президент ухтдорф навчає

Примітка редактора: в нашій п’ятничній шпальті «Знайдено у виносках», що виходить раз на два тижні, досліджуються деякі виноски з виступів генеральних авторитетів та вищих посадових осіб Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

Я досить впевнена в тому, що за останній рік зросла популярність деяких слів: безпрецедентний, невизначеність і непередбачуваність.

Можливо, саме тому мою увагу одразу ж привернуло одне слово у виступі Старійшини Дітера Ф. Ухтдорфа. Як і ті слова, воно також починається з префікса «не». Однак різниця в тому, що в цьому слові є елемент надії. Що це за слово? Неймовірне.

Подивіться, як Старійшина Ухтдорф використовував це багатообіцяюче слово в своєму виступі:

• «Це моє свідчення, що хоча іноді ми можемо відчувати себе поглинутими випробуваннями життя або оточеними емоційною темрявою, любов Бога і благословення відновленої євангелії Ісуса Христа допоможуть здійснитися чомусь неймовірному».

• «Бог задумав щось неймовірне для вас особисто і для всієї Церкви – предивну роботу і чудо».

• «Із Христом за штурвалом все не просто буде гаразд, а буде неймовірним».

• «Я приношу своє свідчення, що це робота Бога, і Він продовжуватиме робити багато чого неймовірного серед Своїх дітей, Свого народу».

(Виділено автором)

Коли я читаю такі висловлювання, мене сповнює оптимізм і віра в те, що кращі дні щеепопереду.

І хоча іноді цей оптимізм притупляється поточними життєвими обставинами, Старійшина Ухтдорф нагадав нам, що «у кожному розподілі були часи випробувань і страждання». У своєму виступі він сказав:

«Молодого Йосипа, сина Якова, кинули в яму, продали у рабство, зрадили і покинули. Йосип, мабуть, запитував себе, чи не забув про нього Бог. Бог задумав щось неймовірне для Йосипа. Під час цих випробувань Він зміцнював характер Йосипа і надав йому можливість зберегти свою сім’ю»

Дві виноски, які супроводжують цей абзац, зробили для мене приклад Йосипа ще більш яскравим:

«Йосип, вірогідно, був ще юним, десь 17-річним, коли його брати продали його у рабство (див. Буття 37:2). Йому було 30 років, коли він почав служити фараону (див. Буття 41:46,11). Ви можете собі уявити, як це було важко для молодого чоловіка у найкращі роки свого життя бути зрадженим, проданим у рабство, хибно звинуваченим і потім ув’язненим? Йосип безсумнівно є прикладом не лише для молоді Церкви, а й для кожного чоловіка, жінки і дитини, які бажають взяти на себе хрест і йти за Спасителем».

Використання слова «уявити» в цій виносці привернуло мою увагу. Я впевнена, що Йосип і уявити не міг, що його продадуть у рабство і посадять у в’язницю в такому юному віці. І все ж, коли з ним це трапилося, почала формуватися незламність його душі. Як пояснив Старійшина Ухтдорф в інший виносці, що додається до цього абзацу:

«У Псалмах 104:17-18 ми читаємо:« Перед їхнім обличчям Він мужа послав, – за раба Йосип проданий був. Кайданами мучили ноги його; залізо пройшло в його тіло». В іншому перекладі, 18 вірш звучить так: «Вони скували кайданами ноги його, залізо увійшло в його душу» (див. Буквальний переклад Янга). Для мене це означає, що страждання Йосипа зробили його душу настільки сильною і незламною як залізо – саме ця якість стане йому в пригоді у великому й неймовірному майбутньому, яке Господь підготував для нього».

Можливо, коли ми беремо на себе свій хрест, щоб йти за Спасителем, у нас теж бувають випадки, коли Господь дає нам страждання, щоб наші душі могли були міцними і стійкими, як залізо.

Я вірю, що в найближчі місяці й роки ми всі зможемо озирнутися на цей час і побачити ті способи, за допомогою яких пандемія допомогла нам зміцнити наші душі. Як сказав у своєму виступі Старійшина Ухтдорф:

«Бог показав і буде продовжувати показувати Свою всемогутню руку. Настане час, коли ми озирнемося і зрозуміємо, що під час цього періоду випробувань Бог допомагав нам знайти кращі шляхи – Його шляхи – будувати Його Царство на міцному фундаменті.

І ці кращі шляхи допоможуть підготувати нас до «великого і неймовірного майбутнього, яке Господь [підготував] для [нас]».

Ця стаття була написана LindseyWilliams та опублікована на ldsliving.com під назвою «What Elder Uchtdorf taught about having a soul prepared for the unimaginable future»

Українська © 2021LDS Living, A DivisionofDeseretBookCompany | Englsih © 2021 LDS Living, A DivisionofDeseretBookCompany.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]