в священні завіти, які, як Господь сказав нам, важливі в цій подорожі смертного життя…. Якщо ми прагнемо дотримуватися своїх завітів, тоді всі благословення, які припасені у Небесного Батька для Його дітей, безумовно будуть дані їм».

Завіт, який уклали всі члени Церкви, полягає в тому, щоб «нести тягарі один одного», зазначив старійшина Оукс. «Ми намагаємося подолати цю реальну проблему в атмосфері любові».

Він додав: «Не вішайте на себе ярлик з назвою такий або не такий»…. і сказав, що «найважливіший ярлик, який кожен з нас може носити протягом усього свого життя», визначений в пісні Початкового товариства «Я Божеє дитя».

Я борюся з переглядом порнографії…. Але знову повертаюся до цього і грішу. Що ще я можу зробити, щоб подолати цю слабкість?

Старійшина Баллард сказав: «Що нам треба знати про цей новий наркотик, так це те, що надія є, і якщо ми робимо вибір і старанно працюємо над цим… це можна подолати. Яких зусиль ми б не доклали, це буде варте того.

Ви… маєте… сказати собі: ‘Сьогодні ввечері, через те що я був на зустрічі з двома членами Кворуму Дванадцятьох, я проведу межу і більше не збираюся переступати на сторону порнографії. Я збираюся залишитися на стороні Господа’».

Старійшина Оукс додав: «Пам’ятайте Спокуту Ісуса Христа, яка гарантує вам прощення гріхів і дає вам можливість, коли ви волаєте до Господа, знайти силу протистояти будь-якій спокусі смертного життя, слабкості або схильності».

Які поради/рекомендації ви могли б дати для відповіді на складні питання про історію Церкви, коли нас запитує про це хтось, хто сумнівається в своїй вірі?

«Я вважаю, що в першу чергу потрібно бачити різницю між питаннями і сумнівами, –  сказав старійшина Оукс.  – Деякі люди об’єднують їх, ніби це одне й те ж саме».

«Питання –  це спосіб збільшити знання і розуміння, і вони надихають, в той час як сумніви, згідно з визначенням словника, супроводжуються недовірою, неприйняттям чогось», – пояснив він. – «Подібні речі в Писаннях засуджуються, принаймні, якщо стосуються євангельських істин», – додав він.

Старійшина Баллард говорив про критичні зауваження щодо того, що Церква приховала той факт, що існує більше одного варіанту викладу Першого Видіння Джозефа Сміта.

«Насправді, ті, хто сумнівається, не вивчають старі дані; вони не повертаються глибоко в історію і не шукають те, що було вже сказано з приводу цього питання. Бо д-р Джеймс Б. Аллен з УБЯ ще в 1970 році опублікував статтю в церковних журналах, в якій розповідалося про різні версії Першого Видіння».

Він додав: «Ми, як два апостоли, які говорять з усім світом і знають історію Церкви, і з самого початку знають чесність Першого Президентства та Кворуму Дванадцятьох, маємо сказати, що не було зроблено ніяких спроб з боку церковних керівників приховати що-небудь від кого-небудь».

Завдяки проекту Документи Джозефа Сміта, «ми більше дізнаємося про Пророка Джозефа; і це чудово, що ми це робимо, –  сказав старійшина Баллард. – Просто довіряйте нам, де б ви не знаходилися в світі, і діліться цим повідомленням з тими, хто піднімає питання про те, що Церква щось приховує. Ми відкриті настільки, наскільки взагалі це можливо при повідомленні правди. Ми повинні так робити; це шлях Господа».

Що б ви порекомендували молодим одиноким дорослим, які намагаються зрозуміти, що робити [у виборі вічного партнера]?

«Ви, молоді чоловіки і молоді жінки, відкладіть в сторону свої мобільні телефони! Відкладіть в сторону технології та навчіться розмовляти один з одним віч-на-віч. Саме так це і відбувається. Ви сховалися в кокони», –  сказав старійшина Баллард.

Старійшина Оукс нагадав про пораду, яку дав старійшина Брюс Р. Макконкі, нині померлий член Кворуму Дванадцятьох, на Божественній годині в УБЯ в 1974 році, коли старійшина Оукс був президентом університету. Старійшина Макконкі сказав з цього приводу, що частково труднощі смертного життя полягають в тому, щоб навчитися слухати і прислухатися до порад Духа Господнього, а також навчитися тому, як використовувати свою свободу вибору, «те, що ми робимо, виходячи з нашого судження і знань». Він сказав, що саме так він вибрав свою дружину.

Старійшина Баллард сказав: «Сподіваюся, наступного разу, коли ми увійдемо в приміщення вашого інституту релігії, ви всі будете сидіти разом, розмовляючи віч-на-віч».

«І не затягуйте з цим, молоді люди, не затягуйте», –  додав старійшина Оукс.

У соціальних мережах молоді дорослі публікували цитати з трансляції та свої враження від неї.

Кларк Херлін написав у Твіттері: «Бог буквально говорить зараз через двох Своїх живих апостолів».

Коннор МакКарті написав у Твіттері: «Прийшов час послухати слова двох апостолів. Я вражений. В Ірландії за північ, але це варте того, щоб не спати!»

Ця стаття була написана англійською мовою Р. Скоттом Ллойдом та опублікована на сайті  deseretnews.com. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]